Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Morava Kaskáda

Tak jsem si zakoupil golfový balíček v Golfovém resortu Kaskáda. 3 dny golfu a k tomu nějaký to wellness. Za ty tři dny jsem obešel všechny 3 devítky 2x a paráda. Teda myslím hřiště, ne moji hru.
Fairwaye jsou dostatečně široké, greeny velký a modelace hřiště je suprová. Jamky s par3 supr, některé dlouhé (180m) některé hluboké, ale všechny supr. Pro mne nejnáročnější jamky byly ty co vedly do kopce :-D
Restaurace mi spíš připomínala francouzkou kuchyni, dobrý jídla, ale za ten sportovní výkon toho bylo málo :)
Wellness mají jeden bazén cca 10m dlouhý, dvě sauny a privátní whirpool.
Ubytování taky super v řadových bungalovech, občas i s nějakým tím výhledem na kus hřiště.
 

Přílohy

  • IMG_7811.jpg
    IMG_7811.jpg
    77,8 KB · Zobrazení: 558
Mé osobní dojmy z Kaskády
  • 3 devítky, kamenná, železná, dřevěná - prošel jsem v rámci RequoCupu všechny. nejvíce se mi líbila kombinace kamenná + dřevěná, resp. přišla mi zdaleka nejnáročnější. Železná se mi ale líbila samostatně asi nejvíc - přijde mi hravá, pocitově kratší. Na druhou stranu dřevěná jako samostatná devítka ne. Nebo alespoň ne teď v plném létu. Aktuálně stepní hřiště, dlouhé... 2, 3, 4, 5 a 6 - ty asi dlouho nezapomenu. Možná to byla jen fata morgána, vedro, sucho... nahoru a dolu (a přitom jdete po vrstevnici), prostě, jsem upřímně rád, že jsme 4.den už dřevěnou devítku nenavštívili. Hřiště mi přišlo ve slušné kondici na plné léto, hodně tedy tvrdé a vyschlé, greeny za mě v pořádku - zelené, snad jen trochu nečitelné. A jsou tam míčkožrouti, i uprostřed ferveje (je to tvrdé, stejká to často bůchví kam). Jo, brutální je ještě 1.jamka Kamenné - když jdete ve vedru kombinaci ŽK, tak jako desátá jamka - jako slušný výšlap, jednu chvilku mi z toho bylo skorem až do breku. :-D
  • Líbila se mi akademie, 6jamek - pěkné, upravené, prostorné akademické hřiště. Naprosto dostačujících 6.jamek, na trénování krátké hry ideální - ale to hlavní: ve 100% stavu i v letošních dlouhotrvajících vedrech. Co mi snad jen trochu trochu mrzelo - chybějící "vodní" překážky, kde by se dalo procvičit u nováčku i těch pár golfových pravidel. Jinak ok.
  • Resort: ubytování prostorné, resort ok, jídlo slušné, porce by mohly být trochu větší. Potěšila malinovka. Snídaně bohaté - skvělý majonézový salát. :) Wellness jsem nenavštívil.
  • Snad jen perlička co mě překvapilo: nezdraví se. Přišlo mi, že v resortu je asi zakázáno samostatné zdravení. Ráno přijdete, nikdo ani personál (ale ani ostatní hosti) nekváknou, nic jako dobré ráno atp neslyšíte. Když pozdravíte vy jako první - tak nic nebo nějaké mimoděk zahuhlání. Asi speciální místní pravidlo.
  • Za mě - herně se mi hřiště líbí, ale abych se pravdu přiznal, v plném létě si nedokážu moc představit, že bych za víkendové fee za libovolnou kombinaci dal 1.950 Kč. Nedal. :)
 
Upraveno:
Mé osobní dojmy z Kaskády
  • 3 devítky, kamenná, železná, dřevěná - prošel jsem v rámci RequoCupu všechny. nejvíce se mi líbila kombinace kamenná + dřevěná, resp. přišla mi zdaleka nejnáročnější. Železná se mi ale líbila samostatně asi nejvíc - přijde mi hravá, pocitově kratší. Na druhou stranu dřevěná jako samostatná devítka ne. Nebo alespoň ne teď v plném létu. Aktuálně stepní hřiště, dlouhé... 2, 3, 4, 5 a 6 - ty asi dlouho nezapomenu. Možná to byla jen fata morgána, vedro, sucho... nahoru a dolu (a přitom jdete po vrstevnici), prostě, jsem upřímně rád, že jsme 4.den už dřevěnou devítku nenavštívili. Hřiště mi přišlo ve slušné kondici na plné léto, hodně tedy tvrdé a vyschlé, greeny za mě v pořádku - zelené, snad jen trochu nečitelné. A jsou tam míčkožrouti, i uprostřed ferveje (je to tvrdé, stejká to často bůchví kam). Jo, brutální je ještě 1.jamka Kamenné - když jdete ve vedru kombinaci ŽK, tak jako desátá jamka - jako slušný výšlap, jednu chvilku mi z toho bylo skorem až do breku. :-D
  • Líbila se mi akademie, 6jamek - pěkné, upravené, prostorné akademické hřiště. Naprosto dostačujících 6.jamek, na trénování krátké hry ideální - ale to hlavní: ve 100% stavu i v letošních dlouhotrvajících vedrech. Co mi snad jen trochu trochu mrzelo - chybějící "vodní" překážky, kde by se dalo procvičit u nováčku i těch pár golfových pravidel. Jinak ok.
  • Resort: ubytování prostorné, resort ok, jídlo slušné, porce by mohly být trochu větší. Potěšila malinovka. Snídaně bohaté - skvělý majonézový salát. :) Wellness jsem nenavštívil.
  • Snad jen perlička co mě překvapilo: nezdraví se. Přišlo mi, že v resortu je asi zakázáno samostatné zdravení. Ráno přijdete, nikdo ani personál (ale ani ostatní hosti) nekváknou, nic jako dobré ráno atp neslyšíte. Když pozdravíte vy jako první - tak nic nebo nějaké mimoděk zahuhlání. Asi speciální místní pravidlo.
  • Za mě - herně se mi hřiště líbí, ale abych se pravdu přiznal, v plném létě si nedokážu moc představit, že bych za víkendové fee za libovolnou kombinaci dal 1.950 Kč. Nedal. :)

Ahoj,
Zrovna v patek mam cestu z Bratislavy domu do Prahy, tak jsem si na Kaskade udelal rezervaci. Po tom co ted ctu, ale asi pojedu rovnou domu a navstevu Kaskad necham na priste.
Diky!
 
Pokud jde o hriste, za sebe hodnotim jako zajimave ale nijak zaludne. Bunkry jsou na obvyklych mistech a je jich na hristi dost. Napriklad petipary mi neprisli dlouhe a i pro mne (kratkeho hrace) hratelne na par:) asi nejtezsi ze tri devitek, mi prisla drevena devitka, pro me nejhorsi byly posledni dve jamky.
Pokud jde o resort, tak personal spise podprumer, driving i cvicne plochy fajn.
Ale za tu plnou cenu o vikendu, nesmysl....
 
Oživím téma. Právě jsem se vrátila ze 4 denního pobytu na Kaskádě. Byl to dárek, ten pobyt - jinak si nejsem jistá, že bychom to s manželem absolvovali.
Ubytování - prostě bezvadné, má úroveň, prostorné bungalovy, výhled na hřiště.
Jídlo - snídaně bohatá, zažila jsem sice bohatší, ale ono to přátelé opravdu bohatě stačí. Polední menu (do 15 hodin) za přijatelné ceny cca 130 - 150 Kč včetně polévky - to hodnotím kladně na takový resort. Jídlo je velice chutné, dostačující - ale nepřejíte se. Večeři jsme absolvovali jen jednou - nebudu zastírat - najedli jsme se výborně, velmi chutné a skvěle vypadající jídlo. Ale trošku luxus (finančně).
Wellnes jsme taky navštívili, pěkný bazén; páru a saunu nesnáším - tam nakoukl manžel, ale nějak to nebylo v provozu či co. Zaplatili jsme si privátní whirpool, ale voda byla chladnější než v bazénu. Těšili jsme se, že si prohřejeme kosti, ale tohle zrovna na prohřátí nebylo. Tak chladný whirpool jsem nezažila. Sdělila jsem to při odchodu z wellnes na recepci, recepční ujistla, že to dá prověřit, omluvila se nám a platbu za whirpool nám stornovala.
No a to hlavní - hřiště: vyloženě paráda. Představte si tyto podzimní dny, kdy svítí slunce, stromy mají barevné listí...to byla prostě paráda největší. Prošli jsme si všechny devítky, samostatně železnou, pak 18 - železo-kámen, kámen-dřevo. Nejúchvatnější je samozřejmě kamenná, ale ty krpály...bože...moje nohy. Jen ten pocit, když na dvojce kamenné vám letí míček do toho údolí, to je prostě pecka. Hřiště dokonale upravené, s rychlostí greenů jsem nebyla schopna se poprat, troj putty a čtyřputty nebyly nic výjimečného. Vlastně jsem všechno ztrácela na greenech. Heavy roughy byly už posečené, polehlé, nebyl problém v nich najít míč a odehrát ho. Od synů vím, že v létě to bylo strašné a každý míč skončený v heavy roughu byl ztracený. Ten určitě díky tomu ztráty našich míčů byly v normě. Na kamenné a dřevěné devítce byly grýny zapískované, ale i tak byly naprosto super. Moje dojmy jsou jen v superlativech. To hřiště je prostě krásný.
Ale je to velký, luxusní resort. Jsem ráda členem v našem vesnickém klubu, kde se všichni známe, vždy máte s kým prohodit slovo a máte pocit, že jste vždy vítáni. Oběd a nějaké pití, káva, nás finančně neruinuje i když se trošku rozšoupneme. Takže Kaskáda super, ale členem ne.
 
Tak od pátku 6.3. se otevírá Železná na letní greeny a od 13.3 pokud počasí dovolí bude otevřená i Dřevěná. Tak už jen Kamenná a bude to komplet :) Už je to tady :D
 
Aktuální nastavení na Kaskádě. Ještě jsem tam nebyl, je to teď na pár dní dost plné, ale třeba někomu poslouží :)

Krásné počasí, ale i shrnutí nejdůležitějších informací týkajících se provozu hřiště posíláme z Kaskády ⛳️.

1️⃣ na hřišti se hraje: 9 jamek od 08:05,18 jamek od 09:00
2️⃣ ve flightu mohou hrát pouze dva hráči, nebo jeden hráč + caddy
3️⃣ rezervace hracího času možná pouze on-line přes TeeTime, nebo telefonicky na recepci (tel.:+420 731 530 679)
4️⃣ některé vnitřní prostory jsou pro veřejnost uzavřeny (recepce, restaurace, wellness, šatny, sprchy, pro-shop)
5️⃣ driving range otevřen v omezeném provozu
6️⃣ na puttingu a chippingu může trénovat pouze jeden hráč na jednom greenu
7️⃣ akademie otevřena v regulovaném režimu, hra ve dou hráčích, kteří se musí před hrou odbavit stejně jako na hřiště, maximální počet 10 hráčů na celé akademii
8️⃣ restaurace, prodej u výdejního okénka, všechno s sebou, nelze se shromažďovat a hromadně zdržovat na terase, nebo jiném místě
9️⃣ buggy povolena, jede pouze jeden hráč, cena 500 Kč
🔟 30% sleva na green fee, z pultové ceny, platí do odvolání
1️⃣1️⃣ DR Žabovřesky otevřen v speciálním režimu, podmínky provozu na: +420 603 450 101, indoor@golfbrno.cz

I nadále platí pravidla:

- zákaz dotýkat se praporkové tyče
- bunkr se musí upravit holí, nebo nohou, nejsou tam hrábě
- zákaz používání myček na míče

Děkujeme, že dodržujete veškerá hygienická opatření i pravidla.
 
Tak jsem včera poprvé navštívil tento vyhlášený resort....a ač jsem lehce ovlivněn špatným počasím a mojí ještě horší hrou, tak je to krásný hřiště s perfektní kvalitou hracích i tréninkových ploch moc zajímavě umístěný v sevřeném údolí....a i to ubytování tam vypadalo moc pěkně. Restaurace nehodnotím...nevyužil jsem.
Jak už výše psala @Marta, tak ač se to nezdá, tak ty krpály na těch jamkách jsou výživný, přirovnáním takový "moravský Kácov". Dostat to na těch dlouhých čtyřparech do kopce druhou ranou někam rozumně ke greenu druhou ranou je fakt kolikrát (pro mne) nemožný.....Ale odměnou jsou pak jamky opačným směrem, to to letí...a letí...a letí.......
Jinak asi za jediný - ale pro mě dost podstatný - mínus bych označil absenci vzdálenostních kolíků. Netuším, proč je tam nemají.....
 
Kolíky tam jsou!! zelený s bílým pruhem, na každé jamce na obou stranách. Tedy kromě 3parů. Jeden pruh 100m, dva 150m, tři 200m navíc na každým sprinkleru máš vzdálenost.
 
Upraveno:
Kolíky tam jsou!! zelený s bílým pruhem, na každé jamce na obou stranách. Tedy kromě 3parů. Jeden pruh 100m, dva 150m, tři 200m navíc na každým sprinkleru máš vzdálenost.
Dnes jsem tam náhodou byl a končil cca 1330. Zahrál 78.

Jo aha!!.....a já si furt říkal, na co tam ty divný zelený kolíky jsou😀. Ale kupodivu to nevěděl ani místní co šel se mnou ve flightu....ptal jsem se. Tak moc dík za info......
 
Upraveno moderátorem:
Hřiště je v top kvalitě, salát už naštěstí většinou v okolí fairwayí dost vysekaný, takže pokud nevyhodíte ránu nějak moc do stran dá se to ještě zachránit. Bohužel fotky jsem žádně neudělal :( ale i tak aktuálně určitě stojí za to navštívit :)
 
Hřiště stále v top kvalitě, ovšem procento těch, co nevrací vyseklé řízky a nevypichují pitchmarky zřejmě trvale stoupá.
Jo, a taky jsem dnes proklel toho, kdo odložil hrábě na Kamenné dvojce až na fervej.
9D17447B-AC26-4071-A78A-7FC68DAD7386.jpeg
 
sháním 1 (2) fee na Kaskádu, nemá někdo za rozumnou cenu?, potřebuji na 11.6.2023
 

Podobné

  • RMS: Item
ČR - Východ Havlíčkův Brod
Reakce
1
Zobrazení
610
  • RMS: Item
ČR - Morava Slušovice
Reakce
1
Zobrazení
677
  • RMS: Item
ČR - Morava Holešov
Reakce
1
Zobrazení
839
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom