Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Vyřešeno Moje náklady - implementováno

Stav
Uzamčeno.

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Vývoj nového modulu: Moje náklady

naklady 1.jpg naklady 2.jpg


Před několika dny jsem se pustil do vývoje nového a dlužno říct, že i slíbeného modulu určeného pro evidenci nákladů spojených s golfem a vyhodnocování jednak co se týče jednotlivých let, tak ale i případnému sledování efektivnosti jednotlivých koupených členství a uspořených finančních (především) prostředků.

V tuto chvíli:
  • jednoduchá evidence nákladů - včetně příjmů v několika pevně definovaných kategoriích
  • přidání / editace / smazání nákladu
  • filtrování ve výpisu
Co přibude:
  • grafy/statistiky
  • propojení s modulem "Moje hry" (prozatím není)
Záznamy z Mých nákladů nebudou mít žádné žebříčky ani veřejně vypisované logy aktivit.

Co uvítám: cokoli, co vás k tomuto napadne. Vím o několika z nás, co si náklady u her poměrně pečlivě už nyní v mgolf evidují. Takže, pokud uvidíte, že něco by mohlo být v tomto jinak, dejte sem vědět (případně soukromě). Ideálně dřív, než to nějak "blbě" zrealizuji podle svého. :up:

Díky za všechny připomínky!

https://www.19jamka.cz/mgolf
 
Upraveno:
A rovnou první otázka - jak na vyhodnocování členství?

Dokážu si představit, že definuji koupená členství, ale případně i nějaké vouchery atp pro daný kalendářní rok. A ke každé hře si zaškrtnu, že se to týká tohoto "členství". Bude to postačovat takto "hloupě"? Z tohoto poznám maximálně počet her koupených na dané členství. Ale nikoli úsporu...

K evidování úsporty bych musel evidovat vyjma zaplaceného fee i běžnou cenu fee.

S tím související otázky:
  • může být kombinace více členství pro jednu hru (raději bych neřešil)?
  • co s případnými reciprocitami - uvést, že souvisí s členstvím XYZ? Nebo nemá smysl?
 
Upraveno:
Add reciprocity…při mém současném členství je skoro nevyužívám, protože jsou minimální. Tudíž hledám jiné cesty, jak neplatit nesmysl.
Ale někde mají reciprocity i 100%, takže úspora značná. Takže podle mě uvést že souvisí s členstvím.
A já bych možnost zadat běžnou cenu a vyhodnocení úspory uvítal. Ať je tam možnost to vypnout/nevyplnit pro ty, které to nezajímá a bude to ok pro všechny?
 
Add reciprocity…při mém současném členství je skoro nevyužívám, protože jsou minimální. Tudíž hledám jiné cesty, jak neplatit nesmysl.
Ale někde mají reciprocity i 100%, takže úspora značná. Takže podle mě uvést že souvisí s členstvím.
A já bych možnost zadat běžnou cenu a vyhodnocení úspory uvítal. Ať je tam možnost to vypnout/nevyplnit pro ty, které to nezajímá a bude to ok pro všechny?

Chápu to správně, že u každé hry v bloku:

Výstřižek.JPG


přidat 2 pole:

- běžné ceníkové fee
- roletku členství

Z roletky členství by se volitelně vybírala hodnota z číselníku "členství" platná pro daný rok. Tedy např. "Beřovice", "ČGK", "2za1" ? Vždy právě jedno?
Podle mého by to mělo postačovat a v podstatě to pokrývat.

Jak pokrýt takové ty ceny - voucher v golf digestu, případně karta multisport, sleva ke kreditce, a různé další výhody? Nebo to zanedbat?
 
Zajímavá funkce, ale není lepší konečnou cifru radši nevědět?:D
Moje řeč......tak nějak tuším, že kdybych sečetl všechny roční náklady na golf (členství, fee, startovné, benzín......atd,atd,), tak se mi na konci roku zešikměj oči:D
 
Moje řeč......tak nějak tuším, že kdybych sečetl všechny roční náklady na golf (členství, fee, startovné, benzín......atd,atd,), tak se mi na konci roku zešikměj oči:D
No já byl právě překvapenej, že to není tak hrozný. Proto chci nějak vyhodnotit, co mi nejvíc ušetřilo a co nemá smysl.
 
Chápu to správně, že u každé hry v bloku:

Zobrazit přílohu 27311

přidat 2 pole:

- běžné ceníkové fee
- roletku členství

Z roletky členství by se volitelně vybírala hodnota z číselníku "členství" platná pro daný rok. Tedy např. "Beřovice", "ČGK", "2za1" ? Vždy právě jedno?
Podle mého by to mělo postačovat a v podstatě to pokrývat.

Jak pokrýt takové ty ceny - voucher v golf digestu, případně karta multisport, sleva ke kreditce, a různé další výhody? Nebo to zanedbat?
Podle mě by to mohlo stačit. Ještě jsem nezažil, že by se slevy sčítaly. Vlastně jednou, sle to bylo spíš omylem asi.
No ty další můžou být stejně ne? Prostě v roletce bude, co si kdo v nastavení zadá?
 
Trochu jsem se posunul s tím dál - alespoň zadávání a provázání s konkrétní hodnotou členství.

Kdo chce, může si vyzkoušet:

1) V modulu moje náklady si přidejte konkrétní náklad. Pokud chcete propojení s "Moje hry", je potřeba zaškrtnout příslušný checkbox. Viz obr.

naklady 1.jpg

2) Potom u všech zadaných Her v modulu Moje Hry je dole přepracovaná část pro Náklady (kdo nemá v Nastavení vypnuto). Je možné tam potom hru, resp. její fee "propojit" s konkrétním nákladem čerpaným z modulu "Moje náklady". Viz obr:

naklady 2.jpg

Takže zhruba tak? Statistiky a vyhodnocení (úpravu současného a nové ohledně nákladů) budu řešit až následně, zároveň v přehledu her není propojený náklad vidět (jen zatím v editaci) a potom nějak logicky promítnout všechny náklady z Her do Moje náklady, kde pravděpodobně všechny Hry udělám sumárně vždy za jeden rok.

?
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom