Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Máte golfová pravidla v bagu?

Máte aktuální golfová pravidla v bagu a používáte je?

  • Ano, nosím u sebe a pravidelně do nich nahlížím

    Hlasy: 3 18,8%
  • Ano, ale moc do nich nekoukám

    Hlasy: 6 37,5%
  • Ano, ale vůbec v nich nehledám

    Hlasy: 2 12,5%
  • Nenosím

    Hlasy: 4 25,0%
  • Mám oficiální aktuální vydání

    Hlasy: 10 62,5%
  • Mám oficiální vydání, ale neaktuální

    Hlasy: 0 0,0%
  • Mám něco jiného (zjednodušené...), napíšu co

    Hlasy: 1 6,3%

  • Hlasovalo
    16

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Máte aktuální golfová pravidla v bagu a používáte je?

  • a) Ano, nosím u sebe a pravidelně do nich nahlížím
  • b) Ano, ale moc do nich nekoukám
  • c) Ano, ale vůbec v nich nehledám
  • d) Nenosím
  • e) Mám oficiální aktuální vydání
  • f) Mám oficiální vydání, ale neaktuální
  • d) Mám něco jiného (zjednodušené...), napíšu co

Plus do fóra upřesnění. Možnost hlasovat pro více variant a případně upřesnit. Diskuse vítána.

rules-of-golf.jpg
 
Nenosím, protože co tady čtu, prvidlové i jiné příspěvky, tak i zde je výklad mnohdy zauzleny a nejednotně vykládaný různými výklady a doplňky a nakonec rozhodne rozhodčí kouzelnou formulkou, dle mého..., a vlak už přes-to nejede, autorita, úředník pocit moci. Prostě mám takový pocit, že nic nejde jednoznačně a je to mnohdy na rozhodnuti ouřady, jak se vyspal a to platí obecně .
 
Nosím v bagu oficiální, mám tam dokonce i nějaké zjednodušené, do kterých jsme párkrát při hře nahlédl. Mám za to, že je musím mít při turnajích... nebo ne?
 
Nenosím, protože co tady čtu, prvidlové i jiné příspěvky, tak i zde je výklad mnohdy zauzleny a nejednotně vykládaný různými výklady a doplňky a nakonec rozhodne rozhodčí kouzelnou formulkou, dle mého..., a vlak už přes-to nejede, autorita, úředník pocit moci. Prostě mám takový pocit, že nic nejde jednoznačně a je to mnohdy na rozhodnuti ouřady, jak se vyspal a to platí obecně .

Ty jo Bohušů, tahle odpověď je taková...divná...Vždyť právě golf je jedním z mála příkladů ve sportu i životě obecně, že většina věcí má jen jeden správný výklad a že právě pravidla tvořící se po stovky let zajistila férovost a přehlednost...A ano, samozřejmě, je tu lidský faktor, který může udělat chybu, ale právě proto mám ty pravidla v bagu, abych ho případně opravil?!
 
Pravidla v bagu sice nosím. Vzhledem k velikosti písma, kterým jsou vytištěná je však stejně nepřečtu. Takže se je snažím znát, aby mne nebalamutili spoluhráči s lepším zrakem.
PS - Tu českou mutaci pravidel asi vydali v nakladatelství Sokolí oko.
 
Mám v telefonu PDF verzi. Povinné už nejsou. Je v zájmu samotného hráče mít se nač případně odkázat. Tištěné jsem většinou rozdal. Jak to začalo lézt do peněz přešel jsem na tu elektronickou verzi. [emoji16] hledám v nich průběžně. Spíše kvůli cviku. Nestandardní situace u mě nejsou tak časté.
 
Upraveno:

Podobné

VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom