Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Kniha: Český golf (2022, A. Halada)

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Již brzy vyjde unikátní publikace mapující český golf (GolfDigest.cz)

HISTORIE GOLFU > Český golf bude mít knihu, která je v oblasti naší sportovní historiografie událostí. Na přelomu dubna a května 2022 přichází na trh publikace s názvem ČESKÝ GOLF / HISTORIE OD ROKU 1990 DO SOUČASNOSTI, která komplexně a detailně mapuje vše, co se v této oblasti za poslední tři desítky let odehrálo. Jejím autorem je golfový publicista a historik Andrej Halada a rozsah práce hovoří sám za sebe: přes 400 tiskových stran velkého formátu a k tomu 800 fotografií, včetně četných tabulek, statistik a přehledů.

Pokračovat ve čtení...
 
Dostal jsem jako dárek, ale je to spíš na doma. Dal by se tím snadno někdo umlátit😁 Netuším, kam ji po přečtení dám..
 

Přílohy

  • 9C291019-5464-44D7-B583-AAADA5DEDED3.jpeg
    9C291019-5464-44D7-B583-AAADA5DEDED3.jpeg
    105,5 KB · Zobrazení: 154
Taky už ji mám doma. Jako dárek k narozeninám. Je krásná! Při prolistování mě zaujalo obrovské množství obrázků míst, které osobně znám... Tak se těším, až se do knížky ponořím.

EA1EF2DE-C3C5-4EBB-B9D2-59FBDE2E9F91.jpeg 0E801C6F-D2CD-4BDC-AA23-7469BF200354.jpeg 7058FA5C-33F3-474C-91D7-64DA30B99E59.jpeg 39A47127-60F5-48FD-A6EA-8E96347A1D86.jpeg B737940A-66C0-42F4-A5D0-09D07FF2218F.jpeg
1F462680-B93D-4CB9-A58A-B1C2E61909C3.jpeg

Btw. poslední foto, viz text nahoře. I Jamka tam má své malé místečko. ;)
 
Upraveno:
Kniha Český golf byla slavnostně „odpálena“ mnoha golfovými míčky (Golf.cz)

Publikace Český golf – Historie o roku 1990 do současnosti byla slavnostně uvedena na český knižní trh. Dílo golfového publicisty a historika Andreje Halady mapuje na více než 400 stranách dějiny českého golfu za posledních 33 let. „Je to krásná kniha a jsem rád, že jsem mohl být u její cesty do světa“, zmínil hudebník, herec a také dlouholetý golfista Ondřej Havelka, jeden z těch, kteří se stali kmotry knihy.

„Je to pro český golf důležitá událost a tato kniha je významným počinem, kterým se může náš sport dobře prezentovat a kterou také potřebuje,“ zmínil při uvedení knihy prezident České golfové federace Vratislav Janda. Vedle Havelky a Jandy byli kmotry knihy také generální ředitel Raiffeisenbank Igor Vida, golfový historik Prokop Sedlák a Jiří Martinka, prezident hostitelského Golf Clubu Hostivař, kde se akce konala.

„Pokud historie není zapsána, jako by nebyla,“ zmínil Prokop Sedlák, golfista hrající již od konce 40. let a zároveň historik věnující se československé golfové minulosti do roku 1989. „Zdálo se téměř nemožné, že by někdo sepsal historii golfu po roce 1990, protože objem materiálu, množství dějů a událostí, to vše je skutečně nepřeberné. Andrej Halada to však dokázal a vznikla publikace mimořádná a úctyhodná. Je o nás všech a je tu také pro nás pro všechny, kteří máme tuto hru rádi. Je pro každého golfistu.“

Ondřej Havelka knize popřál úspěch a také vzpomněl na období, kdy se po roce 1989 golf začal rozvíjet a kdy ne všechno v něm bylo příjemné. „Je dobré, že v knize je zachyceno skutečně vše, že tam jsou jak kladné, tak i méně dobré stránky české golfové historie. Je to pro český golf úžasná věc, že vzniklo dílo takového rozsahu a tak detailní. Autorovi skutečně gratuluji.“

Samotné uvedení knihy na trh mělo netradiční podobu, obligátní „křest“ v podobě polévání šampaňským se nekonal. Kniha byla golfovým způsobem „odpálena do světa“ tak, že na ni její kmotři vysypali golfové míčky s logem generálního partnera publikace, České golfové federace.

Mezi účastníky uvedení knihy byli zástupci ČGF, jednotlivých klubů, golfoví novináři, členové Síně slávy českého golfu a další hosté. Autor knihy Andrej Halada kromě jiné zmínil: „Jsem velmi rád, že jsme se zde sešli v této sestavě, tedy lidé, kteří golf znají velmi dobře a dlouho se v něm pohybují. Když jsem začal o golfu psát a tyto osobnosti jsem postupně poznával, uvědomoval jsem si, že golf tvoří společenství lidí zajímavých, mezi nimiž je člověku dobře.“

Na otázku moderátora akce, generálního sekretáře ČGF Aleše Libecajta, zda napsal něco lepšího než je tato dva kilogramy vážící kniha, Andrej Halada odpověděl: „Asi ne, přece jen je to práce, která se píše jednou za život. Psal jsem ji s velkou energií, doslova jsem ji chrlil do počítače, protože jsem po třiceti letech psaní věděl, jak na to, a po skoro dvaceti letech přemýšlení o golfu a deseti letech sběru materiálu jsem vlastně měl text už v hlavě připravený. Bylo to namáhavé, ale bavilo mně to. Protože jsem také věděl, že něco takového má smysl a mohlo by tu být ke cti českého golfu ještě dlouho.“

Kniha Český golf – Historie oD roku 1990 do současnosti je nyní k dostání v běžné prodejní síti kamenných knihkupectví za cenu 1 290 korun, za nižší cenu ji lze koupit v e-shopech luxor.cz a booktook.cz nakladatelství Euromedia Group, které tuto výpravnou publikaci s více než 800 fotografiemi vydalo.​


foto Dan Eberman​

The post Kniha Český golf byla slavnostně „odpálena“ mnoha golfovými míčky appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...
 
Mám rozečteno, tak první třetina. Poměrně dost faktografické, hodně jmen, kdy kdo co, velmi až extrémně "neutrální" mi přijde. Ale divit se nejde - spousta jmen z toho je stále "naživo a aktivní". Jsem zvědav, co zbývající část. Už někdo přečetl celé? Pak napíši svuj celkový dojem. Není to úplně kniha zatím pro mě, která by se hltala sama po práci a napetim člověk nemohl usnout. Množstvi českých golfových faktu a souvislosti je ale ohromné.
 
Upraveno:
co jsem slyšel, tak pár lidí je hodně naštvaných, buď je Halada záměrně vynechal nebo prezentoval tak, aby se to líbilo hlavně současné garnituře ČGF, fakticky tím deklasoval historickou hodnotu této knihy a jako novinář už není důvěryhodný.. neskládá fakta tak, jak skutečně jsou... je to kniha z rukou angažovaného pisálka... počkám si až bude v levných knihách za babku, pro mě nemá žádnou hodnotu, o historické faktografii nelze mluvit vůbec :-/
 
co jsem slyšel, tak pár lidí je hodně naštvaných, buď je Halada záměrně vynechal nebo prezentoval tak, aby se to líbilo hlavně současné garnituře ČGF, fakticky tím deklasoval historickou hodnotu této knihy a jako novinář už není důvěryhodný.. neskládá fakta tak, jak skutečně jsou... je to kniha z rukou angažovaného pisálka... počkám si až bude v levných knihách za babku, pro mě nemá žádnou hodnotu, o historické faktografii nelze mluvit vůbec :-/
muzes konkretne jmenovat, kdo je nastavany a proc pro tebe nema zadnou hodnotu?
 
co jsem slyšel, tak pár lidí je hodně naštvaných, buď je Halada záměrně vynechal nebo prezentoval tak, aby se to líbilo hlavně současné garnituře ČGF, fakticky tím deklasoval historickou hodnotu této knihy a jako novinář už není důvěryhodný.. neskládá fakta tak, jak skutečně jsou... je to kniha z rukou angažovaného pisálka... počkám si až bude v levných knihách za babku, pro mě nemá žádnou hodnotu, o historické faktografii nelze mluvit vůbec :-/

No upřímně.. anonymně nadávat stylem "slyšel jsem" na netu na práci jiných bez osobního přečtení umí každý. Přijde mi poměrně odvážné tvrzení - že jako novinář není důvěryhodný. Netvrdím, že s Haladou ve všem souhlasím, to ani zdaleka, ale jeho dlouhodobý přínos golfu, mnohé čtivé články a úvahy, určitá propagace a popularizace během mnoha let je něco, z čeho jsem mnohokrát čerpal inspiraci. Něco se mi nelíbí nebo nesouhlasím s jeho názorem, ale to k tomu patří. Všichni máme svoji hlavu.

Mohu se zeptat, čím ty si konkrétně přispěl k oboru, že tak ostře hodnotíš jeho knihu, potažmo autora, kterou si nečetl? Případně jmenovat lepší alternativu, která netrpí neduhy, co jmenuješ?
 
Dnes se mi tato kniha dostala konečně do ruky. Určitě ji přečtu kompletně celou. Zatím jsem jen zhruba prolistoval a vypadá hóóódně zajímavě. Cena je vysoká, ale to je relativní. +- tucet provéček☝️👏
 
Já to prolistoval nedávno v obchodě taky ale nejspíš by to dopadlo jako moje poslední knížka, kterou mám na noční stolku rozečtenou asi rok a pravidelně z ní max. utřu prach.
 
Já ji koupil snad ten měsíc co vyšla. Přečetl jsem ji prakticky hned. Je to zajímavé čtení. Ovšem hodnotit co je překroucené a vymyšlené nemůžu, protože nejsem v tomto ohledu absolutně vůbec v obraze.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom