Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Djerba Golf Club

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,2
Protože už jsem měl virů a všech s tím spojených nesmyslů plné zuby, koupili jsme na poslední chvíli last minute do Tunisu. V podstatě jediná destinace, kam se dalo bez komplikací odletět, což se změnilo ještě před tím, než jsme sedli do letadla. Naštěstí se to týká až cesty zpět a tudíž to nemusím 14 dní řešit:). Krom toho, že nás je na hotelu pro cca 1 000 lidí asi 30 a z toho 25 z Čech (u jídel je personálu víc než hostů a na pláži se bojím), tak 2 minuty cesty od hotelu je Djerba Golf Club.

Hřiště ma 3x 9 jamek a dnes jsme dali La Mer (Moře), kde se 2 jamky skutečně hrají cca 30 m od mořské hladiny. Hra pro mě a synátora na 9 jamek, půjčení vybavení (měl jsem v setu 6 různých značek holí a 5 různých tvrdostí shaftů), míčky, týčka + bugina pro dámský doprovod, nás vyšli na 2 000 Kč. Vzhledem k obsazenosti celého ostrova to tedy není zrovna user friendly cena, ale což, šetřit můžu zase doma na hnojení a závlaze.

Hraná 9ka je v podstatě totální placka, největší kopeček má tak 10 m. Odpalištím není co vytknout. Zato FW jsou místy (v podstatě od odpaliště až po cca 50m od greenu) velmi často holé, bez trávy, různě vypálené,...ale vše měkké. Ono tedy když je to celé na písku, tak se není co divit. Zato greeny, to byla naprostá fantazie. Bez jediné chybičky, nádherně střižené, modelované, prostě ráj na zemi.

Mořská 9ka není zrovna snadná, všechny PARy 4 jsou mezi 320 - 400 m a šířka FW si s těmi hořehledskými rozhodně nezadá. Značení vzdáleností tu moc nehledejte, vše obstarává kolík na 150 m. Ale my tu nebyli pro výsledky, ale pro příjemné odpoledne na exotickém hřišti, což se nám 100% splnilo!

Co potěšilo dámský doprovod, byla nekonečná zásoba datlí, které zralé padaly přímo na fairwaye...

IMG_1830.jpg
IMG_1833.jpg
IMG_1837.jpg
IMG_1838.jpg
IMG_1842.jpg
IMG_1846.jpg
IMG_1885.jpg
IMG_9980.jpg
IMG_9981.jpg
IMG_9995.jpg
 
Dnes se zkazilo počasí, takže nás manželka opět pustila na golf. Dali jsme se Štófou další 9ku, ať si to můžeme odškrtnout. Tentokrát výhledy na moře nahradila silnice, zeď a mraky. Kvalita zůstala stejná, tzn. naprosto fantastické greeny, u zbytku jim Hořehledy ukazují záda.

Zároveň mám několik nových poznatků:

1. Ladies shaft prostě neukrotim, i když si udělám na rukou uzel a mířím o 90 stupňů vlevo od cíle.

2. I když máte k dispozici ostrov o rozloze 500 km2 jen pro sebe a na něm hřiště o 27 jamkách, tak jediný flight na této polovině zeměkoule bude hrát zákonitě před vámi. A bude to flight 3 francouzských důchodkyň, kterejm by rychlostně dal na prdel i šnek po strop ulity narvanej lexaurinem.

3. Jediné místo v arabském světě, kde nelze usmlouvat cenu, je Djerba Golf Club.

B1890B2E-0468-4013-80ED-C2C3548165FE.jpeg
B85BDA80-A00F-4729-9495-D2EE7825A454.jpeg
975E5A39-E4D4-47FC-84FD-A841382DCC04.jpeg
59D3D423-B47E-49C7-911D-1A51E4D065AC.jpeg
A4341405-F816-4A06-A174-C00C2601F1FE.jpeg
 
Protože dal Štófa přednost sbírání mušlí, jízdě na velbloudech a zumbě, mohl jsem poslední
9ku (s poetickým názvem Akácie) afrického kontinentu odehrát v plné parádě = z bílých odpališť a s bagem na zádech.

Jako každý předchozí den se po resortu proháněl jen písečný prach a sluneční paprsky. Přesto jsem byl už zkušenější a první odpaliště pozorně sledoval z cvičného greenu, abych se vyhnul flightu francouzských seniorek usínajících uprostřed odpalu. Ty se však zjevně rozhodly chytat bronz, takže jsem osamocen vyrazil na první tee. A to až do momentu, kdy se mi ve vrcholu nápřahu za zády ozvalo “Jů plej eloun?”

Obavu z jazykové bariery (Seedorf mluvil tunisky, francouzsky a italsky, já anglicky, německy a obstojně česky) jsme vyřešili snadno. On hrál díky zátahům furt vlevo, já se šlajzy vpravo. Potkávali jsme se tak jen na odpalištích a u vlajek, abychom si pochválili svou hru.

A já tak díky tomu konečně mohl rozehrát svou golfovou serenádu. Kickpoint půjčeného driveru Wilson, jehož prohnutí shaftu ve vrcholu nápřahu tvarem připomínalo houslový klíč, by vystřelil Sergeje Bubku mimo stadion.

Tahle 9ka měla jednoznačně nejkrásnější FW ze všech a mě to bylo uplně fuk, protože jsem se nepotkal s jedinou z nich. A Seedorf jen utrápeně smrkal do coveru od driveru, protože zjevně ještě nezažil někoho, kdo po první ráně přes 2 FW mimo směr skončí v palmovém háji a stejně útočí na birdie jednoputtem.

Ano, americká TV by u svých přenosů musela přeprogramovat Trackmana na rybí oko, aby pobrala mé odpaly. Které jsem s ledabylou elegancí Phila Mickelsona zapichoval zpátky do správných greenů.

Seedorfovu náladu nespravilo ani darování všech mých zbývajících míčků (z 10ti mi jich zbylo 7 a to jsem 2 zapomněl v taxiku), tu mou pak podtrhlo jedno vychlazené na zdejší mramorové terase!

912D1B90-3AB2-45CC-A26A-69792B241115.jpeg
9774D9D1-C006-4FD6-9E00-112B7EDF8ACC.jpeg
BA7D4251-0F0A-4E7F-BCA9-4B9D64A382C2.jpeg
3D6E4A26-330D-494E-882B-CF6348AE9863.jpeg
EE56B8AA-991C-4C97-A230-907AE152635B.jpeg
 
Jediné místo v arabském světě, kde nelze usmlouvat cenu, je Djerba Golf Club.

Jediní ľudia ktorí sa pokúšajú zjednávať ceny v golfcluboch v zahraničí a v Tatrach s horskými vodcami sú Češi 🤑😉

Ostatné všetko závidím aj keby polovicu dní pršalo, je to paráda... 👍
 
Jediní ľudia ktorí sa pokúšajú zjednávať ceny v golfcluboch v zahraničí a v Tatrach s horskými vodcami sú Češi 🤑😉

Nemyslim si, ze bych byl drzgresle nebo splnoval podminky tve sablony.

1. Jsem v arabskem svete a hned jako prvni vec jsem se pred 17ti lety, kdy jsem tu byl poprve, dozvedel, ze nesmlouvat o cenu muze byt dokonce vnimano jako nerespektovani tradic a urazka.

2. Chtel jsem tu odehrat vsechny 3 devitky, bohuzel vzdy jen jednu za den. Proto jsem se ptal, zda mi na to nemohou dat nejakou “lepsi cenu”. Sami podobnou slevu nabizi, jenze jen pro 18ky. Kdyz to umi Abdul u velblouda, proc ne golf?

3. Za 3x 9 jamek jsem jim tu celkem nechal 5 300 Kc, cimz jsem zdvojnasobil jejich mesicni prijem, protoze tu neni ani noha. A ta cena mi z ohledem na stav hriste prijde pomerne vysoka.

4. Ja si mozna rekl o slevu, ale recepcni si pri kazde platbe automaticky vzala dysko (a ne, neni to bezne). 2x jsem nad tim mavl rukou, ale potreti si chtela nechat mych poslednich 90 Kc na me posledni pivo a to se ziznivemu plzenakovi proste nedela!

5. Cena je urcena nabidkou a poptavkou. Kdyz za mnou prijdes do Horehled a zacnes vykrikovat, ze chces 30% slevu, kopnu te do zadku. Kdyz sebou ale privedes dalsich 20 kriklounu a budes u me bydlet a jist, tak ti tu hru dam treba zadarmo, viz vikend 19.jamky;-).
 
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom