Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli (2022) - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
To co mám na mysli není o tréninku a schopnosti adaptace. Neříkám, že to nejde zvládnout. vždy je to o schopnosti přizpůsobit se daným podmínkám. Níže uvedené jamky jdou hrát v paru, ale hra na nich vyžaduje zcela netradiční přístup.
Ale o tom to přeci celé je - vybrat strategii tak, aby odpovídala danému hřišti, jamce, počasí,...Copak ty všude chceš hrát driver a přihrávat 7i - 9i do greenu? Není právě kouzlo golfu v tom, že přijdu na odpaliště a řeknu si "Ty vole, tohle jsem ještě v životě neviděl! Zkusím to třeba takhle..."?

@requo moc rád o Gambrinusu říká, že je to takové europivo. Nenadchne, neurazí, ale je pitelné za všech okolností. Tak přesně tak já popisuju eurohřiště - bez nápadu, bez nutnosti měnit strategii, brát v potaz i netradiční okolnosti dané terénem nebo poplatné vzniku hřiště...
 
Já tedy nebudu souhlasit ani s @4th King , ani s @Tom512 - každá aktivita v životě, chceme-li ji zvládnou perfektně, vyžaduje mnoho tréninku a schopnost adaptace. Jednou z nejkrásnějších věcí na golfu je dle mého ta pestrost a různorodost golfových hřišť. Některé placaté, jiné křivé, támhle superkvalitní, jinde skoro bez trávy. Fouká, sněží, palmy, písky, heváč, roští,...Co člověk, to jiná chuť. Ale chci-li o sobě tvrdit, že jsem dobrý golfista, musím si umět poradit se vším. A že to někde nezvládnu? No tak buď slevím ze svých cílů a nebo naopak tuto výzvu přijmu a pokusím se ji překonat.

Chci-li tvrdit, že jsem dobrý kuchař, těžko mohu tvrdit, že dělám jen steaky. I smažák jde zkurvit. Vyseknout šunkofleky, že se z nich i královna Anglie oblízne je přeci stejný úspěch, jako načančané klokaní ragú s batátovými hoblinkami. Nemůžu se hroutit při návalu a musím si umět poradit, když přestane fungovat jedna plotýnka nebo nepřijde paní na krájení cibule...

Ano, některé designy jamek můžeme v obecné rovině považovat za paskvily či nesmysly. Ale je to jen o naší schopnosti adaptace na daný problém. A z toho jsou jen 2 cesty ven - vzdát se nebo bojovat...
Plně se s tebou ztotožňuji Martine :up: Já bych to tak hezky nenapsal ;)
 
Dnes jsme vyuzili krasne pocasi na hru na Schloss Schönborn. Hriste v super stavu, listi odfoukane. Prvni devitka byla OK ale druha otres. Najednou prestal fungovat driver i zeleza :(
5B8AC706-CBBE-47D1-A0C1-0DC5589CD8D8.jpeg
Jedna z nejtezsich jamek na hristi. Docela malo mista pro odpal z tycka :)
 
11.11.2022 • Kotlina: 104 ran, 33 patů (by mGolf)

Tak dnes s Mílou moje 100 zapsaná hra :up: Hrál jsem jako natržený pytlík,který se neustále vysypával :D Bag na záda a v něm železa 6,8,P a puter.Příprava na zítřejší kroskántry.Hra byla hrozná.Procházka super.Na malou chvilku vysvitlo i sluníčko.

1668186461737.png
 
12.11.2022 • 9j. Hořehledy: 45 ran, 16 patů (by mGolf)

C5AF35DE-D386-4BB9-89E7-386DF0B07D02.jpeg

A když @jumbodedek stou hru, tak já taky teda! Takže 100. letošní hra. Devítka, s rodinou domácí Hoře. Šlo to tak na na půl. 4 zahrané pary velmi potěšily, pokažená sedmička a osmička už méně. @mkopcak - decathlon inesis 500 máš podle mě na střeše domu. Tak vyzkoušej, jestli ti budou sedět... :p Sorry. :rolleyes: Hřiště ok, letní grýny, pomalejší, zbytky písku - na druhou stranu, mně to na nich šlo. A to hlavní, záda drží, vynucená skoro měsíční pauza snad konečně a trvale pomohla. Doufám. Odpaliště mírně zpravidla posunutá, zkrácená. Samoodbavení - zimní provoz. Bylo to moc v Hořehledech dneska prima - krásně nám vyšlo počasí. :)

A všechny na Jamce zdravíme!

70986E67-C4F5-4743-BD18-E4292F33A9C0.jpeg 8FC3741F-AF58-4AA0-B29D-9BA61EA7F0C1.jpeg 5549428C-D791-4730-A53F-889BD16B40B1.jpeg FA7900D2-693A-4A03-A9EA-2A22F1C52676.jpeg
 
Bůh ví, kde seš. :-D
Já to vím, v Berovicich. Jsem si jistej, šel jsem celé 4:20h před Lubošem za flajtem korejské pomsty. Teda spíš stál než šel. Potkali jsme kluky, kteří startovali 10 minut před korejcema při přechodu na desátou jamku odcházeli z greenu osmnáctky. Popřáli nám upřímnou soustrast..
 
Upraveno:
12.11.2022 • 9j. Hořehledy: 45 ran, 16 patů (by mGolf)

Zobrazit přílohu 33484

A když @jumbodedek stou hru, tak já taky teda! Takže 100. letošní hra. Devítka, s rodinou domácí Hoře. Šlo to tak na na půl. 4 zahrané pary velmi potěšily, pokažená sedmička a osmička už méně. @mkopcak - decathlon inesis 500 máš podle mě na střeše domu. Tak vyzkoušej, jestli ti budou sedět... :p Sorry. :rolleyes: Hřiště ok, letní grýny, pomalejší, zbytky písku - na druhou stranu, mně to na nich šlo. A to hlavní, záda drží, vynucená skoro měsíční pauza snad konečně a trvale pomohla. Doufám. Odpaliště mírně zpravidla posunutá, zkrácená. Samoodbavení - zimní provoz. Bylo to moc v Hořehledech dneska prima - krásně nám vyšlo počasí. :)

A všechny na Jamce zdravíme!

Zobrazit přílohu 33491Zobrazit přílohu 33492Zobrazit přílohu 33493Zobrazit přílohu 33494
Gratuluji ke 100 hře :up::up: Závidím počasí ;) Tady na severu je mlha jako sviňa 😕 Pozdravuj rodinku ;) Jsem rád,že se uzdravuješ ;)
 
Asi to tady přestanu číst 🤔.
Copak si má člověk ještě ničit nervy zjištěním, že že má odehráno sotva čtvrtinu (odhadem)?🤦‍♂️😢
Nejsem nepřející Tomáš, ale už by trochu toho sněhu nevadilo :p:p:p
Zase tě ten golf stojí čtvrtinu co mne :D Jo a sníh jenom na horách ;)
 
Asi to tady přestanu číst 🤔.
Copak si má člověk ještě ničit nervy zjištěním, že že má odehráno sotva čtvrtinu (odhadem)?🤦‍♂️😢
Nejsem nepřející Tomáš, ale už by trochu toho sněhu nevadilo :p:p:p
Není špatnej nápad přestat sjíždět fóra a místo toho hrát. Já dnes hra číslo 110😉 valná část jsou osmnáctky…
Btw. Sníh je naprd, kdo na tom má patovat?
 
Není špatnej nápad přestat sjíždět fóra a místo toho hrát. Já dnes hra číslo 110😉 valná část jsou osmnáctky…
Btw. Sníh je naprd, kdo na tom má patovat?
Děkuji za radu, pokusím se z toho nějak vybruslit. Nicméně aby ses i ty nepřidal s počtem her, že:D:D
 
Normálně si tady žádný svoje hry neodkládám, ale musím udělat výjimku.
Včera z Brna do Olomouce cestou mlha jako mlíko, ale na hřišti samotném sluníčko a senzační počasí, radost pohledět i hrát.
Dlouho ale nezapomenu hlavně na pouhých 27 patů, jedenáct (!) na druhé devítce, 79 ran celkem.
Golf je fakt hezká hra; v příštím životě vezmu první hůl do ruky dřív, než až v důchodu 😊.
 

Přílohy

  • olomouc11112022.jpg
    olomouc11112022.jpg
    40,5 KB · Zobrazení: 88
13.11.2022 • Ypsilon - Liberec: 87 ran, 35 patů, 38stb (by mGolf)
1668309693622.png


Po té co jsem konečně strávil včerejší husu jsem to šel vychodit. Výběr hřistě dle předpovědi počasí naštěstí vyšel, celý den azůro a 10 stupňů:up:.
Sice trochu foukalo, ale tím jsem se nenechal rozhodit. Hřiště v top stavu, kromě grýnů, které jsou po aerifikaci a zapískované, ale patovat se na tom dalo.
Moje hra na to že je listopad téměř neuvěřitelná:up:. Tedy kromě osmičky, nevěřil bych kolik na jedné jamce dokážu vymyslet a zahrát nesmyslů:rolleyes:.
Celkově spokojenost, naprosto parádní den na golfu:up:.
Přidávám pár provokativních náladovek;).
IMG_20221113_133007[1].jpg
IMG_20221113_121850[1].jpg
IMG_20221113_102320[1].jpg
 
Ve stredu rikali, ze bude o vikendu inverze, ja mel v nedeli volno, tak jsem zvolil Ypsilonku. V sobotu v Praze mliko cely den, v nedeli az po odbocku na Turnov mliko, pak jak kouzelnym proutkem vyjedu na kopec a tam sviti slunce. Den jak malovany.
Ypsilonka v dobre kondici, gryny sice rozpichane obcas plisen, ale na listopad super. Ferveje bez chyb. Bunkry taky dobre. Hraje se z posunutych odpalist (zlute jsou na modrych).
Moje hra jak na houpacce. Nakonec 82, e z modrych no. Nevěděl jsem moc jak hrat z jiných odpalist. Ale krasny den na golfu. A poznal jsem zdejsiho citatele fora.
20221113_123618.jpg
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom