Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak hrát Zbraslav (II.část): 4. - 6. jamka

doktordee

Guru fóra
Jak hrát Zbraslav (II.část)
to 19.jamka by @doktordee

...předchozí díly viz celý seriál: Jak hrát Zbraslav.

Jamka č. 4
PAR 5 – HCP 13
(4. z 10)
průměrné skóre: +1,1 (4.)
time: +0:47
503/496/452/408/382


Jamka-4.png



První a nejlehčí PAR 5 na cestě do klubovny. Vpravo bez autu, ale s vysokou trávou za cestou. Pokud ji z týčka přestřelíte, pak zcela určitě hrajte provizorní míč a už předem se s tím původním rozlučte. Naopak levá část poskytuje dost prostoru pro nalezení míčku v podobě fairwaye jamky č. 7.

Pro hru rovně berte v úvahu bunkery před vámi v pravé části. Obzvláště při hře ze zadních odpališť. Každopádně je to výzva. Nicméně je to par 5, a tak hrát delší druhou ránu na příhru do greenu je v naprostém pořádku. Navíc pro umístění druhé rány máte k dispozici mnohem více prostoru než pro tu první. Pro hraní druhé do greenu musíte být opravdu dlouzí, přesní a ideálně umět ránu vytvarovat.

Druhou ránu umisťujte raději vpravo. Z téhle strany je lepší přístup na green. Ten je chráněn celkem vysokými pahorky a hlubokými bunkery. Zvláště na levé straně. Po vlajce můžete jít „v klidu“ pokud je navrtáno v přední nebo střední části. Zadní část se dost svažuje sice do patovatelného, ale hlubokého údolí spojujícího green jamky č. 6.

Green není patrový, ale jde mírně do kopce a jeho levá část je klopená. Jak moc není na první pohled příliš vidět. Skoro ani na druhý. Bag výjimečně doporučuji nechávat u vstupu na green jako znamení, že tam jste. Z dálky hráči na greenu nejsou vidět, tak ať vás nepřekvapí nějaký ten piňákl...


Jamka č. 5
PAR 4 – HCP 7
(4. z 10)
průměrné skóre: +1,4 (14.)
time: +1:06
375/346/321/284/265


Jamka-5.png

Po relativně krátkém paru 5 přichází relativně krátký PAR 4. Relativně. Aut na po pravé straně a velmi blízko za greenem. Úzká dopadová zóna mezi velkými fairwayovými bunkery. Cyklisté a pěší v těsné blízkosti. Dlouhý úzký green... To vše z této jamky dělá 14 nejhůře skóravatelnou záležitost. Já osobně jsem s ní měl velmi dlouho nevyřízené účty. Když už jsem trefil směr i místo, plný radosti jsem pokazil krátkou příhru do greenu ze vzdálenosti, kterou nemám rád...

Tady tedy doporučuji hoooodně zvážit, kam poslat drive. Bezpečně před bunkery a mít tak dlouhou příhru do greenu? Na střed a zadní část se to posílá fakt blbě. Green je úzký a napříč. Podél něj je z více než poloviny bunker. Trochu delší rána s největší pravděpodobností skončí v autu. Místa za greenem opravdu moc není. Zkusit přidat a přepálit fairwayové bunkery? Proč ne! Jen většina z nás přitom přidání svůj drajv vyhodí a tady je ten podélný aut vpravo pravdu blízko...

Ideální se tedy zdá být rána před bunkery a hrát pak na přední část greenu. Ať už je navrtáno kdekoli. Pokud chcete, můžete využít design hřiště a zahrát drive na vedlejší fairway. Odtud pak máte k dispozici celou délku greenu i s jeho šířkou.
Je to jedna z těch jamek, kde nemá smysl na cokoli tlačit. Když nemůže golfista k paru, musí par ke golfistovi. Nebojte, on přijde. A bude to přesně ve chvíli, kdy o něm nebudete přemýšlet. ;)


Jamka č. 6
PAR 4 – HCP 17
(9. z 10)
průměrné skóre: +0,8 (1.)
time: +1:22
338/318/287/270/246


Jamka-6.png

Nejlehčí jamka na skórování na hřišti. Krátký PAR 4. Ovšem se zákeřným hlubokým bunkerem. Kde jinde než v dopadové zóně, že. Vpravo je sice aut, ale spíše skončíte ve vodní překážce. Bývá tu Drop zóna. Cca na 100m značce na začátek greenu.

Pro klidnou hru máte tedy možnost zahrát před bunker a pak do greenu. Není to nějak extrémně daleko. Jen počítejte s převýšením, pokud je navrtáno vlevo vzadu. A se strmým srázem do patovatelného údolí. Naopak při hře z horizontu u fairwayového bunkeru a navrtáním v přední části zas kousek uberte. Pokud se hecnete pak hurá za bunker! Za ním je svah a míček tak ještě dokáže celkem slušně odskočit. S větrem zádech se dá skončit klidně i na 50 m k tyči. Pokud ale drive vyhodíte bude se vám špatně hledat. Vysoká a slehlá tráva tu schová i kopačák.

Na levé straně dávejte pozor především na golfisty předchozí jamky. Přes kopečky nebývají vidět. Při měření vlajky se ujistěte, že míříte na tu správnou. Bývá v zákrytu s vlajkou jamky 4. Rozdíl 20 m vám nemusí přijít zas tak velký, abyste se nad tím v daný okamžik pozastavili.

Green je sice vlnitý, ale celkem čitelný a hlavně hravý.

...pokračování příště.
 
Pro mě je tedy jamka číslo 4 obtížná. Především, kam s ranou před green. Docela to řeším, protože prostě když je člověk před bunkery, tak stejně na green nevidím a do úzkého průchodu se zpravidla netrefím. Je mi i hodně nepříjemné, pokud je navrtáno vzadu, před lomem na "druhý" green. To jsem už úplně ztracený. Pro mě je v tomto tedy green vlastně hraný naslepo skoro vždy a jen se modlím, ať to dobře dopadne. :(
 
Jak píšu ve třetím odstavci chce to hrát na pravou stranu. Tam je pak na grýn celkem vidět a je tam otevřený přístup. Nemusí to být hrané úplně do vstupu na grýn. Rozhodně ale vpravo. Z levé strany přes hluboké bunkery a vysoký pahorek na svažující se green je to nelehká rána v podstatě naslepo.
 
Jak píšu ve třetím odstavci chce to hrát na pravou stranu. Tam je pak na grýn celkem vidět a je tam otevřený přístup. Nemusí to být hrané úplně do vstupu na grýn. Rozhodně ale vpravo. Z levé strany přes hluboké bunkery a vysoký pahorek na svažující se green je to nelehká rána v podstatě naslepo.
zkusím si to do neděle zapamatovat .-) Byl jsem na Zbraslavi loni asi 5x v rámci Sunset. Mám z té jamky 2 pary - vždy záchranou přes kopeček. A vždy jsem si říkal...."příště už musíš trefit tu fairway na pravou stranu" :cool::p
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom