Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Jak se liší váš reálný HCP od průměru všech posledních 20ti výsledků?

Jak se liší váš reálný HCP od průměru všech posledních 20ti výsledků?

  • Takřka žádný rozdíl (do 0,5)

    Hlasy: 0 0,0%
  • Můj reálný HCP je výjimka potvrzující pravidlo (rozdíl nad 6)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    8

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,0
Napadlo mne to, když jsem si vzpomněl na slova Dalibora Procházky, který říkal něco ve smyslu, že hráč přinese z 10ti výsledků zhruba 2-3, kterými svůj HCP sníží nebo podrží. Ostatní výsledky jsou naopak horší. Tak jsem si zkopíroval tabulku posledních 20ti výsledků z ČGF (potřeba zadat členské číslo, jméno a kód) do excelu a porovnal průměry 8 nejlepších výsledků (ty zvýrazněné) proti všem 20ti. Má čísla jsou:

Průměr nejlepších 8mi = 9,44
Průměr všech 20ti = 10,98

Takže v podstatě 1,5 rány na 18ku. Což mi přijde celkem fajn, konzistentní výsledek. A jen tak z nudy a pro zajímavost, jak jste na tom vy?
 
Průměr nejlepších 8mi = 22,59
Průměr všech 20ti = 26,76

Já mám aktuálně rozdíl cca 4. Snad se to postupně srovná. :)
 
Tahle otázka mě inspirovala k ověření správnosti mého HI. Oficiálně mám 12,4, ale když vezmu aritmetický průměr 8mi nejlepších výsledků, hází mi to 12,9. Netušíte, v čem je zakopaný pes?
Jo a rozdíl "nejlepších 8 vs všech 20" mám dvě rány...
 
Jestli to dělám dobře, tak 8 nejlepších mi vychází dobře, jako mám 22,25. A průměr z 20 pak 25,8
 
Tak ono se to u každého z nás srovná. Jen záleží, jak často kdo na úpravu hcp hraje. Myslím, že je normální mít ještě letos průměr až o 5 ran horší, než je těch posledních 8 nej výsledků, když nehraju ani 15 turnajů za rok. Kdo hraje jeden, dva turnaje ročně, tak bude hodně dlouho papírově lepší! Možná hodně let a možná už navždy.
 
Mám 12,3 a průměr 20. posledních 16. Ale v té dvacítce mám ještě 7 výsledků z roku 2019 a vypadá to, že je asi letos ještě nevymažu. Pokud bych letos těch 7 turnajů odehrál a teoreticky nezapsal ani jeden výsledek, kterým bych se dostal do nejlepší osmičky, tak bych měl HCP 14,9 a z toho je vidět, že se pomalu blížíme hodnotou hcp herní úrovni, takže to je u hodně průměrného hráče od změny systému za cca 3 roky.
 
Mám 10,5 a průměr z 20 mám 13,2...ještě mám také 4 výsledky ze 2019...přes zimu nehraji a netrénuji (to ani v létě :)) a i proto hraji obecně na jaře tužku a nejlépe hraji konec srpna a září...myslím, že další důležitou součástí je z kolika hříšt má člověk těch 20 výsledků...myslím, že nový systém je z pohledu HI spravedlivější a i při měnším počtu her reflektuje více aktuální formu...
 
Jestli to dělám dobře, tak 8 nejlepších mi vychází dobře, jako mám 22,25. A průměr z 20 pak 25,8
Udělal jsem to úplně stejně, ale vyšlo mi to prostě jinak :(
 
Udělal jsem to úplně stejně, ale vyšlo mi to prostě jinak :(
Dej sem screenshot komplet tabulky, bez toho ti to nikdo nerozklíčuje.
 
z 8 - 10,4
z 20 - 14,2

Některé výsledky jsou stále 4 roky staré ale lepším se, ještě na jaře se tam počítalo i několik her z 2015 :)
 
z 8 - 15,46
z 20 - 17,93
Ve 20ce mám ještě výsledky z let 2011 a 2012, poté jsem na několik let golf vypustil, další mám až z roku 2019. Obecně hraji minimum turnaj. kol.
 
Dej sem screenshot komplet tabulky, bez toho ti to nikdo nerozklíčuje.
Díky, @Mirek_62 !

1624450723516.png
 
Ten rozdíl vypovídá nejen o mojí nekonzistenci, ale hlavně o mojí psychice o_O:rolleyes:
Best 8: 13,8 ± 1,6
Remain 12: 20,6 ± 3,6
All 20: 17,9 ± 4,5

Jo a vlastně i že s dětmi na to nějak nemám čas :D, těch 8 best výsledků je 2018-2019 :D
 
Upraveno:
Děkoval jsi předčasně.
Na nic jsem nepřišel. Jediné, co mne napadá je to, zda se tam nějak neprojevuje vliv hry na „devítkách” 🤔
Ale to by se mělo projevit už v PO a průměr 8 „best PO” opravdu nesedí s WHS HI.
 
Já nic nepočítám, kouknu do Mgolf a vidím, že reálně hraju v posledních 20 hrách o 2,6 rány hůř, než mám HI. 😜.
Kvůli tomuto rychlému a snadnému zjištění reálné momentální formy je v aplikaci Mgolf vHI.
 
Z 8 - 24,3.....z 20 - 28,4.......................takže o 4,1
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom