Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

„Lajk” - nesouhlasím

Mirek_62

Guru fóra
Klub
GCCEL
HI (HCP)
5.5
Dávám na zváženou doplnit „lajky” o možnost nesouhlasím. Myslím, že tato volba chybí.
„No comment” či „To se mi nelíbí” nevyjadřuje dobře, pokud s nějakým příspěvkem nesouhlasím.
 
Principiálně nejsem proti. Dokážu si využití představit.

Aby to bylo vyvážené - pokud "Nesouhlasím", tak by bylo záhodno mít i like "Souhlasím". Zkuste mi popsat pro Nesouhlasím, v čem se zásadně liší použití "to se mi nelíbí"?
Nestačilo by jen přejmenovat?

To se mi líbí -> To se mi líbí/souhlasím ?
To se mi nelíbí -> To se mi nelíbí/nesouhlasím?
 
Upraveno:
Principiálně nejsem proti. Dokážu si využití představit.

Aby to bylo vyvážené - pokud "Nesouhlasím", tak by bylo záhodno mít i like "Souhlasím". Zkuste mi popsat pro Nesouhlasím, v čem se zásadně liší použití "to se mi nelíbí"?
Nestačilo by jen přejmenovat?

To se mi líbí -> To se mi líbí/souhlasím ?
To se mi nelíbí -> To se mi nelíbí/nesouhlasím?
Pokusím se svůj náhled vysvětlit co nejjednodušeji.
To se mi nelíbí - nesouhlasím s formou - například pokud někdo neargumentuje k věci a napadá diskutujícího.
Nesouhlasím - nesouhlasím s obsahem sdělení - např. - Bureš je dobrý premiér, nebo ProV1 jsou nejlepší míče na světě.
Za mě tedy nepřejmenovávat, ale přidat nesouhlasím jak navrhuje Mirek.
 
Myslel jsem můj návrh přesně tak, jak popsal @Izanagi
 
@Izanagi, @Mirek_62: Rozumím. Pokud budeme ukáznění, že tu fragmentaci využijeme... hmhm, pokud nastane situace, že se vám nebude zdát ani forma, ani obsah, jak to budete řešit? Jen pro pořádek upozorňuji, že tu není možné přidávat více lajků zároveň, které by vyjadřovaly komplexnost vnímání a názorů.

Měl by z tohoto pohledu být doplněn i lajk "Souhlasím" jako mírně odlišná alternativa "To se mi líbí"?
 
@Izanagi, @Mirek_62: Rozumím. Pokud budeme ukáznění, že tu fragmentaci využijeme... hmhm, pokud nastane situace, že se vám nebude zdát ani forma, ani obsah, jak to budete řešit? Jen pro pořádek upozorňuji, že tu není možné přidávat více lajků zároveň, které by vyjadřovaly komplexnost vnímání a názorů.

Měl by z tohoto pohledu být doplněn i lajk "Souhlasím" jako mírně odlišná alternativa "To se mi líbí"?
Pokud se mi nebude líbit ani obsah ani forma, tak pak „to se mi nelíbí” obsáhne oba důvody.
Já u „to se mi líbí” a „souhlasím” ten rozdíl nevnímám tak citlivě jako u „nesouhlasím” a „to se mi nelíbí”. Takže :up: vyjadřuji obecně souhlas s příspěvkem.
 
hmhm, pokud nastane situace, že se vám nebude zdát ani forma, ani obsah, jak to budete řešit? Jen pro pořádek upozorňuji, že tu není možné přidávat více lajků zároveň, které by vyjadřovaly komplexnost vnímání a názorů.
Beru to tak, že lajk je primárně jednoduché vyjádření mého postoje. Pokud se mě nebude zdát ani forma, ani obsah budu to řešit dle konkrétní situace. Když bude téma pro mě opravdu důležité, připojím psaný koment, kde osvětlím svůj náhled. Když ne, žádný lajk neudělím. Osobně nemám potřebu vyjadřovat se ke všemu. Navíc ještě zbývá červená karta, kterou chápu jako "ocenění" opravdových excesů.

Měl by z tohoto pohledu být doplněn i lajk "Souhlasím" jako mírně odlišná alternativa "To se mi líbí"?
Tady si možná trochu paradoxně myslím, že není potřeba. Pozitivním lajkem vyjadřuji ztotožnění s příspěvkem (postoj k politickému tématu, poslouchané hudbě...), nebo ocenění přispěvatele, například pokud zahrál dobrý výsledek, přináší zajímavou informaci... Pocitově tu prostě nemám potřebu rozlišovat, zatímco u negativního lajku mě rozlišení přijde fér i k samotnému negativně hodnocenému.
 
Upraveno:
Díky @Admin za vyslyšení připomínky

Např. toto je přesně přispěvek, u kterého „to se mi nelíbí” nevystihuje můj pocit a „nesouhlasím” je přesně to, co si o příspěvku myslím

Čím více budeš hůl otvírat , tím více budeš topovat na tvrdém povrchu. Já to hraji tzv tažením přivřené hole( loft volím podle délkypožadované hry) primárně míč za zadní nohou, vedoucí noha nebo i obě ke směru letu míče A z tzv mrtvých rukou, délku koriguje výška dohrání/dráha hole Po impaktu.
 
Není tvl jednoduší toho Bohumila ignorovat? Sorry, ale mě tohle přijde neuvěřitelně dětinský.
vidíš, teď bych třeba ten lajk "nesouhlasím" potřebovala, protože dát "to se mi nelíbi" neodpovídá...
(jsme na fóru, a každý má jinou povahu, někdo se chce vyjádřit i k tomu, co jiný přeletí očima a vypustí z hlavy)
 
Není tvl jednoduší toho Bohumila ignorovat? Sorry, ale mě tohle přijde neuvěřitelně dětinský.
Ingonace neřeší to, že občas jsou jeho příspěvky politicky řečeno „zavádějící”. Je tu spousta lidí, kteří by si bez korekce mohli do hry zanést zbytečné chyby.
 
vidíš, teď bych třeba ten lajk "nesouhlasím" potřebovala, protože dát "to se mi nelíbi" neodpovídá...
(jsme na fóru, a každý má jinou povahu, někdo se chce vyjádřit i k tomu, co jiný přeletí očima a vypustí z hlavy)
Už můžeš použít „nesouhlasím”, už je k dispozici :up:
 
Není tvl jednoduší toho Bohumila ignorovat? Sorry, ale mě tohle přijde neuvěřitelně dětinský.
Asi by bylo jednodušší sem tam někoho pro výstrahu ostatním exemplárně vyloučit, můžete klidně hlasovat. Nemám s tím problém. Mám svůj názor nejsem ofčan ve stádu.
 
Asi by bylo jednodušší sem tam někoho pro výstrahu ostatním exemplárně vyloučit, můžete klidně hlasovat. Nemám s tím problém. Mám svůj názor nejsem ofčan ve stádu.
to se zase bude doplňovat tlačítko - hlasuju proti? 😒
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom