Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfDigest.cz Je LIV Golf zdravou či nekalou konkurencí pro PGA Tour?

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Je LIV Golf zdravou či nekalou konkurencí pro PGA Tour? (GolfDigest.cz)

ZAHRANIČÍ > Konkurence je přirozenou součástí každé tržní ekonomiky. Touto hybnou silou materiálního pokroku lidstva se zabýval již zakladatel ekonomie Adam Smith ve svém díle Bohatství národů (1776). Důležitou roli ale hraje i v jiných odvětví lidského života. Ve sportu přináší konkurence napětí, které k němu přitahuje diváky a sponzory. Golf není výjimkou.

Pokračovat ve čtení...
 
Nevím jak je tomu v golfově silných zemích, ale nemyslím si, že golfový fanoušek nebo sport samotný tímto střetem nějak trpí. Jsme v nějaké přechodné fázi, která může dle mého skončit jen 2 variantami:

1. Petrodolary přetlačí jakékoli (pseudo)morální hodnoty a dosáhnou svého (ať už je to vlastně cokoli)
2. PGA bude vzdorovat dostatečně dlouho na to, aby to beduíny přestalo bavit a půjdou si koupit nějakou jinou hračku

Je však ve výsledku smutnou pravdou, že ač se za poslední rok do vrcholového golfu zjevně nalilo mnoho bambilionů navíc, reálně se nic nezměnilo pro nikoho. Možná i to by mohlo být pro některé podnětem k uvědomění si, že ten 100 let starej pohár a vítězství v nejprestižnějších turnajích na světě se prostě za prachy koupit nedá...
 
Nevím jak je tomu v golfově silných zemích, ale nemyslím si, že golfový fanoušek nebo sport samotný tímto střetem nějak trpí.
Tak mě akorát vadí, že je z toho celkem nepřehledná bramboračka. Jinak souhlas asi se vším.
 
Vypadá to, že si šejci koupili golfové otroky 🙈

Snímek obrazovky 2023-03-29 v 15.35.21.png
 
Aktuálně jsem se krátce mrknul na LIV Orlando na Golf Channel.
Počasí pěkné, ale "povinné" kraťasy pro všechny hráče mi teda opravdu nesedí. Přenos totálně nepřehledný.
A opět hraje diskotéka na plné pecky po celém hřišti. Vypadá to celé jako spíše společný výjezd nějaké golfové partičky než skutečný golfový turnaj.
Jak už jsem dříve psal, asi nejsem cílovka, ale na toto bych nešel ani jako divák.
 
Aktuálně jsem se krátce mrknul na LIV Orlando na Golf Channel.
Počasí pěkné, ale "povinné" kraťasy pro všechny hráče mi teda opravdu nesedí. Přenos totálně nepřehledný.
A opět hraje diskotéka na plné pecky po celém hřišti. Vypadá to celé jako spíše společný výjezd nějaké golfové partičky než skutečný golfový turnaj.
Jak už jsem dříve psal, asi nejsem cílovka, ale na toto bych nešel ani jako divák.
To samé. Jsou tam hráči které mám rád, ale když se na to dívám, tak mě to vůbec ničím netáhne.
Ty týmy se mění, je v tom zmatek - no celé jakési divné.
Spíše poslední dobu sleduji LPGA. Semifinále jamkovky minulý týden bylo taky super.
 
Tak nevím, tady se někdo zbláznil 🙈
5 mega $ na hráče za jeden hrací den.
PGA nasazuje LIV psí hlavu a pak pořádají společný event

Snímek obrazovky 2023-04-01 v 21.02.04.png
 
Apríl na jisto :). Společná akce LIV a PGA Tour v nejbližších letech určitě nebude.
Ale možná si šejci časem udělají svůj vlastní Match. Prachů na to mají dost :)
 
Aktuálně jsem se krátce mrknul na LIV Orlando na Golf Channel.
Počasí pěkné, ale "povinné" kraťasy pro všechny hráče mi teda opravdu nesedí. Přenos totálně nepřehledný.
A opět hraje diskotéka na plné pecky po celém hřišti. Vypadá to celé jako spíše společný výjezd nějaké golfové partičky než skutečný golfový turnaj.
Jak už jsem dříve psal, asi nejsem cílovka, ale na toto bych nešel ani jako divák.
Dneska už tam bylo pár hráčů v dlouhých kalhotech:).......ale souhlas, že ty kraťasy jsou velkej nezvyk...
 
To samé. Jsou tam hráči které mám rád, ale když se na to dívám, tak mě to vůbec ničím netáhne.
Ty týmy se mění, je v tom zmatek - no celé jakési divné.
Spíše poslední dobu sleduji LPGA. Semifinále jamkovky minulý týden bylo taky super.
Nějak jsem si nevšiml, že by se ty týmy měnily.....ale možná myslíš oproti loňské sezóně, to jo...
 
Kratasy u profi hracu mi vadi fakt hodne, proste to vypada jako nejaka rekreacni liga (coz teda vlastne i je). Zajimala by me cisla sledovanosti v TV, coz bude asi rozhodujici, protoze podle divaku na hristi to asi nelze posuzovat, zadadni jsou sledovanost a cena reklamnich casu. Taky jsem na to vcera chvili jen pro zajimavost koukal a asi nejvic mi tam vadi ten canon start, hned jsem si rikal, ze je divny, ze neukazuji, kolik maji hraci odehrano jamek - no a pak jsem si uvedomil, ze to vlastne asi neni tak dulezity, protoze maji odehrano vsichni stejne. Ale takovy ten naboj, ze pred nekterymi hraci je jeste vic jamek nez pred jinymi a jake jsou to jamky a jestli jsou to spis tezke nebo skorovaci jamky, proste pri klasickem postupnem startu (a postupnem konci), to tam proste chybi. Fakt bych cekal, ze pujdou spis cestou nejakeho dramatickeho vyrazovaciho play off na konci, treba i jen po par jamkach nebo po jedne jamce. Takhle je to neprehledne, cirkusove, rekreacni, hraci maji vydelano a o nic jim nejde, proste nuda. To budu radsi koukat i na nejaky treba horsi turnaj na PGA Tour, kde hraci bojuji o kartu, protoze jejich vysledek treba i na tech horsich turnajich rozhoduje o tom, jestli se v budoucnu budou zivit profi golfem nebo treba delat neco uplne jineho - a i jen sledovat, jak tohle zvladaji nebo nezvladaji mentalne, je proste zajimavy
 
Nějak jsem si nevšiml, že by se ty týmy měnily.....ale možná myslíš oproti loňské sezóně, to jo...
Nevím. Díval jsem se na netu na nějaké soupisky týmů, abych byl v obraze na co sedívám a v přímém přenosu v těch týmech byli jiní.
To asi jak hráči postupně přestupují do LIV.
 
... ze je divny, ze neukazuji, kolik maji hraci odehrano jamek - no a pak jsem si uvedomil, ze to vlastne asi neni tak dulezity, protoze maji odehrano vsichni stejne. ...
Tak v té nepřehledné grafice je to uvedeno. Nahoře v tom šíleném sloupci vlevo je docela velká číslice, ukazující kolik jamek zbývá dokonce. Pak se občas ukazuje dole pruh, kde je uvedena konkrétní fyzická jamka flajtu.

Už jen kvůli té přeplácané grafice se mi to sledovat nechce :down:
 
Golfu by nejvíce prospělo, pokud by hráči z LIV neuspěli během majorů.
U některých je to téměř jisté, protože nemají výkonnost na obtížný 4 kolový turnaj.
Optimální místo pro porovnání budou US Open a The Open.
U Masters to ještě nebude, myslím, tak zjevné, protože tam se může hráč, který hřiště dobře zná a má vícekrát odehrané "schovat".
Každopádně současný formát LIV včetně přenosu a šaškáren okolo není životaschopný. I šejci se budou muset po pár letech rozhodnout, co dál.
 
......Zajimala by me cisla sledovanosti v TV, coz bude asi rozhodujici, protoze podle divaku na hristi to asi nelze posuzovat, zadadni jsou sledovanost a cena reklamnich casu........ To budu radsi koukat i na nejaky treba horsi turnaj na PGA Tour, kde hraci bojuji o kartu..........
No.....teď je sice trochu specifická situace před Masters, ale sledovanost o tomto víkendu tipuju ve prospěch LIV. Když to vemu podle sebe - a myslím že to tak má většina diváků, že chtějí vidět známé hráče - , tak i přes všechny nedostatky LIV které mi také vadí (grafika, hudba......) se rozhodně podívám na LIV, kde je hvězda, bývalá hvězda, či hodně známý hráč každý druhý.......než na ve stejném čase hraný turnaj PGA, kde je - nyní asi vracející se - hvězdou max. Fowler...a dále s přivřením obou očí dejme tomu Kuchar a Matsuyama.........A pak naprosto divácky nezajímavá šeď (to myslím bez urážky.....ale ti hráči si své mediální jméno teprve musí vybudovat).
 
No.....teď je sice trochu specifická situace před Masters, ale sledovanost o tomto víkendu tipuju ve prospěch LIV. Když to vemu podle sebe - a myslím že to tak má většina diváků, že chtějí vidět známé hráče - , tak i přes všechny nedostatky LIV které mi také vadí (grafika, hudba......) se rozhodně podívám na LIV, kde je hvězda, bývalá hvězda, či hodně známý hráč každý druhý.......než na ve stejném čase hraný turnaj PGA, kde je - nyní asi vracející se - hvězdou max. Fowler...a dále s přivřením obou očí dejme tomu Kuchar a Matsuyama.........A pak naprosto divácky nezajímavá šeď (to myslím bez urážky.....ale ti hráči si své mediální jméno teprve musí vybudovat).
Napsat, že je Matsuyama hvězdou s přivřením obou očí, je dost odvážné tvrzení. The Masters nikdo nevyhraje náhodou. 😉

Snímek obrazovky 2023-04-02 v 11.50.16.png
 
Napsat, že je Matsuyama hvězdou s přivřením obou očí, je dost odvážné tvrzení. The Masters nikdo nevyhraje náhodou. 😉

Zobrazit přílohu 35341
Ale jo, máš pravdu.......zde zafungoval můj subjektivní pocit, protože ho (Matsuyamu) moc nemusím:).....
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom