Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Dva turnaje za den?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Přeposílám otázku:

"kolega (golfista - začátečník) mě překvapil otázkou, zda může hrát dva turnaje (či nesoutěžáky) za den? Golf ho chytl, je ambiciózní a chce nízký HI...🤦🏻‍♂️
Já myslím, že ne, že se HI přepočítává přes noc..."

?
 
Ano, muze, nicmene je potreba to vzdy individualne zaridit na podpore Teetime, s informacemi o turnaji, hraci a duvodu, oni to odblokuji
 
Technicky to určitě musí jít: nedávno jsme tu řešili turnaj v Kácově na 27j - nakonec z toho byly tři turnaje na 9j v jeden den na stejném hřišti, rozdílné devítky.

Vidím v tom za sebe jen jednu případnou nesnaz - v prvním turnaji zahrajete, upraví se orientačně hi, přes noc by ale přibyl koeficient, že podmínky (PCC) byly lehké, těžké... A úprava vašeho hi nebude tak výrazna, nebo bude naopak větší. Tzn na dalším turnaji byste měli třeba být díky těsně překročene hranici HI v jiné kategorii (např. na rány místo na stb) příp jiné rány k dobru, což ale nevíte a neví to (asi) ani systém... A ještě k tomu ten turnaj třeba vyhrajete (tzn jinak by se na bedně umístil někdo jiný).

? Jak tohle řešit z pozice pořadatele turnaje? Bude platit ten hi, o kterém hráč v čase, kdy nastoupil k druhému turnaji věděl? @wasp, @mkopcak ?
 
Technicky to určitě musí jít: nedávno jsme tu řešili turnaj v Kácově na 27j - nakonec z toho byly tři turnaje na 9j v jeden den na stejném hřišti, rozdílné devítky.

Vidím v tom za sebe jen jednu případnou nesnaz - v prvním turnaji zahrajete, upraví se orientačně hi, přes noc by ale přibyl koeficient, že podmínky (PCC) byly lehké, těžké... A úprava vašeho hi nebude tak výrazna, nebo bude naopak větší. Tzn na dalším turnaji byste měli třeba být díky těsně překročene hranici HI v jiné kategorii (např. na rány místo na stb) příp jiné rány k dobru, což ale nevíte a neví to (asi) ani systém... A ještě k tomu ten turnaj třeba vyhrajete (tzn jinak by se na bedně umístil někdo jiný).

? Jak tohle řešit z pozice pořadatele turnaje? Bude platit ten hi, o kterém hráč v čase, kdy nastoupil k druhému turnaji věděl? @wasp, @mkopcak ?
Je to stejné jako u vícedenních turnajů - počítá se HI takový, s jakým si do turnaje vstoupil. Bez ohledu na to, co jsi následující dny uhrál.
 
No ano, pokud by ty turnaje byly na jednom hřišti. Ale prakticky lze třeba od rána odehrát turnaj na jednom hřišti (a např. zlepšit HI z 40 na 33 i bez započítání koeficientů podmínek) a odpoledne si zahrát jiný turnaj na 50 km vzdáleném hřišti a vstoupit do něj s ranním HI 40, což je jistě podstatná výhoda. Co pak má udělat soutěžní výbor toho druhého turnaje? O hráčově výsledku z prvního turnaje neví, hráč hraje s HI podle včerejška (i když už vlastně neplatí), na DQ to tedy není.

Z dokumentu ČGF Pravidla pro hendikepy
.....
7.2a Podmínky soutěže
Soutěžní výbor řídící soutěž může v podmínkách soutěže stanovit hendikepová omezení pro hru, například:
.....
S ohledem na řízení soutěže musí soutěžní výbor řídící soutěž hranou na více kol v ten samý den nebo v po sobě jdoucích dnech v podmínkách soutěže stanovit, zda hráčův hendikepový index zůstane během soutěže beze změny nebo zda se bude upravovat. Důrazně se doporučuje, aby hendikepové indexy mezi takovými koly zůstaly beze změny.
7.2b Další úkony
Soutěžní výbor řídící soutěž si může vyhradit právo:
Upravit hráčův turnajový hrací hendikep v rámci podmínek soutěže, jestliže podle známých skutečností hráčův hendikepový index neodpovídá jeho prokázané herní dovednosti.


Kdyby tu změnu HI hráč na druhém turnaji týž den a jinde soutěžnímu výboru nahlásil, asi bych mu jako soutěžní výbor jeho HI před startem pro tento turnaj upravil.
 
No ano, pokud by ty turnaje byly na jednom hřišti. Ale prakticky lze třeba od rána odehrát turnaj na jednom hřišti (a např. zlepšit HI z 40 na 33 i bez započítání koeficientů podmínek) a odpoledne si zahrát jiný turnaj na 50 km vzdáleném hřišti a vstoupit do něj s ranním HI 40, což je jistě podstatná výhoda. Co pak má udělat soutěžní výbor toho druhého turnaje? O hráčově výsledku z prvního turnaje neví, hráč hraje s HI podle včerejška (i když už vlastně neplatí), na DQ to tedy není.

Z dokumentu ČGF Pravidla pro hendikepy
.....
7.2a Podmínky soutěže
Soutěžní výbor řídící soutěž může v podmínkách soutěže stanovit hendikepová omezení pro hru, například:
.....
S ohledem na řízení soutěže musí soutěžní výbor řídící soutěž hranou na více kol v ten samý den nebo v po sobě jdoucích dnech v podmínkách soutěže stanovit, zda hráčův hendikepový index zůstane během soutěže beze změny nebo zda se bude upravovat. Důrazně se doporučuje, aby hendikepové indexy mezi takovými koly zůstaly beze změny.
7.2b Další úkony
Soutěžní výbor řídící soutěž si může vyhradit právo:
Upravit hráčův turnajový hrací hendikep v rámci podmínek soutěže, jestliže podle známých skutečností hráčův hendikepový index neodpovídá jeho prokázané herní dovednosti.


Kdyby tu změnu HI hráč na druhém turnaji týž den a jinde soutěžnímu výboru nahlásil, asi bych mu jako soutěžní výbor jeho HI před startem pro tento turnaj upravil.
No prakticky to právě nelze, protože je potřeba to ručně povolit. Tzn. v podstatě neexistuje možnost, aby o tom soutěžní výbor nevěděl. A je to zakázané mimo jiné právě z tohoto důvodu. Nevím, jak často k podobným žádostem dochází. Dříve se to obcházelo přes Nesoutěžní výsledek, což bylo ještě pitomější řešení. Každopádně oficiální vícekolové soutěže se hrají co mě je známo vždy se vstupním HCP.
 
No prakticky to právě nelze, protože je potřeba to ručně povolit.
Výrazem "prakticky" jsem mínil, že to hráč může ve skutečnosti fyzicky stihnout - ráno hraje turnaj 18 jamek, odpoledne třeba turnaj 9 jamek jinde. Samozřejmě připadá v úvahu pouze "ruční" zadání HI před tím druhým turnajem.
 
A systém ho pustí se přihlásit na druhý turnaj v jednom dni?
 
A systém ho pustí se přihlásit na druhý turnaj v jednom dni?
No jasně že nepustí, opakuju to už potřetí:-D
 
Mi se teda stalo, ze jsem byl prihlasen na dva turnaje v jeden den. Prvni registraci jsem udelal dlouho dopredu a pak jsem se zaregistroval na senior tour pres nas interni server a nejaka autorita (zrejme nas kapitan) mne zaregistrovala na turnaj ve stejny den. Divne, ze se to podarilo, ale zrejme maji nastavene nejake vetsi prava :) nebo v tom maji bordel
 
Mi se teda stalo, ze jsem byl prihlasen na dva turnaje v jeden den. Prvni registraci jsem udelal dlouho dopredu a pak jsem se zaregistroval na senior tour pres nas interni server a nejaka autorita (zrejme nas kapitan) mne zaregistrovala na turnaj ve stejny den. Divne, ze se to podarilo, ale zrejme maji nastavene nejake vetsi prava :) nebo v tom maji bordel
Na dva turnaje v jeden den se nedá přihlásit. Udělal jsem pokus, zda to nejde případně obejít tak, že jsem zadal zkušebně dva turnaje na stejný den, tak aby byly sice zadány ve stejný den, ale nepřekrývaly se časově zadané začátky a konce turnajů ( turnaj A začne i skončí před startem turnaje B ). Na oba turnaje se nedá přihlásit ani veřejně přes server CGF ani přes heslo přes technický server ( neveřejná část, kde se turnaj zadává a nastavuje ). Pokud bych měl tento problém vyřešit bez nějakého povolování od Teetimu, tak bych na druhý turnaj hráče XYZ zadal jako cizince XYZ ( stejné jméno, stejný HCP ). Před startem druhého turnaje bych mu opravil explicitně přesný HCP, podle turnaječ. 1. Další den by se mu turnaj číslo dvě zadal do statististiky jako start v zahraničí, aby měl správný osobní HCP. Po technické stránce by tak hráč byl v jeden den sice zadán se stejným jménem, ale v podstatě jako dvě osoby, takže by tak zadat šel. Mohly by se tak vytvořit i např. startovky s jeho jménem a HCP by měl nastaven na druhý turnaj korektně podle předchozího turnaje ( mohl by se lišit případně jen o úpravu PCC, ale ten rozdíl je malý a PCC zas tak obvyklé není )
 
Jen male upresneni ... registrace na dva turnaje byla v Rakousku. Jeden jsem udelal ja pres moje prihlaseni na golf.at a druhy turnaj udelal kapitan senioru v mojem klubu. Za trest jsem jeste musel uhradit startovne Schönbornu, nastesti to slo udelat pres Leading golf card, kde mi odebrali jednu hru na jejich hristi
1665595268977.png
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom