Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Hra v mlze

Jirka_S

Aktivní člen
Jméno
Jiří
HI (HCP)
10-19,9
Nedělní Machnín.
Hra nic moc, ale počasí přívětivé. Drobně pofukovalo, teplota okolo 10-12°C, ale rozdíl od sobotních Benátek je viditelnost výborná :cool:

S tím bych měl na odborníky a znalce jednu otázku:
V sobotu byla v Benátkách taková mlha, že jsem usoudil (nebyl jsem sám), že z důvodu bezpečnosti (svojí a ostatních hráčů na hřišti) nemohu jít.
Flight startující před naším odpálil železy z 1. odpaliště a při jejich druhé ráně je již nebylo přes mlhu nebylo vidět.
Riskovat, že někoho trefím nebo někdo trefí nás se mi opravdu nechtělo.
Vrátili jsme se tedy na recepci a situaci popsali. Odpověď byla "jít můžete".

Předpokládám, že pokud bych někoho trefil nebo někdo trefil nás, tak to bude moje odpovědnost, že jsem měl přizpůsobit hru nebo usoudit, že nemám hrát.
Hra byla uhrazena a pokud bude provozovatel tvrdit, že se jít dá, tak je na mém rozhodnutí, zda tam peníze nechám a odjedu nebo půjdu hrát?

Díky za názory jak je to správně a jaká jsou práva a povinnosti.
 

Přílohy

  • IMG_0026.jpg
    IMG_0026.jpg
    102 KB · Zobrazení: 183
Právně netuším, ani nevím jak vypadá hřiště v Benátkách ale u nás v Beřovicích nebylo vidět na více jak 100m a hrálo se, většinou jsme na sebe zavolali, že je volno pro hru, pokud jsme věděli, že za námi někdo stojí. Ale jamky jsou poskládané tak, že málokdy se potkáš s někým na jiné jamce. Třeba na Slapach se vždycky čekalo, až mlha spadne.
 
Nedělní Machnín.
Hra nic moc, ale počasí přívětivé. Drobně pofukovalo, teplota okolo 10-12°C, ale rozdíl od sobotních Benátek je viditelnost výborná :cool:

S tím bych měl na odborníky a znalce jednu otázku:
V sobotu byla v Benátkách taková mlha, že jsem usoudil (nebyl jsem sám), že z důvodu bezpečnosti (svojí a ostatních hráčů na hřišti) nemohu jít.
Flight startující před naším odpálil železy z 1. odpaliště a při jejich druhé ráně je již nebylo přes mlhu nebylo vidět.
Riskovat, že někoho trefím nebo někdo trefí nás se mi opravdu nechtělo.
Vrátili jsme se tedy na recepci a situaci popsali. Odpověď byla "jít můžete".

Předpokládám, že pokud bych někoho trefil nebo někdo trefil nás, tak to bude moje odpovědnost, že jsem měl přizpůsobit hru nebo usoudit, že nemám hrát.
Hra byla uhrazena a pokud bude provozovatel tvrdit, že se jít dá, tak je na mém rozhodnutí, zda tam peníze nechám a odjedu nebo půjdu hrát?

Díky za názory jak je to správně a jaká jsou práva a povinnosti.
Tak jak je to správně přesně nevím, ale všechno je o lidech. Předpokládám, že bych dostal peníze zpět. Pokud bych teda platil na místě před hrou. Při platbě předem už je problém, ale i to se snad dá při troše dobré vůle vyřešit. Benátky mají u mě letos vroubek a nějakou dobu se mi tam nebude moc chtít. Někdy stačí k nespokojenosti maličkost. Mimochodem, poslední dobou ( cca 2,3 týdny ) bylo kvůli počasí velké riziko jezdit hrát do Benátek nebo MB a i jinam v Polabí nebo Pojizeří. MB jsem sám kvůli tomu několikrát vzdal a přitom u nás ( Liberecko) bylo nádherně.
 
Nedělní Machnín.
Hra nic moc, ale počasí přívětivé. Drobně pofukovalo, teplota okolo 10-12°C, ale rozdíl od sobotních Benátek je viditelnost výborná :cool:

S tím bych měl na odborníky a znalce jednu otázku:
V sobotu byla v Benátkách taková mlha, že jsem usoudil (nebyl jsem sám), že z důvodu bezpečnosti (svojí a ostatních hráčů na hřišti) nemohu jít.
Flight startující před naším odpálil železy z 1. odpaliště a při jejich druhé ráně je již nebylo přes mlhu nebylo vidět.
Riskovat, že někoho trefím nebo někdo trefí nás se mi opravdu nechtělo.
Vrátili jsme se tedy na recepci a situaci popsali. Odpověď byla "jít můžete".

Předpokládám, že pokud bych někoho trefil nebo někdo trefil nás, tak to bude moje odpovědnost, že jsem měl přizpůsobit hru nebo usoudit, že nemám hrát.
Hra byla uhrazena a pokud bude provozovatel tvrdit, že se jít dá, tak je na mém rozhodnutí, zda tam peníze nechám a odjedu nebo půjdu hrát?

Díky za názory jak je to správně a jaká jsou práva a povinnosti.
Trošku se zastanu domovského klubu ;)
V Bentkách (asi ani jinde) není moc "magorů" co jdou hrát do mlhy. Když jsem hrál posledně, viz můj předchozí příspěvek, si mlhavě vzpomínám, že jsme na hřišti byli tři. Já s kolegou a jednoho člověka jsme během kola potkali. :up: To na recepci dobře vědí.
 
Trošku se zastanu domovského klubu ;)
V Bentkách (asi ani jinde) není moc "magorů" co jdou hrát do mlhy. Když jsem hrál posledně, viz můj předchozí příspěvek, si mlhavě vzpomínám, že jsme na hřišti byli tři. Já s kolegou a jednoho člověka jsme během kola potkali. :up: To na recepci dobře vědí.
Samozřejmě přesné počty nemám, ale těch "magorů" bylo na hřišti dost. Sám se považuji za magora, který je na golfu kdy může, ale toto mi přišlo již dost nebezpečné a chtěl jsem jen znát čí je to odpovědnost, když se něco stane. Chápu, že všichni hrajete po ferveji a křičíte for, pokud to náhodou letí tam kam nevidíte, ale v těchto podmínkách to nešlo bezpečně i kdybych měl maják na hlavě. Beru to tedy, že je to na každém z nás a pokud jsi již zaplatil dopředu, tak záleží čistě na ochotě provozovatele, zda to chce řešit nebo ne. Díky za názory :up:
 
... chtěl jsem jen znát čí je to odpovědnost, když se něco stane. ...
Vždy je to odpovědnost toho, kdo "škodu" způsobil, v tomto případě ten, kdo míček odpálil.
 
Samozřejmě přesné počty nemám, ale těch "magorů" bylo na hřišti dost. Sám se považuji za magora, který je na golfu kdy může, ale toto mi přišlo již dost nebezpečné a chtěl jsem jen znát čí je to odpovědnost, když se něco stane. Chápu, že všichni hrajete po ferveji a křičíte for, pokud to náhodou letí tam kam nevidíte, ale v těchto podmínkách to nešlo bezpečně i kdybych měl maják na hlavě. Beru to tedy, že je to na každém z nás a pokud jsi již zaplatil dopředu, tak záleží čistě na ochotě provozovatele, zda to chce řešit nebo ne. Díky za názory :up:
Stejně tak nebezpečná byla ten den cesta autem po dálnici na hřiště. Kdo by byl zodpovědný za to, kdybys náhodou trefil auto před tebou... ;)
 
Stejně tak nebezpečná byla ten den cesta autem po dálnici na hřiště. Kdo by byl zodpovědný za to, kdybys náhodou trefil auto před tebou... ;)
Hm, tak nevím, zda je to správný příměr, ale beru to. Když trefím auto, které jede na denní svícení, a není jich málo, tak v tom budeme oba. Já za nepřizpůsobení a on za povinnost svítit. Ale to již hodně odbočuji a nepatří to sem.
Příště půjdu hrát hokej do haly. Nepůjdou světla, ale led tam je, tak hrát můžete a křičte, když budete střílet nebo nahrávat :)
Možná jako klient očekávám nějaké vlastnosti a podmínky k tomu, abych mohl uskutečnit to za co jsem si zaplatil. Chápu, že za mlhu nemůže provozovatel hřiště, ale ...
OK, jsem asi zbytečně opatrný a chce to více odvahy.
 
Já si myslím, že pokud je silná mlha a hřiště není uzavřeno ( hrát se může), tak hrát můžu a beru zodpovědnost na sebe ale pokud mám obavu o bezpečnost, hrát nemusím. Podle mého rozhodnutí pak resort buď vrátí nebo nevrátí peníze. Kdybych nechtěl hrát z důvodu bezpečnosti a resort mi peníze za fee nechtěl vrátit, důsledně bych požadoval, třeba písemně, že resort bere na sebe zodpovědnost za případné zranění způsobené sníženou viditelností. Nevěřím, že to podepíší. Nedávno jsme se bavili o jiné související situaci, zda může resort kvůli mlze posunout teetime. Když se hráč napíše hodně na ráno, silně mlhu riskuje. Pokud je tak hustá, že se na hřiště nepouští jsou dvě, obě pro někoho špatné, možnosti jak to vyřešit: 1. posunout starty všech flightů, pak ale poslední flighty nedohrají kvůli tmě - přijeli přitom na čas a za dobré viditelnosti. 2. První flighty po rozpuštění mlhy budou poslány na start ze zadnějších jamek,. případně teetimy budou zrušeny. Jak byste postupovali ? Samozřejmě se bavíme o variantě, kdy je mlha nebo námraza hodinu a více... Já jsem příznivec varianty 2.
 
v neděli na Ypsilonce mě posunovali o 10 minut a to jsem si chválně rezervoval pozdější čas - 10:10. A dělali to myslím, právě tak, že část směřovali na 10 (nevím, jestli třeba ty co šli jen 9 jamek.) A byl jsem tam cca v 9:30 a ještě se nehrálo.
 
Byl jsem na turnaji v Mstěticích. Mlha jak prase. Start odložen o hodinu, pak ještě o jednu a když mlha nepřestávala tak byl turnaj zrušen. Bylo to asi to nejrozumnější
řešení. Tak jsem si alespoň oběhnul domácí
hřiště Péčkem. Dál než na 100 m vidět nebylo.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom