Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Míček v autu

TP_79

Guru fóra
Jméno
Tomáš
Přijmení
Pour
Klub
GCSVJ
HI (HCP)
24,4
Zdravím všechny odborníky na pravidla,
měl bych jeden dotaz na situaci, ve které se sem tam určitě všichni ocitneme.

Odpálil jsem a míček je v autu.

Standardně bych se měl vrátit a hrát novou (provizi jsem z nějakého důvodu nehrál).
Nicméně matně si pamatuji, že v nových pravidlech (tuším od roku 2019) by mělo být pravidlo umožňující drop na dvě hole v místě překročení hranice autu a přípočet jedné nebo dvou trestných.
Platí to? Zase matně mám pocit, že se to mělo vztahovat jen na případy, kdy je to uvedeno v místních pravidlech? Nebo jen hry mimo turnaj?

Možná blbý dotaz, ale děkuji za případnou odpověď.
 
- pravidlo lze uplatnit jen v případě, že je vysloveně povoleno v propozicích turnaje
- lze jej povolit jen na "pouťácích", typicky komerčních turnajích. Na federačních turnajích nebo např. mistrovství klubu, jej povolit nelze ani propozicemi
- je to za 2 trestné
- nedropuje se na dvě hole od místa překročení do autu, ale tak, že od místa vniku do autu si najdeš nejbližší místo na fairway, ne blíže jamce. Tam můžeš do dvou holí dropovat. Pravidlově povolená oblast pro tento drop je ale obrovská ( nechce se mi vypisovat ), ale nejpraktičtější je dropovat, jak jsem napsal.
 
Děkuji za info.
Tak to jsem si myslel, že to bude rozšířenější, když y to mělo zrychlit hru.
Ale rekreačně se podle toho dá hrát, i když je riziko, že se to pak podaří i v turnaji, i když to si snad lze uvědomit, že ne.
 
Je to uvedeno jako doporučené znění místního pravidla E-5. Může býti uplatněno v pravidlech pro konkrétní turnaj, nebo citováno jako "trvalé" místní pravidlo určitého hřiště. Takto je to použito například v Čeladné.
 
Je to uvedeno jako doporučené znění místního pravidla E-5. Může býti uplatněno v pravidlech pro konkrétní turnaj, nebo citováno jako "trvalé" místní pravidlo určitého hřiště. Takto je to použito například v Čeladné.
👍Plné znění se znázorněním dropování je zde:
Pokud jej pořadatel nechá platné v turnaji, je hodně pravděpodobné, že bude uplatňováno špatně. Správně dropovat některé situace nedokáže téměř nikdo...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom