Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfové členství pro začátečníky

zdarovka

Aktivní člen
Jméno
Petr
Klub
PCG, ČGK
Ahoj,

s několika kamarády jsme se dali na golf (jsme 4, takže na jeden flight akorát :) ) a řešíme jaké členství( a kde) by pro nás bylo nejvýhodnější. Všichni jsme z Prahy a dojezdová vzdálenost v okruhu 50 Km od Prahy není problém. Máme v plánu, že bychom chodili tak jednou měsíčně.

Máte Vy zkušenější pro nás tipy kde začít, aby to nezruinovalo naše peněženky a přesto si dopřáli dobré herní zážitky?

Předem díky
 
Ahoj,

s několika kamarády jsme se dali na golf (jsme 4, takže na jeden flight akorát :) ) a řešíme jaké členství( a kde) by pro nás bylo nejvýhodnější. Všichni jsme z Prahy a dojezdová vzdálenost v okruhu 50 Km od Prahy není problém. Máme v plánu, že bychom chodili tak jednou měsíčně.

Máte Vy zkušenější pro nás tipy kde začít, aby to nezruinovalo naše peněženky a přesto si dopřáli dobré herní zážitky?

Předem díky
Když vás to bude bavit, tak je jednou měsíčně strašně málo na členství v klasickém klubu. Ale je možnost zvolit udržovací členství téměř kdekoliv, nejenom v Praze a pak vybrat, jaké reciprocity klub nabízí nebo jděte do virtuálního klubu. Univerzální řešení neexistuje, každý hledá, co mu vyhovuje. Možností, obzvlášť pro Prahu je dost.
 
@zdarovka: Ahoj, vítej na Jamce. :) Když bude chvilka, nezapomeň napsat pár slov o sobě do sekce "Představení členů 19.jamky"

K tvému dotazu za sebe: aktuálně, pokud zatím nevíš, kde se vám líbí, myšleno na jakém hřišti a jste z Prahy, tzn. v dostupné vzdálenosti mraky hřišť - tak bych volil klidně virtuální klub a to konkrétně cgk.cz plus nákup hracích fee 1fee2hráči. Členství u čgk nejlevnější máš za 1000 Kč na osobu a je tam krásná funkce, dokupy volných hracích míst za velmi příjemné ceny na mnoha hřištích (už členem nejsem - mám svoji hru řešenou jinak, tak nemohu zkopírovat tabulku, třeba se někdo najde tady další). Ale rok jsem velmi spokojeně využíval a kdybych nebyl zaháčkován jinde, tak bych o této formě uvažoval znovu. Akce 1fee2hráči - koupil bych klidně i teď, do konce roku těch 12 fee ve 4 stihnete určitě ještě využít a když ne, tak nepřijdete dohromady o nijak zásadní částku v řádu stokorun.

Až budete mít všichni více zkušeností, tak pak je na čase zvážit, kde zakotvit případně jinak. Jestli vám víc bude vyhovovat jedno konkrétní hřiště, nebo pár hřišť v okolí, nebo budete cestovat... případně to třeba i někoho přestane bavit. Pak ta tisícovka není nic dramatického, na úvod. Znám mnoho lidí, kteří mají i klasické členství na běžném hřišti, ale to čgk maji jako tzv. nedomovské právě kvůli výhodným dokupům. Btw. výhoda toho cgk.cz pro mě byla, že je to přímo provázáno z teetime. Tzn. nemusíš se k registraci hry přihlašovat ještě vyjma teetime (recepci) přes jiné systémy (jako např. bestgolf.cz a další). Btw. kdyby si volil jiný virtuál, tak doporučuju se zeptat třeba i tu na Jamce, jestli někdo nemá konkrétní zkušenosti. Není všechno zlato, co se na upoutávce třpytí.

Další vhodnou variantou může být nějaké start členství na nějakém tobě blízkém hřišti - kvůli tréninku. Často bývá výhodnější alespoň trénink. Příp. slevy o velikosti 10% na hru nestojí dle mého ani za řeč - to ty výše zmíněné reciprocity jsou už zajímavější. Mimo Prahu bych radil za sebe jinak, tam určitě nějaké blízké hřiště.
 
Upraveno:
Ahoj,

s několika kamarády jsme se dali na golf (jsme 4, takže na jeden flight akorát :) ) a řešíme jaké členství( a kde) by pro nás bylo nejvýhodnější. Všichni jsme z Prahy a dojezdová vzdálenost v okruhu 50 Km od Prahy není problém. Máme v plánu, že bychom chodili tak jednou měsíčně.

Máte Vy zkušenější pro nás tipy kde začít, aby to nezruinovalo naše peněženky a přesto si dopřáli dobré herní zážitky?

Předem díky
Jednoznačně ČESKÝ GOLFOVÝ KLUB, vstup na "driving zdarma" a možnost hrát hned na několika hřištích.
 
@zdarovka: Ahoj, vítej na Jamce. :) Když bude chvilka, nezapomeň napsat pár slov o sobě do sekce "Představení členů 19.jamky"

K tvému dotazu za sebe: aktuálně, pokud zatím nevíš, kde se vám líbí, myšleno na jakém hřišti a jste z Prahy, tzn. v dostupné vzdálenosti mraky hřišť - tak bych volil klidně virtuální klub a to konkrétně cgk.cz plus nákup hracích fee 1fee2hráči. Členství u čgk nejlevnější máš za 1000 Kč na osobu a je tam krásná funkce, dokupy volných hracích míst za velmi příjemné ceny na mnoha hřištích (už členem nejsem - mám svoji hru řešenou jinak, tak nemohu zkopírovat tabulku, třeba se někdo najde tady další). Ale rok jsem velmi spokojeně využíval a kdybych nebyl zaháčkován jinde, tak bych o této formě uvažoval znovu. Akce 1fee2hráči - koupil bych klidně i teď, do konce roku těch 12 fee ve 4 stihnete určitě ještě využít a když ne, tak nepřijdete dohromady o nijak zásadní částku v řádu stokorun.

Až budete mít všichni více zkušeností, tak pak je na čase zvážit, kde a jestli zakotvit případně jinak. Jestli vám víc bude vyhovovat jedno konkrétní hřiště, nebo pár hřišť v okolí, nebo budete cestovat... případně to třeba i někoho přestane bavit. Pak ta tisícovka není nic dramatického, na úvod. Znám mnoho lidí, kteří mají i klasické členství na běžném hřišti, ale to čgk maji jako tzv. nedomovské právě kvůli výhodným dokupům. Btw. výhoda toho cgk.cz pro mě byla, že je to přímo provázáno z teetime. Tzn. nemusíš se k registraci hry přihlašovat ještě vyjma teetime (recepci) přes jiné systémy (jako např. bestgolf.cz a další). Btw. kdyby si volil jiný virtuál, tak doporučuju se zeptat třeba i tu na Jamce, jestli někdo nemá konkrétní zkušenosti. Není všechno zlato, co se na upoutávce třpytí.

Další vhodnou variantou může být nějaké start členství na nějakém tobě blízkém hřišti - kvůli tréninku. Často bývá výhodnější alespoň trénink. Příp. slevy o velikosti 10% na hru nestojí dle mého ani za řeč - to ty výše zmíněné reciprocity jsou už zajímavější. Mimo Prahu bych radil za sebe jinak, tam určitě nějaké blízké hřiště.

Díky za info, kombinace CGK a voucherů zní jako skvělá nabídka.
 
Upraveno moderátorem:
Díky za info, kombinace CGK a voucherů zní jako skvělá nabídka.

Koukni se před nákupem cgk.cz ještě na ta hřiště, co nabízí. Jestli ti a kamarádům dávají smysl či se tyče dostupnosti. U toho 2fee1 pak studovat podminky. A raději ověřit telefonicky na hřišti, než tam pojede.

Další odsud mohou víc říct k ostatním. Poměrně populární z těch virtualu je ještě zmíněný bestgolf.cz, ostatní osobně neznám.
 
Jen si nejsem jist, zda best ci dokup je vec uzitelna pro 4 hrace ve flightu.
Ale na zacatek je dobre se rozkoukat za co nejmene penez.
 
Jen si nejsem jist, zda best ci dokup je vec uzitelna pro 4 hrace ve flightu.
Ale na zacatek je dobre se rozkoukat za co nejmene penez.
@jan v čem může být? V těch omezených denních kapacitách na hřištích, jak u best golf nebo CGK?
 
Za mě bych doporučil v případě pár her v průběhu roku základní členství na Pyšelech - Swing - 1 hra v ceně za 1590 nebo Swing Plus - 4 hry za 3990, případně Zbraslav - členství Basic - 2 hry v ceně za 2490 nebo členství Play - 5 her za 4990. V případě více her během roku virtuální klub ČGK a vybrat členství 5, 10 nebo 20 her za rok. V případě hry čerpané ze členství lze provádět rezervaci cca 14 dní dopředu a neměl by být problém zarezervovat plný čtyřčlenný flight. Členství v ČGK dále umožňuje dokupovat hry za zajímavé ceny (300-500 Kč za hru), ale to je možné až 2-3 dny před samotnou hrou a už nemusí být k dispozici 4 volná místa pro daný den na daném hřišti. Případně, jak psali ostatní výše, vouchery 1fee2hráči. Tyto vouchery, ale lze většinou uplatnit jenom ve všední dny, záleží na konkrétním hřišti.
 
Díky všem za odpovědi. Ještě se zeptám, členství se platí na kalendářní rok, nebo je to na každých 365 dní od registrace? Ptám se kvůli tomu, jaké členství v ČGK vybrat, jestli teď do konce roku 2020 si zaplatit to s 5 hrami nebo rovnou počítat i s následující sezonou.
 
@jan v čem může být? V těch omezených denních kapacitách na hřištích, jak u best golf nebo CGK?
Presne tak. Ty nejlevnejsi feecka se ne vzdy podari aplikovat pro cely flight. Byvala to obcas i podminka te ci one akce.
Ale je to o vasich casovych moznostech, mnoho hrist ma dobre ceny treba v pondeli atp.
 
Ahoj,

s několika kamarády jsme se dali na golf (jsme 4, takže na jeden flight akorát :) ) a řešíme jaké členství( a kde) by pro nás bylo nejvýhodnější. Všichni jsme z Prahy a dojezdová vzdálenost v okruhu 50 Km od Prahy není problém. Máme v plánu, že bychom chodili tak jednou měsíčně.

Máte Vy zkušenější pro nás tipy kde začít, aby to nezruinovalo naše peněženky a přesto si dopřáli dobré herní zážitky?

Předem díky
Ahoj a vítej. ;)
Spousta toho byla už napsána a určitě už se v těch členstvích "hrabeš", tak jen přidám svou zkušenost, když jsem před dvěma lety byl v naprosto stejné situaci.
Pokud jste se schopni s klukama domlouvat na společnou hru max. tři dny předem jako jsme byli my, tak je naprosto nejlepší ČGK s dokupy. Dokupy jdou objednávat právě maximálně 3 dny před plánovanou hrou a zvýhodněná cena je podmíněna platbou předem přes TeeTime. Mají nasmlouvaných spousty hřišť v Praze a okolí a jestliže budete chodit jen jednou měsíčně (myslím, že vás to chytí jako mě a těch her bude mnohem víc ;)), tak všechna hřiště ani neoběhnete. Omezení na 4 místa by se vás mohlo týkat jen ve Staré Boleslavi, která je v tebou zmiňované vzdálenosti od Prahy, ale valná většina hřišť má volných míst mnohem víc, až neomezeně viz https://www.cgk.cz/kategorie-a-denni-pocty-hracich-mist/?language=cs takže se vejdete v pohodě.
Já si tenkrát zaplatil členství za 1000,- bez volných her, jen s přístupem k dokupům. A celý rok jsem chodil hrát za 300 - 500,-. Když si budete chtít zkusit nějaké "lepší" hřiště, tak je cena cca 800 - 1000, ale je to pořád super cena. To, že jsem v tom nakonec nechal balík po stovkách, už je právě ten problém chytlavosti. 😂 Takže letos jedu v Bestgolfu a naprostá spokojenost.
Bonus je driving na Cindě, kde máš míček za korunu a když ti to sedne, můžeš je nastřílet na farmářský trhy na náplavku. 😂
Ještě se zeptám, členství se platí na kalendářní rok, nebo je to na každých 365 dní od registrace?
Ano, členství se platí na kalendářní rok. Za ten litr se to vyplatí i teď v srpnu. ;)
Přeju ti dobrou volbu a třeba někdy někde. ;)
 
Platí to na kalendářní rok a nevyčerpané hry se nepřevádí do dalšího roku. V listopadu/na začátku prosince budou k dispozici ceny členství a dostupná hřiště na rok 2021.
 
Ahoj a vítej. ;)
Spousta toho byla už napsána a určitě už se v těch členstvích "hrabeš", tak jen přidám svou zkušenost, když jsem před dvěma lety byl v naprosto stejné situaci.
Pokud jste se schopni s klukama domlouvat na společnou hru max. tři dny předem jako jsme byli my, tak je naprosto nejlepší ČGK s dokupy. Dokupy jdou objednávat právě maximálně 3 dny před plánovanou hrou a zvýhodněná cena je podmíněna platbou předem přes TeeTime. Mají nasmlouvaných spousty hřišť v Praze a okolí a jestliže budete chodit jen jednou měsíčně (myslím, že vás to chytí jako mě a těch her bude mnohem víc ;)), tak všechna hřiště ani neoběhnete. Omezení na 4 místa by se vás mohlo týkat jen ve Staré Boleslavi, která je v tebou zmiňované vzdálenosti od Prahy, ale valná většina hřišť má volných míst mnohem víc, až neomezeně viz https://www.cgk.cz/kategorie-a-denni-pocty-hracich-mist/?language=cs takže se vejdete v pohodě.
Já si tenkrát zaplatil členství za 1000,- bez volných her, jen s přístupem k dokupům. A celý rok jsem chodil hrát za 300 - 500,-. Když si budete chtít zkusit nějaké "lepší" hřiště, tak je cena cca 800 - 1000, ale je to pořád super cena. To, že jsem v tom nakonec nechal balík po stovkách, už je právě ten problém chytlavosti. 😂 Takže letos jedu v Bestgolfu a naprostá spokojenost.
Bonus je driving na Cindě, kde máš míček za korunu a když ti to sedne, můžeš je nastřílet na farmářský trhy na náplavku. 😂

Ano, členství se platí na kalendářní rok. Za ten litr se to vyplatí i teď v srpnu. ;)
Přeju ti dobrou volbu a třeba někdy někde. ;)
@Ferrry bestgolf členství máš teď to s neomezeným hraním, nebo proč si změnil svou nákupní strategii🙂?

Na driving range mam díky multisport kartě slevu nebo třeba 50 míčů zdarma 🙂
 
Pokud jste se schopni s klukama domlouvat na společnou hru max. tři dny předem
Když to teď čtu znova, tak je to blbost. 🙈
Na hru se s klukama můžete domluvit samozřejmě třeba měsíc dopředu, ale objednat a zaplatit ji můžete/musíte max. 3 dny před.
Pardon. ;)
 
Na driving range mam díky multisport kartě slevu nebo třeba 50 míčů zdarma 🙂
Jasně, multisportka je další bonus. ;)
bestgolf členství máš teď to s neomezeným hraním
Ano, přesně kvůli tomu neomezenému hraní. Jelikož jsem trošku zešílel (ale tady na jamce je to celkem normální 😂), tak chodím hrát dost často (1, 2 až 3 týdně) a pak bych musel prodat rodinu, abych to zaplatil. 😂 Takže mám 9 hřišť neomezeně (všechny v dojezdové vzdálenosti) a sem tam jdu jinam. Sice to vypadá, že tě ty hřiště přestanou za chvíli bavit, když jich je jen 9, ale věř mi, že s mým uměním jsem je ještě nikdy nešel stejnou cestou. 😂 Dost velká výhoda i na turnaje, kde neplatíš na těch hřištích hru, ale jen startovné. Je tam nějaký rezervační systém, pro někoho složitý nebo nesmyslný, ale naučil jsem se s ním fungovat a super. Popisovat ti ho nebudu, někdo to ode mě nepochopil ani osobně. ;)
 
Padlo tady už mnoho názorů, které mohu podepsat - např. ČGK a dokupy apod.
Osobně bych doporučoval najít si nejbližší driving k bydlišti - tam asi budeš (měl bys) trávit dost času - aby tě už tak časově náročný koníček nestál další čas ještě kvůli cestování...
Kde mám otazník, je jedna hra měsíčně na hřišti - tak málo hrát nejde "vydržet" :)
A asi to bude znít krutě, ale moc bych se nevázal na další tři kamarády - někdy je problém se domluvit jen ve dvou, natož ve čtyřech.
Každopádně vítej v golfovém světě :)
 
Ahoj, tak jsme pořídili to členství s 5 hrami :)

Mám ještě technickou otázku: když bychom šli s kamarádem do flightu s dalším hráčem co má HCP 18, může nám "podepsat" score kartu na úpravu HCP oběma nebo pouze jednomu z nás?

Edit:
Doplňující otázka: jak hráči (které osobně neznáme) s nizkým HCP budou reagovat na to když se jim do flightu přihlásí někdo s HCP 54? Bude to považované za "neslušné"?
 
Upraveno:
Ahoj, tak jsme pořídili to členství s 5 hrami :)

Mám ještě technickou otázku: když bychom šli s kamarádem do flightu s dalším hráčem co má HCP 18, může nám "podepsat" score kartu na úpravu HCP oběma nebo pouze jednomu z nás?

Edit:
Doplňující otázka: jak hráči (které osobně neznáme) s nizkým HCP budou reagovat na to když se jim do flightu přihlásí někdo s HCP 54? Bude to považované za "neslušné"?
Ke druhé části otázky...to je spíš jejich problém co si budou myslet. Už jsem se asi dvakrát za 7 let setkal s někým, kdo si myslel, že má jakési právo jít sám nebo ve dvou. Jinak jsou lidi v pohodě. Primárně když je volno se nikam necpu, ale když volno není, klidně se přidám.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom