Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Východ Lázně Bohdaneč

V pátek 9.4. jsem navštívil v rámci spolhry 19.jamky poprvé hřiště lázně Bohdaneč. Vyšlo počasí, tak jsem byl zvědav, jak na mě toto hřiště po zimě zapůsobí. O své hře mluvit nebudu, ta byla příšerná, není nad to odpalovat před očima osmi lidí z Jamky a dostat se pátou ranou teprve jakžtakž do hry. Prosím spoluhráče - nerozebírat, do raněných se nekope. :)

Co se mi líbílo:
  • klubovna - krásná, srubová chata, tak akorát... WC rozdělené dle dosaženého HCP :)
  • venkovní posezení u klubovny na kafe
  • chipping jamky - to kdyby bylo všude, tak by to bylo skvělé
  • v podstatě i hřiště tím, že je placaté :)
  • parádní ferveje
  • příroda
  • příjemné slečny v recepci
Co se mi nepozdávalo:
  • architektura hřiště - necitím se úplně jako odborník a samozřejmě jsem ovlivněn i svým herním výkonem, ale hřiště mi přijde furt stejné, jedna jamka jako druhá, pocitově, prostě jdete po placce, pořád dopředu, minimum doglegů... určitě bych nebyl schopen po jedné hře si vizualizovat jednotlivé jamky, všude to samé. Rovina, placka, břízy kolem, vodní překážky... po šesti jamkách se mi jednotlivé jamky začali slévat dohromady. Rád budu věřit, že až bude plná sezóna a sem tam něco vyroste, že to bude lepší pocitově lepší a že mi něco utkví v paměti.
  • cedule a navigace na hřišti - cedulky next tee by mohly být výraznější, vzdálenostní kolíky také... mít tmavě hnědý kolík s tmavě hnědou červenou špičkou moc viditelné mi nepřišlo. Přišlo by mi i fajn, kdyby číslo jamky na orientačních cedulích bylo viditelné nahoře na první dobrou... Přikládám to ale tomu, že je po zimě a že ještě toto určitě bude obnoveno.
  • přechod silnice první třídy mezi recepcí a hřištěm (uvědomuji si, že nejde asi řešit jinak)
Takže za mě resumé... kdyby to byla devítka, tak supr. Na 18tku - moc dlouhé vzhledem k tomu, že furt stejné. :)
 
Tady fotka mikrojamek hned u klubovny, resp. v popředí cvičný green, vzaději mikrojamky

151F9399-3209-41AF-9049-63EEE5B8EA0E.jpeg
 
Musím souhlasit. Sama jsem hřiště ještě nehrála, ale už třikrát si ho obešla jako divák při dětské tour a tak musím uznat, že vybavit si jednotlivé jamky je fakt obtížné. A to jsem hřiště zažila na konci září...je opravdu pořád stejné. Jen v tom září tam pod těmi břízami roste kvantum hub - hřiby, kozáky, červené muchomůrky. Je tam hodně vlhko, i v létě, takže je dobré s sebou brát repelent, je tam hodně komárů.
 
V pátek první návštva hřiště.
jak už bylo výše popsáno, vcelku nudné a stejné jamky, ale nic záludného a myslím, že se dá zde uhrát dobrý výsledek. Hřiště i přes sucha bylo v pohodě, jen na pár janmkách asi nemají závlahu, ale greeny byly fajn. Některé přechody jsou delší a nepříjmně se chodí po cestě přes kořeny stromů.
Přístup na první jamku za nic nestojí, ty schody přes silnici jsou navíc dost prudký ..
Zázemí je fajn, jen mě překvapilo, že nebylo možno na drivingu hrát z trávy, nebo jsem to přehlédl a pobavilo mě, že košík na driving mají už na recepci, připravený na malý a velký:) při těch všech automatických vydavačích, ale proč ne...
IMG_6025.JPG
 
Včera s @Míša v Bohdanči cvičné kolo před víkendovou ligou. Dnes se tam hraje dětská tůra, včera bylo plné hřiště dětí, trénovaly na dnešek. Jako doprovod měly děti hrající dospělé a někteří z nich zřejmě měli pocit, že je hřiště jen jejich - pokřikování na flajty kolem, nepozdraví, neodpoví na pozdrav ... Fajn vzor pro začínající golfisty
Ale k hřišti. Grýny krásně zelené a rychlé, přestože byly poměrně rozšlapané a se spoustou nevypíchaných pičmarků. Ferveje většinou dobré, ale na několika z nich je hodně suchých ploch a drnů. Mimo fervej většinou nic moc, drnovaté s holinami. Dopadové plochy v březových hájích většinou vyčištěné, míček by se dal najít a vyhrát. Přechody v lese stále stejně drncavé, měl jsem strach o kolečka vozíku.
Na recepci hodně velký zmatek, nebyli schopni nás odbavit přes ČGK a náš rezervovaný čas začátku si prý zabral někdo jiný. Posun o půl hodiny jsme přežili, ale nepotěší to.
Původní malá terasa je výrazně větší (proti předchozí návštěvě před třemi lety) a je tam gril, kde je možné si koupit grilované klobásy, sýr, krkovičku a nějaké další maso. Ceny od cca 80 do 180.
 
Zajímavé, jednou jsme šli Darovanský dvůr za dětským turnajem a greeny taky totálně rozstřílené a nevypíchané, to je to nikdo neučí?
 
Bohužel, musím potvrdit - Ypsilon v rámci jamkovky s @Šnek @Míša @Mirda bylo taky po dětských flightech jak cedník. Jsou příliš sexy na nějaké vypichování ...
 
Včera 15.7.2020 jsem dorazil na svou třetí po sobě jdoucí osmnáctku,první dvě byly pro mě dost fyzicky náročné a proto jsem se těšil na rovinaté hřiště.Hezká klubovna s příjemnou,milou a mladou obsluhou.Venkovní posezení s grilem je moc hezké a steaky připravené na tom grilu vynikající...ceny průměrné. Hřiště je fyzicky nenáročné,dost jednotvárné se spoustou skrytých záludností v podobě bunkrů,trestných území(vodní překážky),lesíků a džihádů ...rafy jsou husté a velmi šťavnaté....na některých jamkách je potřeba být přesný aby další rána nebyla moc složitá...ferveje byly velmi dobré,greeny trochu chlupaté a jejich rychlost velmi promněná...každý green jiná rychlost...velmi příjemná procházka
 
Navigace tohoto hřiště je tragická. Když si procházím toto vlákno, tak jsem tady psal před dvěma lety toto:

cedule a navigace na hřišti - cedulky next tee by mohly být výraznější, vzdálenostní kolíky také... mít tmavě hnědý kolík s tmavě hnědou červenou špičkou moc viditelné mi nepřišlo. Přišlo by mi i fajn, kdyby číslo jamky na orientačních cedulích bylo viditelné nahoře na první dobrou... Přikládám to ale tomu, že je po zimě a že ještě toto určitě bude obnoveno.

No, tak určitě to od té doby obnoveno nebylo a je to stejně debilní, resp. ještě zašlejší, než předtím. Čekal jsem to a z minulé návštěvy jsem už věděl, že to je problém. Ale zrovna tohle napravit a zvýraznit je podle mě to nejjednodušší. Alespoň ty šipky k dalším jamkám při přechodech by mohly být výraznější. A když se jde přes jiná odpaliště, fakt viditelně tam dát číslo jamky. I teď o víkendu jsem zaregistroval minimálně dva flajty, které hrály ze špatných jamek mimo pořadí (a nemyslím, že to byl úmysl).

Je to pro mě nepochopitelné, zvlášť když u klubovny se staví nová dřevostavba. Pravděpodobně pro ubytování atd. Přijde mi, že pod svícnem je největší tma a z pozice místňáků to už není potřeba řešit, neboť ti vědí kudy kam. Myslím si, že tohle kazí zážitek z návštěvy hřiště každému, kdo je tam poprvé a nemá ve flajtu někoho znalého. A je to zbytečné opomenutí, které může být pro mnohé i důvodem, proč raději jet příště jinam.
 
Upraveno:
Byl jsem trénovat a hlásím změny.
Hřiště je přenormováno. A není to jen o novém paru 5. Liší se i vzdáleností jednotlivých jamek oproti minulému roku, viz fotky skórek. Např. u 10.jamky je to nově o 35 metrů méně ze žlutých. Změnili i Stroke indexy.
Vzhledem k tomu, že tam často trénuju, tak největší radost mám z drivingu. Nové boxy na odpalištích, nové podložky a hlavně nové míče. Super.
 

Přílohy

  • IMG_1929.jpeg
    IMG_1929.jpeg
    56,1 KB · Zobrazení: 43
  • IMG_1930.jpeg
    IMG_1930.jpeg
    200,3 KB · Zobrazení: 39
  • IMG_1931.jpeg
    IMG_1931.jpeg
    160,1 KB · Zobrazení: 40
  • IMG_1933.jpeg
    IMG_1933.jpeg
    89,6 KB · Zobrazení: 38
  • IMG_1934.jpeg
    IMG_1934.jpeg
    84,2 KB · Zobrazení: 39
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom