Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Měřiče na golfu

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Rád bych otevřel toto téma, párkrát jsme to tu u diskutovali, ale snad nikdy komplexně. Jak to do budoucna bude s povolováním/zakazováním různých hodinek, měřičů, do budoucna googleglass a dalších "fyzických/integrovaných" vylepšení? Např. mnohé hodinky mají funkce a i další běžně dostupné "měřiče", které jsou v principu zakázány a poznat, že je hráč využívá, je leckdy nesnadné - do budoucna se domnívám, že nemožné? Jaký je v tomto výhled budoucích pravidel a vůbec směřování soutěžního golfového světa? Myšleno pro turnaje. Pro běžnou hru ať si asi každý používá, co chce, pokud nezdržuje tedy ostatní.
 
Mám takový pocit, že přístroj , ať je jakýkoliv, míček nepošle tam , kam zamýšlíš, co nejblíže jamky?! U hobbíků, bych řekl, že je to spíše na obtíž, zpomalení tempa hry, vyvíjí na sebe nesmyslný tlak, chybí to proč vlastně hrajeme. Vyčištění hlavy , setkání s přáteli, radost ze hry a to nejen ze své!!!
PRO, už má tak načtené hřiště a různé pomocné karty a kedíky, že snad ani měřice jakékoliv, ani nepotřebují.
 
Mám takový pocit, že přístroj , ať je jakýkoliv, míček nepošle tam , kam zamýšlíš, co nejblíže jamky?! U hobbíků, bych řekl, že je to spíše na obtíž, zpomalení tempa hry, vyvíjí na sebe nesmyslný tlak, chybí to proč vlastně hrajeme. Vyčištění hlavy , setkání s přáteli, radost ze hry a to nejen ze své!!!
PRO, už má tak načtené hřiště a různé pomocné karty a kedíky, že snad ani měřice jakékoliv, ani nepotřebují.
Souhlasím
Byl jsem přesvědčený, že je nutně potřebuju, tak jsem si je pořídil (naštěstí jen bazarovky za 2K). Ale nepotřebuju, stejně nedokážu zahrát tu dýlku co mi raděj (o směru raděj nemluvím o_O). Jedině snad, když potřebuju zahrát někam před vodu nebo rokli, tak na ně kouknu kvůli výběru hole. Takže si je beru na hřiště, který neznám vůbec nebo jen málo, jinak je stejně nechávám doma.
 
Jenže každý den to litá jinak daleko. Proto je měřič potřeba. Už na drivingu (pokud je tedy driving nějak rozumně stavěný - ne z kopce apod.) je potřeba si ověřit aktuální délky holí.

Jinak za mě souhlas, aby byly všechny měřáky povoleny a to skoro bez omezení . V dnešní moderní době se tomu stejně nelze ubránit.

Jinak jako nováček zdravím členy fóra. Golf hraju 3 roky. Hcp 14. Měřák si budu pořizovat tuto sezonu - nyní již je to pro mě nutnost. To protože se hodlám ještě zlepšit.

Zdraví Klok.
 
Ma osobni zkusenost, jakozto hobika: mereni pomoci hodinek dnes jiz povazuji za velmi prinosnou vec pro mou hru. Stejne jako u par 3 se na zaklade mapky a vzdalenosti rozhoduji co vezmu za hul, tak uplne to same resim u defakto kazdeho approach shotu nebo rane, ktera ma nekde skoncit (tzn. druha na 5ti paru to neni... tam proste jdu "co to da..."). A to, ze nehraji na metr presne (ani na 10)??? Vim, kam mi hul lita v idealnim pripade. Vim, kam to asi poleti, kdyz to zvori (krtek i top) a to jsou vsechno veci co zohlednim.

Nevyhoda je snad jen v tom, ze clovek na to zacne spolehat a muze mit pak bez hodinek problem. To se snazim resit tak, ze si nejprve vzdalenost odhadnu a pak se podivam na hodinky.

Jinak chvili jsem pouzival GPS v mobilu, ale to se ukazalo jako silene... zdrzovalo to a ani stav, kdy je na konci hry vybity telefon neni to prave. U nekterych uzivatelu laseru mam taktez pocit, ze stravi vice casu merenim nez hranim.

Mereni vseho bych nezakazoval, neb to nejde beztak ani uhlidat.
 
To já mám úplně stejnou zkušenost. Taky používám hodinky pro výběr hole, jen jsem pak vždy příšerně frustrovanej, že mi ta informace byla k ničemu, protože jsem stejně míček netrefil správně jak bych měl. :confused:Takže nezatracuju hodinky, jen si myslím, že skutečně užitečné jsou až při určité jistotě úderu.
GPS v telefonu jsem taky zkoušel a taky mě nějak moc neoslovilo. Ani ne tak kvůli výdrži telefonu, to vyřeší powerbanka, ale kvůli tomu, že jsem nenašel dostatečně jednoduchou a splehlivou aplikaci. Buď měla chudou databázi hřišť nebo byla moc ukecaná a uklikaná nebo se sekala nebo .... hodinky zapnu, sami najdou na jakém jsem hřišti a na jaké jamce a pak už na ně nemusím sáhnout (sorry - občas nepoznaj přechod na novou jamku, tak je překliknu)
Pokud ale někdo používáte nějakou spolehlivou a bezobslužnou aplikaci, tak sem s ní. Rád jí vyzkouším.
 
Mozna jeste jedna drobnost: znalost delky svych ran jsem ziskal prave uzivanim hodinek.
 
Pánové a dámy,tak já hodinky též využívám a řekl bych,že jsou opravdu schopné pomoct.
Délku holí znám i když je pravda,že konstantní záležitost to ještě neni :).
Přesně,jak tu někdo psal....golf si jdeš užít a vyčistit si hlavu a i z tohoto důvodu jsou hodinky/laser vítané.Hru si užiju lépe když díky hodinkam trefím green nebo žádaný lay up. Naopak bych byl mírně řečeno rozladěný když budu končit mimo...to si hru moc neužiju. Také mi přidávají větší jistotu.
Takže MĚŘIT ANO ;)
 
Btw. až budu mít svého caddyho, který mi přepíše celé hřiště na papír, tak to pro mě za mě můžou zrušit :p
 
Pokud ale někdo používáte nějakou spolehlivou a bezobslužnou aplikaci, tak sem s ní. Rád jí vyzkouším.

Kátce se to řešilo tu: https://www.19jamka.cz/threads/golfove-app-na-mobil.147/, ale je to starší vlákno, tehdy se moc nerozjelo. Možná by teď mohlo. :)

---
K tématu, z úhlu pravidel: já si nedokážu představit, že do budoucna toto bude moci být nějak smysluplně regulované. Úplně vidím, až budou funkční chytré brýle, jak budou promítat přesné vzdálenosti na greenu, jak green teče atp. Co do brýlí, třeba i na sítnici. Proto by mě zajímalo, jaký je k tomu vůbec pohled federací na české ale třeba i světové úrovni - aneb, pokrok nezastavíš.
 
ja jsem zastancem mereni, pamatuji si, kdyz jsem na turnajich nemohlo merit, tak na cgf turnajich strikali poradatele cisla na dulezita mista (100,150, atd) Dost to zdrzovalo, protoze si to kazdy krokoval, pak koukal na pinposition, scital a pak teprve premyslel, ted vytahne laser a ma za par vterin presne cislo.
vyhoda hodinek jsou layupy, vody a bunkery, to na laseru neni, ale hodinky nedaji presne cislo k jamce.
kdyz to porovnam s profikama, u tech by se mi nelibilo aby na PRO tour merili, uz to k tomu nejak patri, ikdyz by to urcite zlepsilo jejich hru i rychlost. Ikdyz maji v BC miliony cisel, casto do toho dost dlouho koukaji, ale vypada to lepe nez kdyby meli laser :) Ten pouzivaji jen na cvicna kola :)
co se tyka mereni ostatnich parametru, asi bych neresil jestli meri teplotu a vitr, to bych povolil, na nasi urovni to stejne moc neudela, ale mereni sklonu bych nechal zakazane :)
 
Tak, nevím, proč někomu vadí měření sklonu? Od kolika stupňů , má sklon podstatný vliv na naměřenou délku?? A kolik je takových jamek, nebo částí, kde je toto podstatné, z odpaliště asi ne, max do jamkoviště, ale kde je ta vzdálenost, kdy to rozhoduje sklon a ne typ úderu?? Myslím si, že zde je to o praxi a vyzkoušení . Ze zkušenosti , skoro nikdo nemá zdání kolik je kde převýšení/sklon a obecně toto je skoro vždy navýšením nadhodnoceno, skutečnost je cca 2-5st a každý to má za daleko větší.
Nejlépe je jit s někým, kdo má toto měření a to si předem tipnout a uvidíte, kdo jak na tom je!!
 
Dovolím si také příspěvek k měřákům.
Dlouho jsem se jim bránil, dokonce jsem je i na turnajích nepovoloval, ale posléze jsem změnil názor a sám si ho pořídil. Důvodem bylo hlavně velmi nepřesné značení hřišť. Znáte to, tak kde nejsou pevně značené vzdálenosti se distančního kolíky v průběhu dní a týdnů často nesketečně posouvaji. Priznávám, pri hcp 13, si uplne na přesné metry nehraji, ale desítka rozdílu je již trošku znát.
Ale hlavně souhlasím, že použití měřáku nesmí zdržovat !
 
Taky se připojím. Měřiče podle mého názoru hru zrychlí - při rozumném užívaní - kouknu na hodinky a hraju.. Bez měřičů si dokážu predstavit hráče schopne pobihat po hřišti k oznacenym springlerum, krokovat metry, teoreticky spekulovat o vzdalenosti a zdržovat...... Hodinky používám na turnaje, aplikaci hole 19 mimo turnaj na hřišti , dalkomer na trenink, když si potrebuju na drivingu nebo cvičném hřišti změřit vzdalenosti a nikoho tím neotravuju:) Na hru je nejlepší dle mého názoru aplikace kde lze vést i užitečné statistiky a dobře rozvazovat course managment, ale to už muže zdrzovat a na turnaj to podle mě není moc etické , i když asi dovolené, proto tam pouzivam jednoduché hodinky ....
 
Já taky souhlasím s měřením, sám používám hodinky Garmin. Je super, když vím, že jsem fakt nějakých 100 m, než tipovat podle kolíků, které můžou být nepřesné.
Pokud se s tím člověk naučí, je to naopak ku prospěchu rychlosti hry. Mrknu a vím co vzít za hůl.
 
Taky se připojím. Měřiče podle mého názoru hru zrychlí - při rozumném užívaní - kouknu na hodinky a hraju.. Bez měřičů si dokážu predstavit hráče schopne pobihat po hřišti k oznacenym springlerum, krokovat metry, teoreticky spekulovat o vzdalenosti a zdržovat...... Hodinky používám na turnaje, aplikaci hole 19 mimo turnaj na hřišti , dalkomer na trenink, když si potrebuju na drivingu nebo cvičném hřišti změřit vzdalenosti a nikoho tím neotravuju:) Na hru je nejlepší dle mého názoru aplikace kde lze vést i užitečné statistiky a dobře rozvazovat course managment, ale to už muže zdrzovat a na turnaj to podle mě není moc etické , i když asi dovolené, proto tam pouzivam jednoduché hodinky ....
Martin tady jen tak mimochodem napsal, že používá aplikaci Hole19. Děkuji za nechtěný tip. Na hřišti jsem jí samozřejmě ještě nezkusil ale líbí se mi. Umí být krásně jednoduchá (jako hodinky) ale i pěkně důkladná. A taky obsahuje i hřiště, které jiné aplikace, co jsem zkoušel, neznaly. Ještě uvidím jak se chová na hřišti, ale zatím palec nahoru.
 
Zkousel jsem Hole19 a mi teda vůbec nefungovala dobře. Spis bych ale videl problém v telefonu... asi se mu nelibil instalovana verze Androidu
Pouzival jsem spis GolfShot. Ale obecne si myslim , ze ty aplikace v telefonu jsou obecne ne moc dobře pouzitelne, at kvůli vydrzi baterky, tak k citelnosti displaje, tak vzhledem k obsluze telefonu - odemknout, pak občas se aplikace prepne do pozadi - proste opruz.
Komfort hodinek oproti telefonu je neporovnatelny
 
Dík za další typ. Vyzkouším. Souhlasím s tím, že samovypínání telefonu nebo schovávání aplikace na pozadí je vopruz, ale konkrétně ta Hole19 to nedělá. Zapnul jsem jí a nechal telefon půl hoďky ležet na stole a chovala se jako navigace - furt aktivní. Co se týká výdrže telefonu, pořídil jsem si kvůli tomu telefon s hodně nadstandardní baterií a v nejhoršim pomůže powerbanka nebo Motocaddy s usb portem (dnes jsem si ho objednal na WebGolfu- 15% sleva) .
 
To vám fakt nevadí používat na golfu mobil a aplikaci? Moje zkušenost z různých aplikací je různorodá, ale úplně nejvíc mě při tom rozčiluje samotný mobil - vyndat naťukat, zandat. Ano, držák na mobil - ale zhasínání, rozsvícení - odemykání a někdy i zméněné vypnutí, různé notifikace kalendáře, telefonu atp. Nějak tohle na hřiště nechci, hodinky se vzdáleností jsou trochu lepší. A cíleně mám chytré funkce a notifikace vypnuté.

@RazoR: Jak se na tuhle problematiku dívají čeští rozhodčí, případně svět? Jaká je v tomto vize do budoucna?
 
Upraveno:
Mě taky dosud žádná nenadchla, hlavně kvůli složité obsluze a vypínání. Ale jak jsem psal, Hole19 vypadá nadějně (nevypíná se). A s Motocaddy M1, který má držák na telefon a nabíjecí USB rovnou v základu si myslím, že by to mohlo fungovat. Až to zkusím naostro, dám vědět. Jinak na turnaje samozřejmě budu dál brát jen hodinky.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom