Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfové pojištění - ano, ne, jaké?

Já jen píši, že mi to připadne fér. Co se týče odkazu, na tom není nic špatného. Kdo chce psa bíti, vždy si hůl najde. Chce se to trochu uvolnit.
Nezbývá mi než se omluvit dotčeným!, psal jsem v obecné rovině, aby kamarád,měl z toho profit.
Zajímave, super.

Když na to nahlédnu jinam... abych měl vedený HCP, musím být registrován. Díky tomu, že jsem registrován, musím si platit golfovou pojistku i když jdu hrát jen tak. Zajímavý důsledek. Tzn. povinný náklad pro každého, kdo chce hrát golf navíc.
Toto je dobrá informace pro všechny, kteří nejsou pod oddílem , organizováni , a mají povolení hrát hru, zelenou kartu, že se neoplácí být organizován pokud nechci hrát turnaje , které jsou podmíněny ˇlenstvím v ČGF.
 
Takže, jestliže někdo máte pojistku odpovědnosti u svého pojištění domu, bytu (protože to zahrnuje i pojištění odpovědnosti z držení nemovitosti), pátrejte a ptejte se svého poradce, jaké výluky na sporty to pojištění odpovědnosti má. Výhoda totiž v této pojistce (pokud to nemá ve výluce ten náš organizovaný sport), že jednou částkou vám to zahrnuje celou rodinu.
 
ČSOB mají ve výluce také jen profesionální sporty, ale zase mají na pojištění spouúčast. Ta se domlouvá při sjednání pojistky v konkrétní výši.
 
To není ničím jiným a nezlobte se na mne nikoho se nechci dotknout je to jen
LIDSKOU ZÁVISTÍ A VYPOČÍTAVOSTÍ
ne abychom byli rádi, že někdo něco nabídne a nenutí, je to jen na zváženi.
Alealeale, pane Kovale. Pamatujete ještě jak jste tady tehdy vymáchali toho chudáka ze Slovenska, co nabízel elektrické vozíky? A najednou taková silná slova .....Teď vám to nevadí?
 
Kopíruji vyjádření (část) Direct pojišťovny: bohužel výluka je jasně daná, tím pádem škodu jimi způsobenou nehradíme. Jakákoliv organizovaná sportovní činnost je ve výluce v bodě 4 odstavec J) jak jsme zmínila v předchozím e-mailu.

Tak prostě registrace u golfisty znamená organizovanou sportovní činnost.

Takže díky za tuto diskuzi, která mne donutila to hledat a zjišťovat.

To, že jsem někde registrován jěště neznamená, že sportuji “organizovaně”.
Nevím, kdo z Direct odpovídal, ale myslím si, že si to jen zjednodušil.
Organizovaná činnost zmamená, že ji někdo organizuje - tzn. je určen pořadatel (organizátor) či osoba zodpovědná za pořádání (organizaci) akce (ředitel soutěže, soutěžní výbor atd.) Takže ano - výluka se vztahuje na oficiální (i komerční) turnaje.
Na běžnou hru nikoliv a pojištovna ani nemá zákonný nárok zjišťovat, zda jsem někde “organizován”.
 
To, že jsem někde registrován jěště neznamená, že sportuji “organizovaně”.
Nevím, kdo z Direct odpovídal, ale myslím si, že si to jen zjednodušil.
Organizovaná činnost zmamená, že ji někdo organizuje - tzn. je určen pořadatel (organizátor) či osoba zodpovědná za pořádání (organizaci) akce (ředitel soutěže, soutěžní výbor atd.) Takže ano - výluka se vztahuje na oficiální (i komerční) turnaje.
Na běžnou hru nikoliv a pojištovna ani nemá zákonný nárok zjišťovat, zda jsem někde “organizován”.
Vidím to stejně, ale taková byla odpověď - je to ovšem kontaktní centrum, je možné, že se nad tím děvče nějak více nezamýšlelo. Zkusím dotaz nadhodit fundovanější osobě.
 
Takže, jestliže někdo máte pojistku odpovědnosti u svého pojištění domu, bytu (protože to zahrnuje i pojištění odpovědnosti z držení nemovitosti), pátrejte a ptejte se svého poradce, jaké výluky na sporty to pojištění odpovědnosti má. Výhoda totiž v této pojistce (pokud to nemá ve výluce ten náš organizovaný sport), že jednou částkou vám to zahrnuje celou rodinu.
Myslíš asi občanskou odpovědnost, ne z držby nemovitosti.

Jinak Kooperativa má pojištění sportovní výbavy. To v sobě zahrnuje odpovědnost na celý svět v souvislosti s provozováním amatérské sportovní činnosti. Tedy klidně může být organizovaná, ale nesmí být profesionální (hráč se tím živí).
 
Myslíš asi občanskou odpovědnost, ne z držby nemovitosti.

Jinak Kooperativa má pojištění sportovní výbavy. To v sobě zahrnuje odpovědnost na celý svět v souvislosti s provozováním amatérské sportovní činnosti. Tedy klidně může být organizovaná, ale nesmí být profesionální (hráč se tím živí).
Jo, díky, může to vypadat nepřesné, jasně že myslím občanskou odpovědnost, ona je ale často namontovaná na odpovědnosti z držení nemovitosti.
Co tak sleduju, Kooperativa umí pojišťovat sportovce, kluby mají často pojistky u ní (teď nemyslím golfová kluby).
 
Máš s Directem v tomto konkrétní zkušenost? Nic jsem v pojistných podmínkách ohledně organizovaného sportu nenašla, a o rekreační sport u nás bezesporu jde. Nicméně poslala jsem dotaz přímo na Direct, tak uvidíme co mi odpoví.
Ahoj Marto, máš už odpověď od Directu? Když jsem to řešil s nimi já, jednalo se o škodu při turnaji... Díky za info. také jsem poslal dotaz to toho rakouského pojištění, jestli berou pouze AT občany nebo i EU... postnu info jakmile odpoví. P
 
Jo, díky, může to vypadat nepřesné, jasně že myslím občanskou odpovědnost, ona je ale často namontovaná na odpovědnosti z držení nemovitosti.
Co tak sleduju, Kooperativa umí pojišťovat sportovce, kluby mají často pojistky u ní (teď nemyslím golfová kluby).
Koopka jediná dobře (Metlife diskutabilně) pojistí a hlavně pak plní i u sportů typu horolezení, ferraty nad 3k i nad 5k nm... a hlavně u profíků má pouze 3 rizikové skupiny, pokud by se to někoho týkalo. tj reálně o 50% levnější tarify než u konkurence... nikdy jsem ale nepoptával pojištní pro golfový klub nebo skupinu. ale myslím, že kdyby se nás sešlo víc, asi bych odkázal zařídit nějakou skupinovku pro jamku...
 
Ahoj Marto, máš už odpověď od Directu? Když jsem to řešil s nimi já, jednalo se o škodu při turnaji... Díky za info. také jsem poslal dotaz to toho rakouského pojištění, jestli berou pouze AT občany nebo i EU... postnu info jakmile odpoví. P
Měla jsem se rovnou obrátit na fundovanou osobu, dneska jsme to řešily a na běžnou rekreační hru se pojištění občanské povinnosti vztahuje. Nevztahuje se to na turnajovou hru.
 
Měla jsem se rovnou obrátit na fundovanou osobu, dneska jsme to řešily a na běžnou rekreační hru se pojištění občanské povinnosti vztahuje. Nevztahuje se to na turnajovou hru.
To bylo jasné od začátku...:up:
 
Je fakt, že neznám pojistné podmínky Directu. Ani jejich produkty, a vlastně ani žádného klienta, který má něco od Directu;)
U nás to je jednoznačné...
 
Měla jsem se rovnou obrátit na fundovanou osobu, dneska jsme to řešily a na běžnou rekreační hru se pojištění občanské povinnosti vztahuje. Nevztahuje se to na turnajovou hru.
díky za info a potvrzení, je to přesně, jako když jsem to řešil já.
 
Trosku obnovim dane tema. Mate nekdo zkusenosti s dinners club kartou golf+? Kreditni kartu pouzivam od RB, takze klidne budu pouzivat jinou. Planuji koupit lepsi hole a jejich kradez by me uz hodne bolela, tak proto pojisteni.
 
Obnovuji po roce vlákno a téma.

Tak se rok s rokem sešel a pořád na trhu je asi jen https://golfplan.cz. V podstatě žádná minimalistická alternativa bez světa. Nebo někdo o něčem ví, co by mohl doporučit?
 
Zrovna ve čtvrtek kdy jsem na Albatrossu při tréninku poslal drive masivním šlajzem za síť a trefil někomu okno sem o tom přemýšlel ale nakonec se na to vyprd, stalo se mi to po 8 letech poprvé, takže vyhozený peníze. Taky nápad postavit si barák hned vedle driving range. Jinak říkal majitel ( volal hned na vrátnici ) že to byla sice rána jako kráva ale okno vydrželo :) .
 
Zrovna ve čtvrtek kdy jsem na Albatrossu při tréninku poslal drive masivním šlajzem za síť a trefil někomu okno sem o tom přemýšlel ale nakonec se na to vyprd, stalo se mi to po 8 letech poprvé, takže vyhozený peníze. Taky nápad postavit si barák hned vedle driving range. Jinak říkal majitel ( volal hned na vrátnici ) že to byla sice rána jako kráva ale okno vydrželo :) .
Dle mého názoru je jakákoliv škoda způsobená při hře a při dodržení veškerých zásad na bedrech toho resortu, jelikož nezabezpečil hrozící nebezpečí - např. nedostatečná výška sítě, ačkoliv na Albatrossu to chce pořádnýho gagoše :D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom