Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Marbella Golf Guide

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
Chcete okusit golf v té nejvyšší kvalitě? Případně řešíte jak tuto skutečnost skloubit s rodinou dovolenou? Pak doporučuji se mrknout na možnosti, které nabízí španělská Andalusie. Prvotřídní kvalita a zázemí v kombinaci s místním podnebím dělají z místních hřišť jedinečný golfový zážitek, který lze těžko popsat slovy (a proto přikládám i pár fotek).

IMG_2532.JPG


Letos jsem oblast Marbelly navštívil již potřetí, a níže nabízím svůj naprosto subjektivní pohled na hřiště v nedalekém okolí (většinou do 15km od centra města). Na konci článku ještě pár info ohledně rentingu holí a pár tipů.

La Quinta Golf & Country Club

http://www.westinlaquinta.com/campo-de-golf (27j Par 106, Warmup, Driving cca 1km od hřiště)

Tři naprosto odlišné devítky velmi vkusně zasazené do krajiny. Hřiště je součástí stejnojmenného hotelového resort (který též doporučuji) a z hlediska služeb jde o to nejluxusnější, co jsem zde navštívil. Kryté podzemní parkoviště, asistence caddyho u všeho co vás napadne, dobrá restaurace. První devítka nabízí otevřené a dlouhé jamky. Druhá naopak technické, kopcovité kratší se záludnými greený. Třetí je jakási kombinaci všeho dohromady. Kvalita absolutní top, design by Manuel Pinero. V minulosti hostilo I turnaje tour. Nevýhodou je driving zcela mimo klubovnu (pěšky nedosažitelné). Nicméně 200m dlouhá warmup area to řeší. Akční cena fee s buggy je příjemných 68 Euro. V minulosti jsem narazil i na speciální cenu pro první návštěvu (Buggy za 1 Euro). Běžná cena je daleko vyšší – 9j low season je za 40 Euro bez buginy. Buginy mají čističku holí a ledničku, vodu dostanete zdarma (občas i nějaký další refreshment – sušenky, redbull…). Hole do buginy vám odnese caddy přímo od auta. Toto hřiště je má srdcovka.

IMG_0601.JPG


Los Naranjos Golf & Country Club

https://www.losnaranjos.com (18j Par 72, Driving)

Nádherné hřiště s otevřenými fairwajemi a skvostným layoutem (by Robert Trent Jones). Jako obvykle, hřiště hostilo spoustu velkých akcí včetně Spanish Open. Hřiště má nejvíce exotický ráz, díky množství palmových stromů a není zde výjimkou potkat na fairwaji třeba půlmetrovou želvu.
Greeny jsou obrovské s rychlostí světla. Zajímavostí zde je možnost vyzkoušet Golfboard místo bugginy. Cena fee se pohybuje kolem 105 Euro bez bugginy. V létě je možné koupit 2x fee s buginou za 150 Euro. Buginy mají tablet s GPS, čističku holí a ledničku, vodu dostanete zdarma. Hřiště někteří možná znáte z instruktážních videí Rickarda Strongerta.

IMG_2151.JPG


Aloha Golf Marbella

http://www.clubdegolfaloha.com (18j Par 72, Par3, Driving)

Jedno z nejznámějších a nejhezčích hřišť v okolí. V dřívějších letech hostilo akce SPGA. Aktuálně zde probíhá renovace (do srpna 2017) - hřiště jsem z tohoto důvodu nehrál. Otevřena je pouze akademie, která ale není žádná oddechovka. Hřiště je uzavřené a teetimes pro veřejnost jsou pouze hodinu či dvě denně. Tomu odpovídá i základní cena fee – 225 Euro + 50 Euro buggy. Každopádně stojí za návštěvu viz. foto ze stránek...

IMG_2900.JPG


Magna Golf Course

http://www.magnamarbellagolf.com (9j, Par 29, Driving)

Magna je poměrně unikátní záležitost mezi ostatními hřišti. Jedná se pouze o 9 jamek s parem 29. Ale nenechte se mýlit, nejde o nějakou akademii. Délka jamek je od 120 do 275 metrů s dostatkem vodních ploch, kde si zahrají jak začátečníci, tak páni se singlem. Hřiště je ideální pro celou rodinu, které nabízí možnost okusit kvalitu a zážitek z nádherného hřiště. Cena fee 18j 25 Euro, navíc nabízí akci 3+1 zdarma. Hřiště nabízí i nadstandardní zázemí. Ideální oddechovka pro celou rodinu v sousedství ostatních hřišť.

IMG_2590.JPG


Real Club de Golf Guadalmina

http://www.guadalminagolf.com (36j, Par 144, Par 3, Driving)

Dvě oddělené 18tky zasazené přímo do městské zástavby. South Course hřiště a Par3 je blízko moře a stejnojmenného golfového resortu. North Course je položené výše mezi zástavbou a dálnicí. Přechod mezi jamkami často zahrnuje cestu několik set metrů po ulici, včetně přechodu silnice (jiná hřiště mají vlastní podjezdy a cestičky). Mnoho jamek je mezi domy s tím, že není problém to poslat někomu na balkon. Díky tomu, že jamky jsou běžně přístupné z ulice zde není výjimkou, že na odpališti potkáte hlouček místní mládeže, který se bude dožadovat možnosti si odpálit. Jamky jižní jsou zase na dosah dálnice. Cena fee je obdobná jako jinde. Výjimka je u hostů hotelu Guadalmina. Naopak driving range za 1 Euro potěší. Každopádně toto je jediné hřiště, kam se neplánuji vrátit. Je zde příliš mnoho lepších...

IMG_0622.JPG


Los Arraqueros Golf & Country Club

http://www.losarquerosgolf.com/en/ (18j, Par 71, Driving)

Hřiště zasazené v nádherné krajině, nabízející úchvatný výhled. Jamky mají často obrovské převýšení a zásah mimo fairway znamená ztrátu míče. Kvalita hřiště malinko nižší, než ostatní hřiště (stále špička v porovnání s ČR, pouze na odpalištích místy chybí trocha trávy). Každopádně je to vykompenzováno krajinou a i cenou. Zajímavostí je i tabulka s instrukcemi na každém odpališti, kde se dočtete jak danou jamku hrát (například to, že drive není až tak děsivý jak vypadá neb vzdálenost je 120m a převýšeni 15m). Design by Seve Ballesteros by mělo být dostatečným popisem toho, jestli jsou jamky zajímavě navrženy. Cena v létě je 45 Euro, od 15:30 („twilight“) dokonce 31 Euro. Vhodné tedy i jako budget option.

IMG_2509.JPG


Co jsem nestihl hrát a proč…

Kromě výše zmíněného jsem chtěl navštívit i Santa Maria Golf Club a Real Club de Golf Las Brisas. První jsem zrušil kvůli absenci možnosti hrát 9 jamek (9 i 10 je totiž velmi daleko od klubovny), druhé hřiště má na stránkách příliš výhružné disclaimery ohledně dresscodu. Já si totiž letos nevzal golfové boty. :D

Hole…

Do Andalusie - Malagy léta z Prahy přímá linka operovaná SmartWings (Travel Service / ČSA). Cena za přepravu tašky s holemi je 1500,- / cesta. Nezapomenout, že taška s holemi znamená automaticky i o třídu i dvě větší auto z půjčovny. Díky tomu jsem se vždy poohlédl po možnosti pronájmu holí a zde jsou zkušenosti, které jsem nabyl.

Renting holí na hřišti

Nejpohodlnější varianta, nicméně netušíte, co dostanete. Někde to je ToFlight set na grafitu, jinde dostanete 20 let staré žiletky Miura. Doporučuji si zjistit předem, pokud nejste z těch, co zahrají opravdu se vším. Cena za hru na 18j je zpravidla 30-40 Euro.

Renting holí po dobu pobytu je vhodné v případě, že půjdete hrát vícekrát. Osobně jsem vyzkoušel dvě společnosti.

CarGest

http://www.cargest.com

Primárně autopůjčovna, nicméně nabízí i rozsáhlou nabídku golfového vybavení. K dispozici mají značky Adams, Cleveland, Callaway, Mizuno, Ping (G20, i25), TM (R11, RBZ2, Aeroburner), Wilson a noname sety. Cena na týden se pohybuje od 30 do 70 Euro. Nutné připočítat případně i poplatek za vyzvednutí na letišti v době, kdy je office zavřený (20 Euro). Osobně můžu říci, že je s nimi těžší dohoda, zase mají slušný výběr vybavení.

Golf Breaks

http://www.golfbreaksinspain.com/golf-club-hire-costa-del-sol-spain/

Anglická cestovka, která vám hole doveze na hřiště nebo do hotelu. Cena na týden 30 Euro (1 den je za 15), na 10 dní pouhých 6 navíc Euro. K dispozici mají dvě kategorie holí: „basic“ – Wilson Prostaf HL (to co se dává v rámci hraj golf, změn život), nebo „premium“ – Wilson D200, Di11, Callaway Diablo Edge nebo Cleveland CG7 / XL270. Cena za premium je 10 Euro navíc. Dohoda výtečná, doručení do hotelu na minutu přesně. Odevzdání probíhá prostě tak, že hole necháte v hotelu na recepci nebo na hřišti.

Závěrem

Drtivou většinu hřišť jsem hrál brzy ráno. Hra lze stihnout velmi rychle. Příkladem může být budík na 7:20 a snídaně po hře s rodinkou zpět v hotelu v 9:30. Ačkoliv většina hřišť uvádí HCP limit 24 pro muže, nikde vás nekontrolují a na můj výslovný dotaz na toto téma jsem byl poučen, že vítáni jsou všichni. Hřiště se hrají v tempu a doporučuji si vzít buginu. Nejen kvůli tempu (většina návštěvníků hraje opravdu svižně a rychle), ale zejména kvůli horku, na které našinec není zvyklí. Na rozdíl od jiných zemí zde není problém vzít malé dítě do buginy. Ptal jsem se na každém hřišti a všude jsem dostal kladnou odpověď a několikrát využil. Teetime doporučuji řešit telefonicky. Na výběr budete mít mnohem vice možností než v různých online variantách. Není například problém si dohodnout ráno hru z tee no. 10 (i v případě, že je hřiště plné) a později odpoledne devítku první.

Tak, a to je vše. Pokud by někoho cokoliv zajímalo, napište do diskuse pod článkem. THE END

IMG_2524.JPG
 
Upraveno moderátorem:
Honzo, super článek. Jakmile se se svým golfovým skillem dostanu na úroveň, že budu víc hrát než hledat míčky, tak bych si Tě s dovolením dovolil kontaktovat a využil Tvých zkušeností na nějaký Tour de Golf trip po Evropě;)
 
Honzo, super článek. Jakmile se se svým golfovým skillem dostanu na úroveň, že budu víc hrát než hledat míčky, tak bych si Tě s dovolením dovolil kontaktovat a využil Tvých zkušeností na nějaký Tour de Golf trip po Evropě;)
Romane diky a klidne napis.
Kazdopadne doporucuji na nic necekat. Ja tam byl poprve v dobe, kdy jsem mel HCP asi 100 .. a prezil jsem. A nebyl to zadny med!
Situace: Tee c. 1 (Real, North). Odpaliste je vyvysene, ze je na nej vydet z celeho arealu. Velmi stylove. Ja drive... letici do palmy, nasledne odraz zpet az na strechu klubovny, kde micek hopsal asi 5 minut. Vydavalo to strasne rany. Otocil se kazdy, aby videl toho exota. :D
 
tak určitě nebudu čekat na single hcp :) tak vzdálená ta doba není:)
btw: co třeba Rakousko? Na 3-4 dny autem, stojí to za to?
 
Honzo, dík. Právě si mi otrávil konec dovolené. :-D Jel bych hned. Vypadá to dobře, přidal by si ještě nějaký Tebou ozkoušený tip na ubytování? A pak, jak s počasím, přeci jen, není tam v červenci mega vedro? Není přijatelnější - třeba i cenově danou oblast navštívit v září/říjnu (duben/květen)?
 
Honzo, dík. Právě si mi otrávil konec dovolené. :-D Jel bych hned. Vypadá to dobře, přidal by si ještě nějaký Tebou ozkoušený tip na ubytování? A pak, jak s počasím, přeci jen, není tam v červenci mega vedro? Není přijatelnější - třeba i cenově danou oblast navštívit v září/říjnu (duben/květen)?
V pohode, neni zac. :D

V Marbelle je v lete do 30 stupnu, proto je tak ukrutne draha. Konretne ja nezazil vice jak 27... vetsinou je v te dobe v Praze vice. Nicmene slunce dela sve a z hlediska golfu je to low season (tedy prazdno a levno). Z hlediska ubytka presne naopak.

Urcite je super tam jet jindy, neb tam je vzdy pres 20. Ale to osobne odzkousene nemam, neb ja to mam jako vedlejsak klasicke dovolene s detmi u more. Cena ubytka je 1/2, cena fee je klidne 2x a plno. Treba Alphu si bookuji lidi pulrok predem..

Obecne existuji mnohem ekonomictejsi varianty golfu ve spanelsku.
 
Honzo, když by si měl vypíchnout a doporučit - co v dané oblasti na jeden víkend s ohledem na rozumnou cenu, zážitek a ne proc práce s organizací, prostě takový kompromisní co nejlepší zážitek? :) A na kolik by pak takový víkend mohl jednotlivce vyjít? Předpokládám, že tohle je všechno dohromady cenová raketa, byť určitě za to stojí. Ale přeci jen, nějaká ekonomičtější a skromnější varianta - výběr?
 
Ja bych zrovna sem na vikend neletel. Letenky jsou dost drahe. Kazdopadne bych doporucil navstevu La Quinty (pro pohodovy golfik na nadhernem hristi) nebo Araqueros (pro uchvatnou krajinu, dobrou cenu a velkou challange).

Co doporucuji (a to obecne) je pribalit na dovolenou kamkoliv na jih do tasky:
- V pripade leteckeho zajezdu: ksiltovku, rukavici, 5 micku, par tycek (rucnik si vezmete z hotelu... je to btw. celkem bezne). Putter a 7i vam leckde pujci zcela zdarma (neptat se na recepci, ale zajit za caddy masterem naprimo) ... a pak uz se da jit z damskych (nebo si u slozitych jamek proste micek hodit na fairway) a uzit si hezke hriste. Nebo si proste pujcite hole dle ceniku.
- Pokud jedete autem, tak si treba tech 5 holi (hybrid, 7i, Pw, Sw, Putter) vzit do pencibagu ci pytle + vse z bodu jedna. Bez bagu to nezabere nic.

Na miste kouknout na google co je kolem, zavolat a hura na hriste. Na miste si vemte buginu, ktera beztak je casto soucast feecka. Tim lze vyresit to, ze nemate poradny bag.
 
@jan Nebyl si tam i přes zimu?
 
V Marbella jsem byl předloni, vloni v Alicante. V Marbella je to oproti Alicante golfově nesrovnatelně lepší. Alicante nás vyšlo ale výrazně levněji. Nejem kvůli levnějšim hřištím, ale hlavně kvůli tomu, že jsme si to zařizovali komplet sami, bez cestovky. Takže já osobně určitě rád tvojí nabídku využiju. Jen jestli tam vydržíš ještě dva roky. Na příští rok už mám rozjetou poněkud větší akci, takže nezbude dovolená ani chechtáky. :p 🤪
 
Alicante nás vyšlo ale výrazně levněji. Nejem kvůli levnějšim hřištím, ale hlavně kvůli tomu, že jsme si to zařizovali komplet sami, bez cestovky.

Jak koho teda😄😄
 
Chystáte se někdo letos zahrát si na Costa del Golf (Malaga&Marbella a okolí). Připomínám 29. dubna - 3 května Valderrama Masters 2020 a dá se to spojit i se závodem MotoGP také v něděli 3. května v Jerezu. Sobota Masters, neděle závody MotoGP, víkend jako řemen!
 
Ahoj po delší době z Marbella. Chtěl bych reportovat o aktuální situaci, kdy konečně je téměř většina golfových hřišt otevřena zde na Costa del Sol. Hriště mají dobré balíčky a nabídky na letní low season, vzhledem k tomu, že zde nejsou žádní turisté, jsou ceny velice přijatelné. Např. před týdnem Vale Romano 60€ incl. buggy.

Španělské vláda potvrdila, že od 1.7. nebudou žádná omezení ani karenténa nutná pro vstup do země. Aktuálně záleží jak se k situaci postaví letečtí dopravci, včele s RyanAir (Praha - Malaga), který avizoval obnovení letů právě od 1.7.

MotoGP také potvrdilo konání hned dvou úvodních závodů sezóny 2020 v Jerezu, a to o víkendech 19. a 26.7. Zatím není potvrzené, zda-li S, nebo BEZ diváků, to se uvidím dle vývoje virové situace.
 
Měl bych jet do Estepony zase v listopadu....
 
Sakra jel bych hned :)
Jdu mrknout na rijen :)
 
Přikládám pěkné promo video na Alcaidesa Links 🏌️‍♂️⛳ Koukejte letos někdo dorazit. Takhle nějak si tu hrajeme :cool:

 
Hráli jsem ho předloni. Nejsem milovníkem linksových hřišt, ale tohle bylo moc fajn. Pohled na Gibraltar má své kouzlo. Hřiště je i dost členité s výškovými rozdíly. Doufám, že se někdy vrátím.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom