Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Máte rádi Texas?

Máte rádi Texas?

  • Hrál jsem jednou, dvakrát, ale k srdci mi tento formát nepřirostl...

    Hlasy: 0 0,0%
  • Ne, nemám rád Texas a nehraju ho

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    29

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Ve formátu hry Texas Scramble každý hráč v týmu odpálí na každé jamce a hráči se rozhodnou, která rána byla nejlepší. Každý hráč poté zahraje svou druhou ránu z délky na jednu hůl z místa, kde ležel nejlepší míč, a postup se opakuje, dokud není jamka dokončena. Existuje několik variant této hry, ale základ je vždy stejný. Formát hry je poměrně oblíbený a bývá dobrou společenskou událostí, jak si zahrát golf i třeba s členy z rodiny, kteří příliš často nehrají.

Hrajete, máte rádi Texas? Nebo vám tento formát hry k srdci nepřirostl? Hraje se texas ve vašem klubu? Účastníte se? Jaké to pro vás je? Vyhecované, kdy se snažíte, nebo spíše společenskou událostí, kdy hrajete jen tak na pohodu?
 
Texas mám moc rád... ostatně je to pro mě jediná šance, jak se dostat pod par hřiště 😉

A stalo se mi, že jsem hrál Texas i s někým cizím a tento formát dokáže velmi stmelit, je tam ten prvek týmovosti.
 
Co mě na texasu jediné vadí, je, že to trvá vždycky strašně dlouho - alespoň, co jsem zažil já.
A pak občasné rozbory a pocity křivd, že vyrovnání bylo nastaveno nespravedlivě.
 
Co mě na texasu jediné vadí, je, že to trvá vždycky strašně dlouho - alespoň, co jsem zažil já.
A pak občasné rozbory a pocity křivd, že vyrovnání bylo nastaveno nespravedlivě.
cokoliv výrazně se lišícího od 1/3 vyrovnání je špatně, takže to chápu. Viděl jsem i 1/10.....
 
Texas Scramble je dobrý formát pro Cross Country, ale jinak je to takový „funny” formát.
I když jako začátečník jsem ho hrál často, teď už opravdu při loučení se sezónou při zmíněné Cross Country.
 
Texas mám rád........ale bohužel ho hraju poslední dobou jen 1 - 2 krát do roka:(. Ovšem jeho provázková varianta, kterou zakončujeme sezónu na severočeský seniorce je fakt velká zábava:D....můžu doporučit.
 
Dneska jsme ho poprvé v životě se @smidke zkusili (bez soupeře) a byla to zábava. Člověk hraje z dobrých pozic, jeden ze dvou čipů a patů skoro vždycky vyjde. Je to fakt celkem zajímavý. 👌
Samozřejmě že jsme to nehráli jen tak, ale protože jdeme na otevírací turnaj, kde se bude hrát právě tímto způsobem.
A z toho plyne otázka na zkušenější.

Jaké skóre je vlastně dobrý? My jsme Terezín zahráli takhle (oba jsme HI cca 15) a vlastně nevím, jestli to dobrý je, nebo bychom měli být pod par? 🤷‍♂️

1683903442771.png


A pak ještě nechápu to vyrovnání.
Bude se hrát s 1/3 odpočtem HCP a maximálním započitatelným HCP 36.
Vysvětlí mi to někdo?

Díky moc.
 
Dneska jsme ho poprvé v životě se @smidke zkusili (bez soupeře) a byla to zábava. Člověk hraje z dobrých pozic, jeden ze dvou čipů a patů skoro vždycky vyjde. Je to fakt celkem zajímavý. 👌
Samozřejmě že jsme to nehráli jen tak, ale protože jdeme na otevírací turnaj, kde se bude hrát právě tímto způsobem.
A z toho plyne otázka na zkušenější.

Jaké skóre je vlastně dobrý? My jsme Terezín zahráli takhle (oba jsme HI cca 15) a vlastně nevím, jestli to dobrý je, nebo bychom měli být pod par? 🤷‍♂️

Zobrazit přílohu 35797

A pak ještě nechápu to vyrovnání.
Bude se hrát s 1/3 odpočtem HCP a maximálním započitatelným HCP 36.
Vysvětlí mi to někdo?

Díky moc.
Výsledek asi OK.

Výpočet:
příklad: 1.hráč HI 15 ; 2. hráč HI 36 (i pro HI >36)
HI dvojice je (15+36)/2= 25,5
Odpočet 1/3 HI je tedy 25,5/3=8,5

Takže pokud půjdete hřiště v PAR za 72 ran, bude Váš výsledek 72-8,5=63,5
 
cokoliv výrazně se lišícího od 1/3 vyrovnání je špatně, takže to chápu. Viděl jsem i 1/10.....
Proč je to špatně?
 
Dneska jsme ho poprvé v životě se @smidke zkusili (bez soupeře) a byla to zábava. Člověk hraje z dobrých pozic, jeden ze dvou čipů a patů skoro vždycky vyjde. Je to fakt celkem zajímavý. 👌
Samozřejmě že jsme to nehráli jen tak, ale protože jdeme na otevírací turnaj, kde se bude hrát právě tímto způsobem.
A z toho plyne otázka na zkušenější.

Jaké skóre je vlastně dobrý? My jsme Terezín zahráli takhle (oba jsme HI cca 15) a vlastně nevím, jestli to dobrý je, nebo bychom měli být pod par? 🤷‍♂️

Zobrazit přílohu 35797

A pak ještě nechápu to vyrovnání.
Bude se hrát s 1/3 odpočtem HCP a maximálním započitatelným HCP 36.
Vysvětlí mi to někdo?

Díky moc.

Odpočet ti vysvětlit už @Mirek_62. Jinak vítej v řadách těch, co TEXAS znají a hrají. Texas mě osobně postupně docela baví, nejvíc tehdy, když jsou oba hráči ve dvojici výkonnostně vyrovnaní. Ideálně, když je na tom obdobně celé startovací pole. Mám pak osobně cíl zahrát hřiště v PARu. Zatím se mi to ale ani při Texasu nepodařilo, vždy těch pár jamek se to sem tam někde pokazilo. Ale vypadá to pak výsledkově občas jako v TV. :) S tím vyrovnáním je to obecně takové ošemetné - v Texasu mi přijde, že při jamkékoliv vyrovnání je zvýhodněna dvojice když to přeženu single plus začátečník oproti dvojici s HI 15-20. Ta stabilita a zkušenost lepšího singlisty to dle mého názoru prostě skoro vždy převáží na svoji stranu. Někde sem viděl, jednou, že měli na Texas i podmínku výkonnostně vyrovnaných dvojic, tuším, že to bylo tehdy +-5 HI.

Btw. Trošku odbočím ještě dál jednou asociací. Texas mi připomíná malinko jednu tréninkovou metodu, kterou jsem někde četl... zahrát (jeli prostor) vždy dva (tři) míče a hrát pak dál ten nejlepší. Je to prý skvělé na psychiku a pozitivní motivaci. Zatím jsem to nehrál, když už hraju dvěma míčem, protože není kam předběhnout, tak zpravidla hraju jeden míč a druhý sem tam doplňkově, ale tahle TEXAS metoda pro jednotlivce by mohla být často dobrý návod, jak si užít den a hezký výsledek. :-D
 
Upraveno:
Btw. Trošku odbočím ještě dál jednou asociací. Texas mi připomíná malinko jednu tréninkovou metodu, kterou jsem někde četl... zahrát (jeli prostor) vždy dva (tři) míče a hrát pak dál ten nejlepší. Je to prý skvělé na psychiku a pozitivní motivaci.
Já jsem přesně takto hrál na začátku svého golfového umění. Když se rána nepodařila, hrál jsem 1–2 míče ze stejné pozice a dále pokračoval tou povedenou ranou. Je to ve finále zábavnější a rychlejší, než se někde prosékávat 4 rány z křoví.
 

Podobné

VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom