Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Blog Deníček golfového manažera 25. – Vývar s knedlíčkama

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,0
Právě jsem publikoval článek:

Deníček golfového manažera 25. – Vývar s knedlíčkama

Blog  Deníček golfového manažera 25. – Vývar s knedlíčkama

Protože je lid v obecné rovině nenažraný, vychloubačný a celkově dost pitomý, je vhodné zařadit občas nějaký ten edukativní tutoriál. Ne že by to k něčemu extra bylo, ale je to vhodná příležitost ukázat ostatním, že si myslíte, že něco umíte a víte. A dnes se budeme věnovat svatbám. Mám jich za...

Diskuse a komentáře k článku vítány.
 
Upraveno moderátorem:
Upřímně řečeno, co furt všichni s těma svatbama v golfových resortech mají?
Případně aspoň v nejlepším penziónu poblíž?
Jakože mají potřebu zkomplikovat život co nejvíc lidem?
Na cedule typu "vážení golfisté, restaurace uzavřena - svatba" nebo "prostory bazénu a welness rezervovany pro svatební hosty" jsem už dost alergickej.
Letos jsem se s tím potkal v Hořehledech, Krumlově, Františkových lázních, Jezerech a to jsem se ještě občas o akci dozvěděl včas a jel jinam.
Pokud je náhodou ženich nebo nevěsta golfistou, většina svatebních hostů ne. A podle toho to vypadá. Stádo idiotů leze všude po hřišti (dámy v potpatcich po greenech), klidně ti vlezou do rány, vůbec netuší co se děje a obvykle reagují naprosto idiotsky na upozornění, že tam nemají co dělat.
Pro ně naprosto překvapivě existují lidi jako třeba já, který jejich svatba nezajímá a nehodlají se z ní posrat.
 
Upřímně řečeno, co furt všichni s těma svatbama v golfových resortech mají?
Případně aspoň v nejlepším penziónu poblíž?
Jakože mají potřebu zkomplikovat život co nejvíc lidem?
Na cedule typu "vážení golfisté, restaurace uzavřena - svatba" nebo "prostory bazénu a welness rezervovany pro svatební hosty" jsem už dost alergickej.
Letos jsem se s tím potkal v Hořehledech, Krumlově, Františkových lázních, Jezerech a to jsem se ještě občas o akci dozvěděl včas a jel jinam.
Pokud je náhodou ženich nebo nevěsta golfistou, většina svatebních hostů ne. A podle toho to vypadá. Stádo idiotů leze všude po hřišti (dámy v potpatcich po greenech), klidně ti vlezou do rány, vůbec netuší co se děje a obvykle reagují naprosto idiotsky na upozornění, že tam nemají co dělat.
Pro ně naprosto překvapivě existují lidi jako třeba já, který jejich svatba nezajímá a nehodlají se z ní posrat.

Ehm, proč by si někdo nemohl rezervovat resort nebo restauraci pro svoji akci? Když pominu, že ti někdo kazí hru nevhodným chováním (to je samozřejmě špatně), tak co tě na tom prudí?
 
Ehm, proč by si někdo nemohl rezervovat resort nebo restauraci pro svoji akci? Když pominu, že ti někdo kazí hru nevhodným chováním (to je samozřejmě špatně), tak co tě na tom prudí?
O té hře diskutovat nemusíme, to je ti jasné.
Když si někde koupím pobyt s tím, že počítám s nějakýma službama a pak je nemůžu čerpat, protože svatba, tak třeba to mě prudí.
Každej si může zaplatit co mu kdo nabídne, to já chápu. Když si rezervujou celej resort i hotel, nenarazím na ně a je mi to šumák. Pokud tam nejsem členem a nezkříží mi to plány (což se nestalo).
Ale když zaberou všechny hotelový atrakce výhradně pro sebe, restaurace má kvůli nim omezený provoz nebo nabídku, nemám snad právo cejtit se poněkud nasraně, když mi to nikdo neřekne dopředu případně nedá nějakou kompenzaci?
Není mi jasný, co je to za módu. V republice je asi 10000 hospod a hotelů. A 100 hřišť, z nichž rozhodně ne všechna mají hotel nebo aspoň slušnou restauraci. Ale je zcela jistě 1000 míst na svatbu vhodnějších, která jsou připravena jim poskytnout třeba ty ubrusy o kterejch píšeš nebo jiný kraviny, který nutně potřebujou. Tak mi to prostě není jasný proč tenhle rok furt zakopávám na hřištích o svatebčany.
 
Je pravda, že taky tak nějak očekávám, když prijedu hrát golf, ze budu mít k dispozici restauraci na jídlo a taky nejsem nadšený, když ji někdo vyblokuje. Cítím se pak službami tak nějak osizen. Jasné, přišel jsem na golf... ale především jsem přišel někam, kde očekávám dostupnost služeb na jednom místě. Proste all inclusiv. Otázkou je, jestli jsem pak schopen/ochoten to zaplatit.

Proč svatba na golfu? Hezké prostředí a na několik lidi to udělá dojem. Místo jako každé jiné. Je pak na resortu - kterou skupinu bude upřednostňovat a jestli to za to stojí. U velkých resortu je to jedno - nějak se vedle sebe golfisti a svatebcane vejdou, u menších to je krapet komplikovanější.

Souhlasím ale s tím, ze by resorty mohli dávat vědět, kdy je u nich kvůli velké akci něco pro návštěvníky nedostupné.

Mě třeba docela mrzelo v Českém Krumlove, kde jsme byli s @JardaK, ze kvůli svatbě byl zavřeny bazén...
 
Jasně, chápu. Určitě se shodneme na tom, že pokud o omezení svého provozu provozovatel neinformuje, tak je to špatně. Na druhou stranu je potřeba vnímat, že v podstatě všichni berou za automatické, že je jim vše k dispozici, přestože to není ani součástí nabízených služeb. Např. Krumlov má provozovatele hřiště a hotelu s restaurací zcela nezávislé.

Mě třeba celou dobu co tu jsem v podstatě nedorazila jediná rezervace na stůl v hospodě. Zákazníci prostě automaticky vnímají, že pro ně stůl bude. A když není, tak se rozčilují. Přitom řada lidí by bez předchozí rezervace teetime na hřiště nevyrazila...
 
Je pravda, že taky tak nějak očekávám, když prijedu hrát golf, ze budu mít k dispozici restauraci na jídlo a taky nejsem nadšený, když ji někdo vyblokuje. Cítím se pak službami tak nějak osizen. Jasné, přišel jsem na golf... ale především jsem přišel někam, kde očekávám dostupnost služeb na jednom místě. Proste all inclusiv. Otázkou je, jestli jsem pak schopen/ochoten to zaplatit.

Proč svatba na golfu? Hezké prostředí a na několik lidi to udělá dojem. Místo jako každé jiné. Je pak na resortu - kterou skupinu bude upřednostňovat a jestli to za to stojí. U velkých resortu je to jedno - nějak se vedle sebe golfisti a svatebcane vejdou, u menších to je krapet komplikovanější.

Souhlasím ale s tím, ze by resorty mohli dávat vědět, kdy je u nich kvůli velké akci něco pro návštěvníky nedostupné.

Mě třeba docela mrzelo v Českém Krumlove, kde jsme byli s @JardaK, ze kvůli svatbě byl zavřeny bazén...
Ten bazén v krumlově mě inspiroval..
Když někam přijedu na otočku, jako typicky do Hořehled, celkem se bez restaurace obejdu.
Když ale někde spím, je to obvykle proto, abych nemusel nic řešit, někam jezdit nebo se nudil na pokoji..
 
Jasně, chápu. Určitě se shodneme na tom, že pokud o omezení svého provozu provozovatel neinformuje, tak je to špatně. Na druhou stranu je potřeba vnímat, že v podstatě všichni berou za automatické, že je jim vše k dispozici, přestože to není ani součástí nabízených služeb. Např. Krumlov má provozovatele hřiště a hotelu s restaurací zcela nezávislé.

Mě třeba celou dobu co tu jsem v podstatě nedorazila jediná rezervace na stůl v hospodě. Zákazníci prostě automaticky vnímají, že pro ně stůl bude. A když není, tak se rozčilují. Přitom řada lidí by bez předchozí rezervace teetime na hřiště nevyrazila...
Ano, beru to za automatické. Pokud resort inzeruje svoje služby na jednom místě a já s jedním člověkem domlouvám pobyt s golfem a ubytováním, očekávám, že mi budou k dispozici všechny služby, kterými se resort prsí na netu. Ať to má provozovatelů kolik chce. Nebo že dostanu informaci, ze služby budou omezeny. Tak nějak bývá obvyklé, když už hosty vezmu na hotel a mám u něj restauraci, měl bych je být schopen nakrmit.
U tebe v hospodě bych nečekal, že si nesednu :) Teda nikdy s tím problém nebyl.
 
Vnímám to naprosto přesně jako Jarda. Pokud je něco jako jeden resort, je to celková služba, naprosto mě nezajímá, že každý barák ve dvoře si řídí někdo jiný. Prostě beru něco jako celek, tak očekávám, že v místě to někdo jako celek řeší a zajistí. Osobně mám teď zkušenost z jednoho resortu... kam jsem poslal na resortový hotel poptávku na hru a fee a odpověď byla - hotel volno, ohledně fee a volného hřiště se domluvte s provozovatelem hřiště. Za mě automaticky - body dolů.

Souhlasím i s tím, že jinou citlivost mám - jednodenní návštěva a vícedenní pobyt. Což mě přivadí k otázce, se kterou jsem se už taky setkal... něco si rezervuji půl roku dopředu, vše ok, vše platí, vše dostupné... a pak přijedu na místo a až na místě se dozvím, že mezitím si tam někdo zablokoval půlku služeb. Tak to zrovna nadšením neskáču. Že by z hotelu někdo dopředu zavolal a řekl: omlouváme se pane, na tenhle termín se u nás koná svatba/pohřeb/konference, budeme tím mít snížené nabízené služby... můžeme vám nabídnout jako kompenzaci toto nebo toto, případně můžete u nás svůj pobyt bezplatně zrušit... ne, s tímto jsem se nesetkal. Dozvím se to zpravidla až na místě (zážitek není spojený s golfem).

Mě třeba celou dobu co tu jsem v podstatě nedorazila jediná rezervace na stůl v hospodě. Zákazníci prostě automaticky vnímají, že pro ně stůl bude. A když není, tak se rozčilují. Přitom řada lidí by bez předchozí rezervace teetime na hřiště nevyrazila...

...asi bych to neřešil, ale je pravda, že například u odbavení by se mohla recepční na hřištích zeptat: budete chtít po hře jíst? Máme vám zablokovat v restauaraci stůl? Neřeší to tedy problém, a zpravidla je už pozdě. Nebo možná do teetime lze (?) mrsknout něco, jako zamlouvám fee + rezervuji po hře stůl v restauraci. :)
 
Upraveno:
V podstatě mluvíme o tom stejném. Je samozřejmě zcela špatně, že provozovatel o blokaci určitých služeb neinformuje předem. A zároveň je dle mého špatně předpokládat, že můžu čerpat např. masáže, když jsem dopředu neřek, že je možná budu chtít.

Zpátky ke svatbám - myslím si, že obecně jsou pro golfové resorty celkem dobrý bussiness. Lidé objednávající tyto svatby zpravidla peníze extra neřeší, resort má šanci zasáhnout velkou skupinu potenciálních dalších zákazníků (já sám dělal další 3 svatby jen díky těm předchozím) a často z toho bývá zajímavé promo. V neposlední řadě je to další směr podnikání, který umožňuje variabilitu příjmů a není v podstatě závislý jako golf na počasí.
 
btw. fungují ty svatby a další akce jako lanaření lidí ke golfu? Funguje to promo i pro golf, nebo v podstatě se nedá vysledovat přímá souvislost a záleží spíše na hostech?

Měl někdo ke svatbě poptávku něco jako "svatební turnaj"? :)
 
btw. fungují ty svatby a další akce jako lanaření lidí ke golfu? Funguje to promo i pro golf, nebo v podstatě se nedá vysledovat přímá souvislost a záleží spíše na hostech?

Měl někdo ke svatbě poptávku něco jako "svatební turnaj"? :)

Tuším, že někdo se ozval na základě akademie, která byla součástí svatby a měl nějaký trénink, ale nic podstatného. Svatební turnaj nikdy nebyl, je totiž pravdou, že golfistů je mezi svatebčany vždy malé procento.
 
Taky sleduju, ze na Diamondu frci jedna svatba za druhou. Jenze maji vyhodu, ze na normalnim provozu to neni poznat, maji nato vyhrazenou celou jednu budovu a vse funguje normalne

Ale jestli jste opravdu tak vstricni jak pises, divim se ze ma nekdo zajem :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom