Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Hra lepší s horším (HI)

Klapanec

Nováček
Zdravím. Jsem postarší (70), s golfem jsem začal pozdě (60), a stále se nějak nemohu dostat s HK pod 30. Chodím hrát tak 2x za týden. Když jdu sám, tak se mi podaří v průměru i +1 ránu na jamku, což by odpovídalo lepšímu HK. Ale když jdu poté na turnaj, tak to většinou zvoslím. Ale hraji rád a pokládám golf pro důchodce jako nejlepší sport.
Mám ale jeden velký problém. Hráči, kteří mají nižší HK se mnou nějak nechtějí chodit. Vždy si najdou nějakou výmluvu. A když jdou, tak se mi ještě nestalo, aby řekli. Ty máš hendikep 34, já singl. Tak ti dávám na každé jamce -1 - 2 rány. Vždy berou za samozřejmost, že oni třeba zahrají par a já boogie, tak jamku vyhráli.
I když bych uvítal radu zkušenějších při hře (i když se to nesmí), tak jdu raději sám a hraji si proti hřišti.
Mým domovským hřištěm je Liberec - Machnín.
 
Zdravím. Jsem postarší (70), s golfem jsem začal pozdě (60), a stále se nějak nemohu dostat s HK pod 30. Chodím hrát tak 2x za týden. Když jdu sám, tak se mi podaří v průměru i +1 ránu na jamku, což by odpovídalo lepšímu HK. Ale když jdu poté na turnaj, tak to většinou zvoslím. Ale hraji rád a pokládám golf pro důchodce jako nejlepší sport.
Mám ale jeden velký problém. Hráči, kteří mají nižší HK se mnou nějak nechtějí chodit. Vždy si najdou nějakou výmluvu. A když jdou, tak se mi ještě nestalo, aby řekli. Ty máš hendikep 34, já singl. Tak ti dávám na každé jamce -1 - 2 rány. Vždy berou za samozřejmost, že oni třeba zahrají par a já boogie, tak jamku vyhráli.
I když bych uvítal radu zkušenějších při hře (i když se to nesmí), tak jdu raději sám a hraji si proti hřišti.
Mým domovským hřištěm je Liberec - Machnín.
Taky zdravím. Ahoj. Machnín je bezva a existují tam skupinové lekce trenéra, tak proč nevyužít, když jsou i cenově přijatelné - to je jedna z možností, jak získat rady a popřípadě snížit hcp. Abych pravdu řekl, moc nechápu ten druhý odstavec. Odmítají s tebou chodit na turnajích? Nebo máš takové známé golfisty a oni s tebou nechtějí hrát běžnou, neturnajovou hru na jamky s vyrovnáním hcp? O tom, že by se nesmělo radit při běžné hře nic nevím. HCP nad 30 není žádná známka méněcennosti, takových hráčů je u nás asi většina. A pokud máš problém s nervovou soustavou na turnajích, tak doporučuju nesoutěžní výsledky za předpokladu, že máš aspoň jednoho normálního golfového kamaráda s hcp pod 36 jako zapisovatele.
 
Taky zdravím. Ahoj. Machnín je bezva a existují tam skupinové lekce trenéra, tak proč nevyužít, když jsou i cenově přijatelné - to je jedna z možností, jak získat rady a popřípadě snížit hcp. Abych pravdu řekl, moc nechápu ten druhý odstavec. Odmítají s tebou chodit na turnajích? Nebo máš takové známé golfisty a oni s tebou nechtějí hrát běžnou, neturnajovou hru na jamky s vyrovnáním hcp? O tom, že by se nesmělo radit při běžné hře nic nevím. HCP nad 30 není žádná známka méněcennosti, takových hráčů je u nás asi většina. A pokud máš problém s nervovou soustavou na turnajích, tak doporučuju nesoutěžní výsledky za předpokladu, že máš aspoň jednoho normálního golfového kamaráda s hcp pod 36 jako zapisovatele.
To jsem se špatně vyjádřil. Měl jsem na mysli obyčejnou odpolední přátelskou hru bez nároků na zapisování nesoutěžního výslledku, ale s porovnáváním hry hráčů. Taková malá jamkovka a přátelské hecování.
 
Zdravím. Jsem postarší (70), s golfem jsem začal pozdě (60), a stále se nějak nemohu dostat s HK pod 30. Chodím hrát tak 2x za týden. Když jdu sám, tak se mi podaří v průměru i +1 ránu na jamku, což by odpovídalo lepšímu HK. Ale když jdu poté na turnaj, tak to většinou zvoslím. Ale hraji rád a pokládám golf pro důchodce jako nejlepší sport.
Mám ale jeden velký problém. Hráči, kteří mají nižší HK se mnou nějak nechtějí chodit. Vždy si najdou nějakou výmluvu. A když jdou, tak se mi ještě nestalo, aby řekli. Ty máš hendikep 34, já singl. Tak ti dávám na každé jamce -1 - 2 rány. Vždy berou za samozřejmost, že oni třeba zahrají par a já boogie, tak jamku vyhráli.
I když bych uvítal radu zkušenějších při hře (i když se to nesmí), tak jdu raději sám a hraji si proti hřišti.
Mým domovským hřištěm je Liberec - Machnín.
Tak to nejsou žádní kamarádi. Já třeba rád chodím i s úplnými začátečníky. Nikdy mi nevadilo hrát s o dost lepšími (mohu toho od nich dost okoukat) a nebo s horšími (naopak jim mohu něco předat), možná je to ale také tím, že jsem trenér a mám k tomu jiný přístup, než ostatní. Ale upřímně nemohu si vybavit ani jednu situaci, kdy bych slyšel, že má někdo problém jít s hcp horším hráčem, spíš naopak.

A co se týče hry na turnaji a zlepšení, soustřeď se na zlepšení a stabilizování krátké hry ;), protože to je to první, co se ti v nervózní chvíli na turnaji rozbije a přestaneš si v tom věřit. Když si už na první jamce řeknu "dneska mi nejde chippování", tak ten den nezahraju jedinou dobrou příhru. Snaž se před začátkem turnaje dobře nastavit a trénuj jen to, co ti jde, zvýší se ti sebevědomí. Rozhodně před hrou nehraj 2-3 metrové putty, ale dávej si delší na odhad vzdálenosti (přiblížení k jamce) a pak putty do metru. Dlouhou hru se snaž spíš rozšvihat, abys nebyl ztuhlej na hřišti, nic jiného nemá smysl, protože za těch 20 míčků už si techniku nezlepšíš :)

Pokud by sis chtěl jít někdy zapinkat, tak jsem často na Slapech a pár ran k dobru ti dám :cool:
 
Jsem už taky postarší, zatím ale mi 70 není. Jsem z Turnova a tak když budeš mít chuť, můžeme si Machnín jít zahrát. Nerad chodím po hřišti sám, to radši nikam nejdu. Má HI kolem 15 a tak ti klidně nějakou ránu na tu sranda jamkovku dám!
 
Jsem už taky postarší, zatím ale mi 70 není. Jsem z Turnova a tak když budeš mít chuť, můžeme si Machnín jít zahrát. Nerad chodím po hřišti sám, to radši nikam nejdu. Má HI kolem 15 a tak ti klidně nějakou ránu na tu sranda jamkovku dám!
Děkuji za nabídku a vlastně i povzbuzení. Rád ji využiji. Neznám tvé časové možnosti, ale já mohu téměř kdykoli.
 
Jsem už taky postarší, zatím ale mi 70 není. Jsem z Turnova a tak když budeš mít chuť, můžeme si Machnín jít zahrát. Nerad chodím po hřišti sám, to radši nikam nejdu. Má HI kolem 15 a tak ti klidně nějakou ránu na tu sranda jamkovku dám!
já se k vám kluci ráda přidám. Dejte vědět, až půjdete. Radit umím! :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom