Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy potrénovali?

Já takhle už dlouho sháním nějaký prostor min. k pronájmu ( taky bydlím v bytě ) ale zatím jsem neobjevil nic, co by mělo dobrý poměr cena x výkon a nebylo moc daleko od bydliště.
Líbilo by se mi mít vlastní sim.
Až se potkáme v Beřovicích, dáme řeč, bydlíme docela blízko sebe, napadá mě se podělit o náklady...
Tak pokud byste budovali společný sim, tak vzhledem k tomu, že hrajete na různé strany, tak budete potřebovat šířku min. 4,5m.
Výšku doporučuji alespoň 3m a délka závisí na použité technologii - nejspíš MEVO+ (Skytrak pro hru obou není vhodný), takže délka alespoň 6m.
V případě potřeby se dalším dotazům nebráním 😉
 
Mevo+ mě napadlo jako první, právě pro tu možnost hrát na obě strany + relativně levné ale přesné.
 
@Mirek_62 jelikož ti nemůžu poslat soukromý vzkaz, tak se zeptám tady. Máš u skytracku zkušenost s tím, že by to bralo blbě spin? Já když jsem hrál včera se svojí PW, tak mi to dávalo spin 2500 a carry 180m - nesmysl. Pak jsem si vzal hůl od kolegy a tomu to bralo už líp, kolem 4000. Takže spin na PW mám na skytracku 3000-4000 a se sedmičkou 6500.

Tobě to bere v pohodě?
 
Mevo+ mě napadlo jako první, právě pro tu možnost hrát na obě strany + relativně levné ale přesné.
Když už simulátor, tak mevo+ :) jen vás to bude stát o 800 dolarů víc, kvůli dokupu pokročilých údajů, protože club path a face to path je sakra důležitý.
 
@Mirek_62 jelikož ti nemůžu poslat soukromý vzkaz, tak se zeptám tady. Máš u skytracku zkušenost s tím, že by to bralo blbě spin? Já když jsem hrál včera se svojí PW, tak mi to dávalo spin 2500 a carry 180m - nesmysl. Pak jsem si vzal hůl od kolegy a tomu to bralo už líp, kolem 4000. Takže spin na PW mám na skytracku 3000-4000 a se sedmičkou 6500.

Tobě to bere v pohodě?
Nevím, proč nejde SZ, nevím, že bych to blokoval.
Co se týče spinu, tak opravdu záleží na tom, z jakého povrchu hraješ a jak čistě míč trefuješ.
PW mám okolo 8tis. ot/min a 7i mezi 6-7tis. Ale stačí jen nepatrný dotek podložky (člověk by ani neřekl, že to je tlusťoch) a otáčky spadnou klidně na půlku.
Další věc je použitý míč - ProV roztočím i o 1tis. ot. více než např. Wilson Ultra (drivingáče jsem radši ani nezkoušel). A pokud je hodně omlácený, tak tsky může být problém.
Ale pokud se ti nezdají otáčky, zkus pár úderů z týčka, ať máš jistotu opravdu 100% kontaktu.
Pak to může ovlivnit ještě nastavení Skytrak, je výška od země. Protože LA je u PW vyšší než u 7i a ty máš vysokou rychlost švihu, tak se míček pro druhý snímek může dostávat částečně mimo zorné pole objektivů a dojde ke zkreslení údajů.
Obecně je ale Skytrak v oblasti otáček poměrně přesný i v porovnání s Trackman nebo GCQuad.
 
Když už simulátor, tak mevo+ :) jen vás to bude stát o 800 dolarů víc, kvůli dokupu pokročilých údajů, protože club path a face to path je sakra důležitý.
Mevo+ v indooru potřebuje dost místa na délku, aby měřil správně zejměna backspin a osu otáčení.
Jinak ta club path, face to path a face to target je opravdu bomba.
A dost dobrý jsou také Club Speed Profile a Club Acceleration Profile.

Pár obrázků z výstupu PRO balíčku.
F09060CC-F311-4C2C-A636-3309A276A878.png
C95B851D-7856-41A8-B027-F3961EF2320E.png
134EEB60-9D22-4BE2-962B-0EE33333AD44.png
E3988E38-F5D2-42A3-A3A2-3127F3AF597D.png
823E4E6F-B91F-41D4-BBE8-55821A35C192.png
182D92D5-6EE5-4E2F-997B-70EF3DB693DF.png
D8E5BB52-22C0-4BD8-BEF7-074A05E388F2.png
58D4BFDC-7584-4C46-BB3D-6198324CF691.png
 
Nevím, proč nejde SZ, nevím, že bych to blokoval.
Co se týče spinu, tak opravdu záleží na tom, z jakého povrchu hraješ a jak čistě míč trefuješ.
PW mám okolo 8tis. ot/min a 7i mezi 6-7tis. Ale stačí jen nepatrný dotek podložky (člověk by ani neřekl, že to je tlusťoch) a otáčky spadnou klidně na půlku.
Další věc je použitý míč - ProV roztočím i o 1tis. ot. více než např. Wilson Ultra (drivingáče jsem radši ani nezkoušel). A pokud je hodně omlácený, tak tsky může být problém.
Ale pokud se ti nezdají otáčky, zkus pár úderů z týčka, ať máš jistotu opravdu 100% kontaktu.
Pak to může ovlivnit ještě nastavení Skytrak, je výška od země. Protože LA je u PW vyšší než u 7i a ty máš vysokou rychlost švihu, tak se míček pro druhý snímek může dostávat částečně mimo zorné pole objektivů a dojde ke zkreslení údajů.
Obecně je ale Skytrak v oblasti otáček poměrně přesný i v porovnání s Trackman nebo GCQuad.
Právě, že to byly čistě trefené rány, řekl bych, že to trefuju furt stejně (jen mám problém se směrem, ale to na to nemá takový vliv). Tady fotka, co jsem hrál s PW, naprosto nesmyslná délka právě díky spinu 2500 :D přitom mám PW kolem 130 carry. Pak si to šel vyzkoušet ještě kamarád hcp 26 a hrál úplně stejný spin jako já. To je nějaký problém se snímáním, protože pak ať už jsme vzali cokoliv, tak to odpovídalo.
 

Přílohy

  • 0332651D-0947-416D-B877-542822063AD4.jpeg
    0332651D-0947-416D-B877-542822063AD4.jpeg
    98,6 KB · Zobrazení: 81
Já jsem včera "potrénoval" pohledem na golfová hřiště z vrtulníku😄😄. Při foceni na me koukali trochu divně, takovýho magora už tam asi dlouho neměli😂😂......Tímto zdravím všechny jamkaře z Las Vegas.
 

Přílohy

  • 20221007_102326.jpg
    20221007_102326.jpg
    190,9 KB · Zobrazení: 124
  • 20221007_102315.jpg
    20221007_102315.jpg
    191 KB · Zobrazení: 130
  • 20221007_091018.jpg
    20221007_091018.jpg
    180,9 KB · Zobrazení: 124
Nemáte někdo něco podobného? Přijde mi, že to je docela fajn rohožka na vizualizaci trajektorie švihu :)


perfect_640x640.gif

practice_anywhere_640x640.gif
 
Nemáte někdo něco podobného? Přijde mi, že to je docela fajn rohožka na vizualizaci trajektorie švihu :)


perfect_640x640.gif

practice_anywhere_640x640.gif
Mám z Ali, ale nefunguje to (na plný švih už vůbec). Naštěstí mi vrátili peníze.
 
to je v pořádku, u všech holí je sweetspot trošku víc vepředu.
Jestli si dobre vzpominam tak v tomhle videu Mr. Miura rika ze sweetspot je bliz k pate hole nez si myslime. Asi taky zalezi kde ma hul presne COG a jakej tvar rany hrac vetsinou hraje. Fleetwood draw, takze vic spicka, ale jestli bych nekde vypatral fotku hole treba Jacka Nicklause, tipnul bych si ze wear pattern bude vic u paty.

 
Pořád trochu bolavá záda, plný švih nic moc. A pak - auto v servisu. Takže se svým treninkbagem za tréninkem krátké hry na Císařskou louku v Praze. Pracuji na Albertově... Důležité je, že jsem za golfem jel lodí. Tedy přívozem. :) A dobrý! A cestou zpátky jsem si dal pivo - jako neřidič plnotučné ... Úžasné výhledy plné sluníčka dneska!

1FB6CAF0-096F-4D11-971F-0A472CDD150B.jpeg
56705BE0-5AD9-496A-ADBF-8CE6979AFFFE.jpeg

Jinak pod odborným dohledem trénuji aktuálně flopy. A vůbec krátkou hru. Tak doufám, že příští rok to bude znát. Dost mě to baví, tak snad ta záliba v tom dlouho vydrží... 🍁🏌️‍♂️
 
Upraveno:
Jinak pod odborným dohledem trénuji aktuálně flopy.
Flopy mě taky baví, ale je třeba je trénovat opravdu pečlivě.
Ale pak to zadostiučinění, když mineš jamku a grýn na krátké straně a míček je 5m od vlajky v rafu a ty zahraješ 8m vysokou ránu, která dopadne kousek od vlajky a míček zůstane ležet i na rychlém grýnu. ;)
 
Tak další opatrný trénink pod dohledem trenéra (Tomáš Gryc) na Císařské louce v Praze. Pěšky bez auta se tam jde trochu zdlouhavě, a když už docapete na místo (přívoz už nejezdí, jen do konce října), tak zjistíte, že se dneska krátká hra trénovat nebude... protože písek na přihry a díry v putting grýnu.

IMG_2678.jpeg

Tak holt dlouhá hra. Jelikož je už zima, tak je na čase více švihově do toho hrábnout, tzn. bude se překopávat. Tak doufám, že se výsledek na jaře projeví. S větším tlakem a držením tenze při nápřahu. Má to se mnou těžký, trvá mi to. Ale na druhou stranu je pravda, že výsledky se dostavovaly už dřív, tak je na čase se trochu posunout dál. No, měl jsem toho včera trochu dost, ale záda drží, tak fajn!

Jinak, když jsem šel po páté pěšky zpátky na autobus, kam jsme došel někdy na Přístaviště v Praze kolem půl šesté, zaujalo mě na druhé straně Vltavy - Žluté Lázně. Viz foto. Asi trénink na Vánoce a asi mají vlastní elektrárnu, či co. Ale pěkné to bylo... to ano. Koukněte - aby to vyniklo, tak velká velikost...

IMG_2681.jpeg


Edit: Ta foto se světýlky by měla být akce https://svetlavypraveji.cz/
 
Upraveno:
Od čtvrtka do soboty stejný program, ráno fitko a po obědě 3 hodiny speed trainingu. Každý trénink cca 100 sedmiček v maximální rychlosti a pak 80-120 drivů taktéž v maximu. Je zajímavý, že čím víc jste unavený, tím jsou čísla lepší. Sedmičku se mi povedlo dostat na 105,7mph, carry je málo, protože to má obrovský spin a mám železa jen na stiffu, chtělo by to low spin xstiff... U driveru jsem byl hodně překvapený, že jsem udržel 17 ran po sobě na průměru 120 mph a maximum, při kterém jsem si na chvíli zablokoval krk bylo 122,2 a ball 180. Musím zlepšit práci nohou skrz míč a začít používat boky, mám hrozně silový švih vrchem těla.

Cíl zůstává stejný, do konce zimy 130 mph push a 123-125 basic herní švih.

 

Přílohy

  • 7i.jpeg
    7i.jpeg
    129,1 KB · Zobrazení: 93
  • driver.jpeg
    driver.jpeg
    64,5 KB · Zobrazení: 86
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom