Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Longest drive

Mají být pro „Longest drive” sjednocená odpaliště?

  • Ano, jde o nejdelší odpal, musí být stejné podmínky

    Hlasy: 17 73,9%
  • Ne, ať každý odpaluje z odpališť dle HI

    Hlasy: 5 21,7%
  • Nevím

    Hlasy: 1 4,3%

  • Hlasovalo
    23
  • Poll closed .

Mirek_62

Guru fóra
Klub
GCCEL
HI (HCP)
5.5
Co říkáte na vloženou turnajovou soutěž „Longest drive” a její férovost, pokud je vypsána z různých odpališť pro stejnou kategorii (např. „Longest drive muži”) .
Dnes jsem v CL byl cca 10m za nejlepším mužským výsledkem. Ten byl ovšem zahrán ze žlutých odpališť, která byla o cca 50m blíž než bílá, ze kterých jsem hrál já.
Nejde mi o „pohár” ale o princip.
 
Co říkáte na vloženou turnajovou soutěž „Longest drive” a její férovost, pokud je vypsána z různých odpališť pro stejnou kategorii (např. „Longest drive muži”) .
Dnes jsem v CL byl cca 10m za nejlepším mužským výsledkem. Ten byl ovšem zahrán ze žlutých odpališť, která byla o cca 50m blíž než bílá, ze kterých jsem hrál já.
Nejde mi o „pohár” ale o princip.
tak už vím,který ty jseš ;) vyšší atletický a bez vlasů :) slyšel jsem tě,jak jsi říkal vítězi,že jsi byl kousek za ním ...já seděl jeden stůl od tebe směrem ke greenu 9 jamky
 
souhlasím s Mírou @Mirek_62 ,že by bylo spravedlivější,kdyby longest byl z jednoho odpaliště,anebo dva vítězi..jeden žlutý a druhý bílý
 
Mělo by to být ze stejných odpališť. Je dost nefér, když půjde singlista, kterému je třeba 13 let z bílých, které jsou o 50 metrů dál a kluk hraje 200m max vs dospělý muž ze žlutých.

Samozřejmě tohle je jen příklad kde je to nejvíc vidět, nefér je to ale vůči všem.

Pak by mě zajímala ještě jedna věc... :D co když dotyčný fw přepálí? Jelikož se longest počítá jen na fw, tak by to teoreticky neměl počítat. Na některých 5parech jsou fw rozděleny, že je třeba 250m fw, pak 10m rough a pak zas 200m fw. Například Slapy 6. jamka fw za silnicí (nepočítám, že by to tam někdo dostal, ale princip je stejný.
 
Upraveno:
Pak by mě zajímala ještě jedna věc... :D co když dotyčný fw přepálí? Jelikož se longest počítá jen na fw, tak by to teoreticky neměl počítat. Na některých 5parech jsou fw rozděleny, že je třeba 250m fw, pak 10m rough a pak zas 200m fw. Například Slapy 6. jamka fw za silnicí (nepočítám, že by to tam někdo dostal, ale princip je stejný.
Tak na takový typ 5paru by se vůbec neměl longest dávat.....pokud ano, tak je to chyba - a nebál bych se říct totální blbost - pořadatele a ten ať si to pak řeší......
 
Soutez v Longestu je sama o sobe dost pochybna. U nas ji v podstate stale dokola vyhravaji 3-4 lidi, u chlapu i u zen. Tezko zmenite to, ze nekdo hraje 180 m a nekdo 250 m. To se treninkem ani presnosti zlomit neda. Proto mi i Longest na jamkach, kde je potreba i trochu premyslet (dogleg, preruseni FW,…) prijde celkem fajn, dostava se do hry vic lidi.

Z hecu jsem ho parkrat dal na 4. jamku - PAR 4 300 m z kopce. A hned tam byli jine vysledky, protoze ti nejdelsi to proste prestrelili:).

Mam radsi nearest, idealne na 120 - 130m jamce. Tam je sance pro vsechny stejna.
 
Trochu off topic, ale na posledním turnaji, cca 14 dnů zpátky, jsem poprvé viděl vloženku s názvem straight line. Středem FW byla bílým sprejem nastříkaná čára a vítězem byl hráč nejblíž této čáře. Docela zajímavý.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom