Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Blog Deníček golfového manažera 9. – Svatební carmagedon

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,2
Právě jsem publikoval článek:

Deníček golfového manažera 9. – Svatební carmagedon

Blog  Deníček golfového manažera 9. – Svatební carmagedon

O uplynulém víkendu zaplavilo Hořehledy svatební veselí. Budu naprosto upřímný – nemám svatby rád a po téhle ještě o dost míň. Je určitě super, že máte garantovanou tržbu bez ohledu na počasí (málokdo ruší svatbu týden předem) a že máte se svými službami zásah na cca 80 potenciálních klientů...

Diskuse a komentáře k článku vítány.
 
Upraveno moderátorem:
To je hodne nemile. Citim s tebou. :(

Jak se k tomu svatebcane postavili? Ocekaval bych proste uhradu skody za ty opilce.
 
To je hodne nemile. Citim s tebou. :(

Jak se k tomu svatebcane postavili? Ocekaval bych proste uhradu skody za ty opilce.

1. škoda se prozatím vyčísluje a vzhledem k živému organizmu jakým hřiště je to dost možná ještě chvíli potrvá
2. svatebčany to absolutně nezajímalo, pouze mne ráno ujistili, že si hřiště prošli a nic na něm není
 
Na tvoje "deníčky golfového manažera" se tu fakt těším, píšeš vtipně a baví mě to. Ale tentokrát...to je masakr.
Předpokládám, že svatebčané nebyli "golfisté" - ne že by toho asi nebyli schopni, ale už jen to, že "hřiště prošli a nic na něm nenašli" hovoří za vše. Spousta lidí, jak zjišťuji, vůbec netuší, že se na golfovém hřišti nehamcá kam člověka napadne. Natož rajtovat tam s buginou v alkoholickém rauši.
Když to tak čtu - taková svatba se ti ani nemůže vyplatit, v konečném důsledku je to prodělek jako hrom. A ještě budou všude vykládat, jak byl ten manager protivnej a prudil.
Jen mne tak napadá, co vede lidi k tomu, když doteď ke golfu ani nečuchli, mít svatbu zrovna na golfovém hřišti. Pochopím restauraci - bývá pěkná, může mít vyhlášenou kuchyni....ale proč obřad na hřišti...akademii...buginy...Aby příbuzným ukázali, "že na to mají" (a ten šampus z Makra tam zkusíme propašovat, táto):mad:
 
Na tvoje "deníčky golfového manažera" se tu fakt těším, píšeš vtipně a baví mě to. Ale tentokrát...to je masakr.
Předpokládám, že svatebčané nebyli "golfisté" - ne že by toho asi nebyli schopni, ale už jen to, že "hřiště prošli a nic na něm nenašli" hovoří za vše. Spousta lidí, jak zjišťuji, vůbec netuší, že se na golfovém hřišti nehamcá kam člověka napadne. Natož rajtovat tam s buginou v alkoholickém rauši.
Když to tak čtu - taková svatba se ti ani nemůže vyplatit, v konečném důsledku je to prodělek jako hrom. A ještě budou všude vykládat, jak byl ten manager protivnej a prudil.
Jen mne tak napadá, co vede lidi k tomu, když doteď ke golfu ani nečuchli, mít svatbu zrovna na golfovém hřišti. Pochopím restauraci - bývá pěkná, může mít vyhlášenou kuchyni....ale proč obřad na hřišti...akademii...buginy...Aby příbuzným ukázali, "že na to mají" (a ten šampus z Makra tam zkusíme propašovat, táto):mad:

Nene, byli to golfisté. Šampus nepašovali, pašovali zelenou a slivovici...
 
No, já vím přesně, co je vede k tomu, udělat si svatbu v resortu : Bezpečně vědí, že tím naserou spoustu lidí, kteří by chtěli hrát a nemůžou :) Protože je resort zavřený a i kdyby nebyl, budou se po hřišti motat ožralci které je těžko schválně netrefit.
Tentokrát to ale už je moc. Kromě škod, o kterých píše Martin, se navíc motali po hřišti ještě v neděli (asi aby se ujistili, co vyvedli ). Jestli ta parta asi deseti debilů a blbek (pardon, ale čekal jsem snad 10 minut na odpališti, než se vyprochází ) byli golfisti, tak jsem rád, že je nepotkávám běžně.
 
No, já vím přesně, co je vede k tomu, udělat si svatbu v resortu : Bezpečně vědí, že tím naserou spoustu lidí, kteří by chtěli hrát a nemůžou :) Protože je resort zavřený a i kdyby nebyl, budou se po hřišti motat ožralci které je těžko schválně netrefit.
Tentokrát to ale už je moc. Kromě škod, o kterých píše Martin, se navíc motali po hřišti ještě v neděli (asi aby se ujistili, co vyvedli ). Jestli ta parta asi deseti debilů a blbek (pardon, ale čekal jsem snad 10 minut na odpališti, než se vyprochází ) byli golfisti, tak jsem rád, že je nepotkávám běžně.

To kvůli svatbě bylo zavřené v sobotu hřiště pro hru ?
 
Ano. Celý resort kolem nich skákal..

Svatby v resortech jsou ( bohužel ) dost obvyklé, ale že by se kvůli tomu zavíralo golfové hřiště, to mi přijde značně neobvyklé. Pokud to byli členové místního klubu, předpokládám, že už jsou to členové bývalí...
 
Myslím že snad nebyli, ale já je neviděl.
V malých resortech uzavření někdy bývá, pokud je třeba více personálu a resort nemá. Navíc když si někdo vymyslí obřad na terase recepce, focení na hřišti atd.
Jako členovi se mi to samozřejmě nelíbí, ale jsou hřiště, kde si jako člen zahraješ podstatně míň i bez svateb, např. kvůli komerčním turnajům...
Víc mě štve, že třeba nemáme závlahu..
 
To kvůli svatbě bylo zavřené v sobotu hřiště pro hru ?

Vzhledem k tomu, že si svatebčané přáli obřad na 8. greenu, celé odpoledne v prostoru recepce a puttování na cvičném greenu, tak nebylo možné nechat souběžně hřiště otevřené. Snažíme se samozřejmě podobné akce udržet v rozumné míře (letos byly 3).
 
Jako chapu, ze kdyz se lidi ozerou a najdou buginu s klicky, tak ze se muze stat ledascos.
Ale nechapu, ze se k tomu rano nepostavi celem a nezacvakaji co napachali.
 
Jako chapu, ze kdyz se lidi ozerou a najdou buginu s klicky, tak ze se muze stat ledascos.
Ale nechapu, ze se k tomu rano nepostavi celem a nezacvakaji co napachali.
Já to teda nechápu. Musí to být kreténi i střízliví, když toto udělají. Aspoň elementární slušnost a ohled vůči majetku cizích si snad dokáže člověk zachovat i ožralej ne?
 
Já to teda nechápu. Musí to být kreténi i střízliví, když toto udělají. Aspoň elementární slušnost a ohled vůči majetku cizích si snad dokáže člověk zachovat i ožralej ne?
Ty jsi někdy viděl slušného a ohleduplneho ožralu? To si odporuje, sorry.
 
Ty jsi někdy viděl slušného a ohleduplneho ožralu? To si odporuje, sorry.
No, je to celé o míře a definici.
Každej pátek i sobotu je Praha i vesnice všude možně plná ožralejch lidí.
Většina z nich má jedinou starost a to udržet se na nohou a nějak se dostat domů.
Někteří dělají kravál, pokřikujou, sem tam spadnou na hubu a přitom sebou vezmou popelnici.
A zbytek, podle mě opravdu malé procento, má potřebu rozbít toho co nejvíc, ukázat jací jsou borci.
Tu první a částečně i druhou skupinu nemám problém tolerovat, tu poslední bych bral po hlavě.
Takže za mě ano, viděl jsem a neodporuje si to.
 
No, je to celé o míře a definici.
Každej pátek i sobotu je Praha i vesnice všude možně plná ožralejch lidí.
Většina z nich má jedinou starost a to udržet se na nohou a nějak se dostat domů.
Někteří dělají kravál, pokřikujou, sem tam spadnou na hubu a přitom sebou vezmou popelnici.
A zbytek, podle mě opravdu malé procento, má potřebu rozbít toho co nejvíc, ukázat jací jsou borci.
Tu první a částečně i druhou skupinu nemám problém tolerovat, tu poslední bych bral po hlavě.
Takže za mě ano, viděl jsem a neodporuje si to.
Budiž ti přáno.
 
Já to tušil, že svatby jsou zlo... @mkopcak - jen pro zajímavost, při objednání svatby se sepisje nějaká objednávka / smlouva, ketrá by případně řešila tyhle problémy? Finanční pokuty a náhrady. Třeba. Lze resort na takové případy pojistit? Anebo "přinutit" svatebčany aby pojistku, která by toto kryla, měli?
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Já to tušil, že svatby jsou zlo... @mkopcak - jen pro zajímavost, při objednání svatby se sepisje nějaká objednávka / smlouva, ketrá by případně řešila tyhle problémy? Finanční pokuty a náhrady. Třeba. Lze resort na takové případy pojistit? Anebo "přinutit" svatebčany aby pojistku, která by toto kryla, měli?

Se smlouvami je to stejné jako u všeho jiného - mám samozřejmě objednávku a provozní řád a ubytovací podmínky, ale z toho se ti každej trochu šikovnej právník vyvleče. A sepsat konkrétní smlouvu je v podstatě nereálné, protože když dáš "husté" podmínky a sankce, nikdo ti ji nepodepíše. Pojistka samozřejmě určité škody hradí, ale vše se posuzuje individuálně. Pojištění svatebčanů je dle mého možné max ve formě pojistky na blbost, která by tohle stejně nekryla.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom