Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Marshal by neměl moc prudit, je potřeba být užitečný

Petr Jeník

Nováček+
Mám za sebou své další golfové "poprvé". Netýká se ale mé hry, ale hry ostatních. Dohlížel jsem totiž poprvé na turnaj jako marshal. A co že to marshal vlastně dělá? Především je jeho úkolem dohlížet na plynulost hry a nejen dohlížet, ale především tomu napomáhat.

Nejde tedy o to někoho buzerovat a říkat mu jen "zrychli" a ukazovat na hodinky a hlásit kolik minut má flight zpoždění.
Tím nejenže rychlost flightu nezvednete, ale navíc je pořádně zprudíte. Mnohem lepší je, když se marshal postaví na odpaliště k flightu, počká až všichni pošlou míček do hry a než k míčkům lidi dojdou, tak jim je zajedete na buggyně najít a označíte jim je. Na jedné jamce díky tomu flight dokáže dohnat bez problémů pět minut. A když s nimi dojedete až na green a ukážete jim kam dál a poprosíte je, aby si dali bagy po směru a po odehrání je požádáte, aby se psaním výsledků počkali až na další tee, je z toho dalších pár minutek.

A přesně to jsem během svého prvního dne marshalování dělal a vše tak proběhlo bez sebemenšího časového problému. Bez pruzení, bez nervů. Pohoda. Jen s některými hráči je trochu svízel a musel jsem se chca nechca i trochu zamračit. Jezdit s vozíky na forgreeny se naučilo fakt hodně lidí a cestou ke greenu jsou vozíkem schopní shodit i cedulku "no trolley". Hlášku "támhle je kdyžtak koš" jsem taky musel párkrát použít. Nechápu, co to je za golfistu, když na hřišti vyhodí vajgl nebo dokonce obal od Tatranky.

Stejně tak jsem jednou použil i "To se tomu za vámi z toho písku bude hrát fakt pěkně, když to rozryjete a pak to po sobě neopravíte". Sem tam jsem zajel i vrátit čerstvě vyseknutý řízek na fairway a to tak, aby mě hříšníci dobře viděli. Nebylo třeba k tomu cokoli říkat. Krásně se styděli a trochu se možná i báli, jestli jim něco řeknu. :)

Takže asi tak. Fakt nejde o to někoho buzerovat. Marshal je na hřišti od toho, aby dohlédl a napomohl tomu, aby si všichni zahráli hezky. Aby to odsejpalo, aby nikdo po hřišti nebloudil, aby tam někdo nedělal bordel a popřípadě dohlédl na negolfisty (diváky, hostesky...), aby se hráčům nemotali ve hře a hlavně aby se nenechali někým trefit do kebule. I to jsem musel dělat. Hostesky byly pěkný holky, ale v hlavě měly nejspíš úplnou bramboračku, když si téměř pokaždé vybraly pro zastavení dopadovou zónu pro drajvy.
 

Přílohy

  • DSC_0130.JPG
    DSC_0130.JPG
    952,6 KB · Zobrazení: 331
Upraveno moderátorem:
To vse za jeden turnaj? No pekne... Kolik lidi?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom