Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Střed Karlštejn

Karlštejn z mého pohledu, skorohráče s aktuáním hcp 35.

Na Karlštejn jsem se vydal s @mkopcak díky voucheru koupenému na levnygolf.cz za cenu 1000 Kč/ks. Když jsem tu nabídku viděl, tak jsem nezaváhal, alespoň si to nejdražší hřiště zkusím. Příjezd do areálu - děs, jestli si někdo stěžuje, že se jezdí blbou cestou, tak tady to fakt je i dle navigace z Prahy pěkná divočina, vesničky (hlavní cesta uzavírka), zemědělci na silnicích (prý žně :), za to ale resort nemůže, že. My jsme šli na hřiště až v 15:20, před námi byl celodenní turnaj. Budova a recepce moc pěkná, toalety jsou v přízemí, škoda, že pro orientaci k nim chyběla směrovka (museli jsme se jako nováčci v daném resortu zeptat).

Na začátek jsme si dali oběd (restaurant Kolkovna), ceny překvapivě příznivé, zelňačka + svíčková s karlovarksým knedlíkem (2 karlovarské knedlíky plátky + 3 houskové), jídlo chutné, cena za toto cca 200 Kč - čekal jsem víc. Tam bylo příjemně, vychlazená Plzeň, Kofola... a výhled na hrad. Hezký.

Z tréninkových ploch jsme v tom vedru vyzkoušeli jen putting, rychlý. Nahlédli jsme na prázdný driving - asi k tomu není co vytknout. Teď k hřišti za mě: prvních pět jamek nádherných, fakt jsem si to užíval, plný sil. Nádherná je druhá jamka - reklama a doporučení od ostatních nekecalo. O té se mi bude ještě hodně dlouho zdát, líbila se mi moc. :) Ale i další - 3,4,5 kterým se snad říká Údolí smrti - jsou v lese, zajímavé, vizuálně. Pěkná i 6tka, zajímavý třípar. A pak 7,8,9 - a vlastně i většina jamek druhé devítky - nuda, jedna jamka jako druhá (ale uvědomuji si, že to může být únavou, fakt bylo vedro). Co bych vyzdvihl - skvělé greeny, konstantní rychlost, jeden jako druhý, všechny skvěle připravené. Ferveje travnaté, příjemné. Okolí většiny jamek prosekané, takže se míček dá na většině jamek nalézt. Co nechápu (u resortu top úrovně) jsou bunkery - tvrdé, málo písků, ale zato hromady kamínků. Na druhou stranu, všechny bunkery byly špatné stejně (dáli se to tak brát). Přišlo mi i, že nebylo dobré značení vodních překážek... spousta odvodňovacích stroužek, ale kolíky často v nich atp. Někdy i voda téměř u asfaltové cesty - což je pitomé, protože jste už konfrontován s možností braní úlevy po dropu atp. Čekal bych u top resortu, že toto bude pravidelně upravováno a spíše zjednodušováno, než vyžadovat kombinace pravidel. Třetí devítku nevím, někdy vyzkouším - příště.

Za sebe - jsem rád, že jsem si Karlštejn zkusil, rád se sem vrátím, až budu mít HCP 20 a méně, jestli budu mít z toho lepší zážitek, herní. Hřiště je bezesporu výzva, sportovní, v krásné krajině (mámo, to jsou panoramata!), ale já se tím protrápil, bylo toho na mě už moc, klidně bych po 12ti jamkách mohl skončit, pak mě prostě to hřiště nebavilo. Určitě bych tady využil minimálně elektrický vozík, i bugina asi by byla fajn. Parádní byly greeny - o tomto jsem zatím jenom četl. No a cena 2000/3000 za fee, za to to pro mě nestojí s žádným HCP. Poměr cena výkon - ne. Adekvátní cenu bych viděl tak kolem 1500 strop. Minimálně jednou to za zkoušku ale stojí - nicméně nevím, tak nějak jsem čekal víc. :)

Viz příloha... bunkery, kamínky, kamínky, kamínky... a hrábě zpravidla z půlky v bunkeru. Všude.


IMG_20170801_192803.jpg
 
Upraveno:
Karlštejn z mého pohledu, skorohráče s aktuáním hcp 35.

Na Karlštejn jsem se vydal s @mkopcak díky voucheru koupenému na levnygolf.cz za cenu 1000 Kč/ks. Když jsem tu nabídku viděl, tak jsem nezaváhal, alespoň si to nejdražší hřiště zkusím. Příjezd do areálu - děs, jestli si někdo stěžuje, že se jezdí blbou cestou, tak tady to fakt je i dle navigace z Prahy pěkná divočina, vesničky (hlavní cesta uzavírka), zemědělci na silnicích (prý žně :), za to ale resort nemůže, že. My jsme šli na hřiště až v 15:20, před námi byl celodenní turnaj. Budova a recepce moc pěkná, toalety jsou v přízemí, škoda, že pro orientaci k nim chyběla směrovka (museli jsme se jako nováčci v daném resortu zeptat).

Na začátek jsme si dali oběd (restaurant Kolkovna), ceny překvapivě příznivé, zelňačka + svíčková s karlovarksým knedlíkem (2 karlovarské knedlíky plátky + 3 houskové), jídlo chutné, cena za toto cca 200 Kč - čekal jsem víc. Tam bylo příjemně, vychlazená Plzeň, Kofola... a výhled na hrad. Hezký.

Z tréninkových ploch jsme v tom vedru vyzkoušeli jen putting, rychlý. Nahlédli jsme na prázdný driving - asi k tomu není co vytknout. Teď k hřišti za mě: prvních pět jamek nádherných, fakt jsem si to užíval, plný sil. Nádherná je druhá jamka - reklama a doporučení od ostatních nekecalo. O té se mi bude ještě hodně dlouho zdát, líbila se mi moc. :) Ale i další - 3,4,5 kterým se snad říká Údolí smrti - jsou v lese, zajímavé, vizuálně. Pěkná i 6tka, zajímavý třípar. A pak 7,8,9 - a vlastně i většina jamek druhé devítky - nuda, jedna jamka jako druhá (ale uvědomuji si, že to může být únavou, fakt bylo vedro). Co bych vyzdvihl - skvělé greeny, konstantní rychlost, jeden jako druhý, všechny skvěle připravené. Ferveje travnaté, příjemné. Okolí většiny jamek prosekané, takže se míček dá na většině jamek nalézt. Co nechápu (u resortu top úrovně) jsou bunkery - tvrdé, málo písků, ale zato hromady kamínků. Na druhou stranu, všechny bunkery byly špatné stejně (dáli se to tak brát). Přišlo mi i, že nebylo dobré značení vodních překážek... spousta odvodňovacích stroužek, ale kolíky často v nich atp. Někdy i voda téměř u asfaltové cesty - což je pitomé, protože jste už konfrontován s možností braní úlevy po dropu atp. Čekal bych u top resortu, že toto bude pravidelně upravováno a spíše zjednodušováno, než vyžadovat kombinace pravidel. Třetí devítku nevím, někdy vyzkouším - příště.

Za sebe - jsem rád, že jsem si Karlštejn zkusil, rád se sem vrátím, až budu mít HCP 20 a méně, jestli budu mít z toho lepší zážitek, herní. Hřiště je bezesporu výzva, sportovní, v krásné krajině (mámo, to jsou panoramata!), ale já se tím protrápil, bylo toho na mé už moc, klidně bych po 12ti jamkách mohl skončit, pak mě prostě to hřiště nebavilo. Určitě bych tady využil minimálně elektrický vozík, i bugina asi by byla fajn. Parádní byly greeny - o tomto jsem zatím jenom četl. No a cena 2000/3000 je fee, za to to pro mě nestojí s žádným HCP. Poměr cena výkon - ne. Adekvátní cenu bych viděl tak kolem 1500 strop. Minimálně jednou to za zkoušku stojí - ale nevím, tak nějak jsem čekal víc. :)

Viz příloha... bunkery, kamínky, kamínky, kamínky... a hrábě zpravidla z půlky v bunkeru. Všude.


Zobrazit přílohu 1858
Díky Michale za dojmy. Zkusím v sobotu.
Ale s tou divočinou jsi to přehnal pražáku :)
Kudy myslíš, že jezdím každý den do práce? Přes Karlštejn to je ta rovnější a delší cesta, většinou tudy jedu když je metr sněhu :)
 
Díky Michale za dojmy. Zkusím v sobotu.
Ale s tou divočinou jsi to přehnal pražáku :)
Kudy myslíš, že jezdím každý den do práce? Přes Karlštejn to je ta rovnější a delší cesta, většinou tudy jedu když je metr sněhu :)

Dej pak vedet svuj pohled, jsem zvedav.
 
Dobrá recenze, jen bych si dovolil nesouhlasit s tím,že na druhé 9ce je jedna jamka jako třetí. Asi to bylo způsobeno tím zimním oblečením. Třeba taková 11ka , kde i krátký hráč má při troše štěstí šanci dostat první na green. .Nebo naopak 13ka riskovat nebo hrát pokorně? 15ka taky, kudy to hrát? Na jistotu nebo ? 17ka je taky pěkná mrcha, člověk už mele z posledního a ještě to převýšení. Když navrtají 18ku vpravo dole za bankrem tak to je taky lahůdka. Jinak souhlasím s poměrem cena výkon. Hřiště je to krásné, ale o víkendu pro dva s kárkou a gáblíkem za cca 9000 je fakt moc.
 
Dobrá recenze, jen bych si dovolil nesouhlasit s tím,že na druhé 9ce je jedna jamka jako třetí. Asi to bylo způsobeno tím zimním oblečením. Třeba taková 11ka , kde i krátký hráč má při troše štěstí šanci dostat první na green. .Nebo naopak 13ka riskovat nebo hrát pokorně? 15ka taky, kudy to hrát? Na jistotu nebo ? 17ka je taky pěkná mrcha, člověk už mele z posledního a ještě to převýšení. Když navrtají 18ku vpravo dole za bankrem tak to je taky lahůdka. Jinak souhlasím s poměrem cena výkon. Hřiště je to krásné, ale o víkendu pro dva s kárkou a gáblíkem za cca 9000 je fakt moc.

Ale jo, máš pravdu, s mírným odstupem bych řekl, že z druhé devítky jsou pěkné 13., 14., 15. Ale tam jsem toho už měl včera nějak dost, takže už to na mě tak nezapůsobilo, v ten okamžik a spíše převážila ta frustrace z mého herního projevu - což není vina hřiště. Nepovažuji ten svůj text ani tak moc za recenzi, jako spíše dojmy a osobní zážitky z herního poprvé stále začátečníka na krapet náročném hřišti v naprosto negolfovém vedru. Je mi jasné, že pro jiné může to být resort a výsledný dojem naprosto jiný. Jsem zvědav na @JardaK s @FrantaH , co budou říkat teď oni - oba lepší golfisti, než já. :)
 
Já mám druhou devítku radši než první...

...možná je to kvůli tomu, že 4./5. vždycky zmastím a na 12. jsem zahrál svůj první par v životě.
 
Jak víte, já s k hodnocení nevyjadřuji, pánč každé hřiště má své kouzlo. Já k tomu poznamenám pouze to, že na hřišti za takový peníze mít bunkery v takovém stavu je na popravu greenkeepera!
 
zřejmě předpokládájí, že ti, kdo tam hrají, hrají jen po fervejích;)
ale jinak souhlas, že je to ostuda.
 
Z principu už na toto hřiště nechodím hrát. Jednak odmítám platit nesmyslná fee (ad. requo a buggyna - tu pronajímají za 1300 Kč, to je snad evropská rarita!!), navíc, psali jsme o tom před dvěma lety , hřiště prodává plná fee, i když hřiště není v kondici, a ani o případných závadách neinformuje. O písku v bunkerech se to povídá už delší dobu. A pak - loni nás tam vyškolil maršál, když odmítl umravnit čtyřčlennou skupinu před námi hrajících asiatských členů klubu, kteří se dvěma buggynami měli hrací čas na 5. jamce +20 minut. Když jsme od něj chtěli, aby je napomenul a vysvětlil jim například "kouzlo" provize, než aby se stále vraceli, když nemohli najít původní míč, případně nás pustil před ně, sdělil nám, že jsou to vážení členové a klienti klubu, a že je nemůže takovými věcmi obtěžovat. Navíc řvali jak na fotbale a vždycky, když jsme je došli a chtěli se s nimi dohodnout, aby nás pustili, dělali, že nám nerozumí... Takže v kombinaci toho všeho - už nechci.
 
Tak dnes odehráno, poprvé.
Koukat na to budu s vědomím, kolik stojí plné víkendové fee, co bych někde neřešil, tady budu.
Greeny pěkné a rychlé, jen tuším 12 hnusná na pohled ,taková divně flekatá.. Za mě ok, i když pro mě byly takové nečitelné a počet patů tomu odpovídal (41-fuj).
Fairwaie nic moc, někde flekaté, někde místa bez trávy, kdyby fee stalo půlku napíšu ok, takto ne.
Bunkery opravdu hnus, písek vhodný leda tak do betonu.
Celkově se mi hřiště líbilo a když bude někdy možnost si ho zahrát za třetinu ceny jako dnes, tak asi ano.
Šli jsme po turnaji, kde asi hráli ti vážení členové, takže bunkery neuhrabané, na greenech spousta pitchmarků. Pravděpodobnost, že tu člověk potká nabubřelé bezohledné idioty je podle mě větší než kdekoliv, kde jsem hrál.
Zázemí hezké, vše čisté a hajzlíky voňavé, kafe dobrý, obsluha jako v každé Kolkovně poněkud vlažná.
Celkově za ty peníze ani náhodou, kvalitativně té ceně na hřišti neodpovídá nic.
 
Tak dnes odehráno, poprvé.
Koukat na to budu s vědomím, kolik stojí plné víkendové fee, co bych někde neřešil, tady budu.
Greeny pěkné a rychlé, jen tuším 12 hnusná na pohled ,taková divně flekatá.. Za mě ok, i když pro mě byly takové nečitelné a počet patů tomu odpovídal (41-fuj).
Fairwaie nic moc, někde flekaté, někde místa bez trávy, kdyby fee stalo půlku napíšu ok, takto ne.
Bunkery opravdu hnus, písek vhodný leda tak do betonu.
Celkově se mi hřiště líbilo a když bude někdy možnost si ho zahrát za třetinu ceny jako dnes, tak asi ano.
Šli jsme po turnaji, kde asi hráli ti vážení členové, takže bunkery neuhrabané, na greenech spousta pitchmarků. Pravděpodobnost, že tu člověk potká nabubřelé bezohledné idioty je podle mě větší než kdekoliv, kde jsem hrál.
Zázemí hezké, vše čisté a hajzlíky voňavé, kafe dobrý, obsluha jako v každé Kolkovně poněkud vlažná.
Celkově za ty peníze ani náhodou, kvalitativně té ceně na hřišti neodpovídá nic.

Máte fotku s hradem? :) A šli jste po svých? Nepřišlo vám to docela výzva?

Zítra jdu já poprvé na Dýšinu, už jsi byl na obou, co je lepší?
 
Máte fotku s hradem? :) A šli jste po svých? Nepřišlo vám to docela výzva?

Zítra jdu já poprvé na Dýšinu, už jsi byl na obou, co je lepší?
Nemám fotku s ničím, já když hraju nefotim a caddy zklamal.
Šli jsme pěšky, já vláčel vodu i pro nehrající doprovod a ještě kabelku střední velikosti (takže asi 10kg) na bagu.
Fyzicky docela makačka, herně nemyslím.
Dýšina je těžší fyzicky, výrazně náročnější na přesnost a podle mě i kvalitnější.
Hezčí krajina je Karlštejn.
 
Moje oblibena je jamka c.2 na Karlstejne. Je to drivovatelny ctyrpar s nemalym rizikem a s obrovskym prevysenim, kde vitr je vzdy ve hre. Ten pocit trefit ten green z odpaliste je nepopsatelny, to je potreba zazit ... micek leti temer vecnost a celou dobu musis doufat, ze to dopadne dobre ...
http://www.golfcourses.cz/golf-karlstejn/jamka/2
 
Hrál jsem jen jednou a green netrefil. Ale jamka je krásná, odešel jsem s parem a spokojený.
 
Tahle jamka opravdu zůstane v paměti. Ne že ne. Já mám na Karlštejně asi nejraději jamku 13. Par 5 s roklí. Pokud si to číslo nepletu. Chce to 3 umístěné rány. A to mě baví! Jamky co se "musí" hrát hlavou.
 
Moje oblibena je jamka c.2 na Karlstejne. Je to drivovatelny ctyrpar s nemalym rizikem a s obrovskym prevysenim, kde vitr je vzdy ve hre. Ten pocit trefit ten green z odpaliste je nepopsatelny, to je potreba zazit ... micek leti temer vecnost a celou dobu musis doufat, ze to dopadne dobre ...
http://www.golfcourses.cz/golf-karlstejn/jamka/2
Tam vždycky řeším dilema, jestli hrát hlavou, pěkně konvenčně po fairwayi, nebo na odpališti vzít 3w a poslat to na green. Už se mi to párkrát povedlo a byl to zazitek. EAGLE se ale nikdy nekonal.
 
Od minulého návštěvy (tedy ca po 3 týdnech) se kondice hřiště zvedla, zejména greeny už jsou téměř dokonalé. Ostatní je stále na vysokém standardu. Šli jsme dnes i třetí devítku, mírně horší stav než A a B, ale stejně OK.
 

Podobné

  • RMS: Item
ČR - Východ Havlíčkův Brod
Reakce
1
Zobrazení
605
  • RMS: Item
ČR - Morava Slušovice
Reakce
1
Zobrazení
670
  • RMS: Item
ČR - Morava Holešov
Reakce
1
Zobrazení
832
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom