Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Blog Deníček golfového manažera 48. - Chrám golfu

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,0
Právě jsem publikoval článek:

Deníček golfového manažera 48. - Chrám golfu

Blog  Deníček golfového manažera 48. - Chrám golfu

Ticho, které až místy bolí do uší, narušuje jen zpěv probouzejícího se ptactva a ševel větví mnohdy staletých stromů. Jejich stín nad příjezdovou cestou samovolně nutí sundat nohu z plynu a krokem projet mezi jamkami 7 a 8 ke klubovně. Pomalé odvalování pneumatik po asfaltu se odráží od...

Diskuse a komentáře k článku vítány.
 
Upraveno moderátorem:
Moc hezky jsi to popsal, Martine. Je to "svátek", taková akce.

Já letos prožíval to samé jako rozhodčí na čtyřdenním Mezinárodním mistrovství české republiky ve hře na jamky v Šilheřovicích. Byla to pro mne zatím nejprestižnější akce mé kariéry a byl jsem nervózní a napjatý jak panna před prvním stykem. Ale díky kolegům Peťovi Čurajovi a Ivo Pavlíkovi jsme to zvládli "levou zadní". Přispěli k tomu samozřejmě i hráči a hráčky svým perfektním přístupem ke hře i vůči nám rozhodčím.

A protože jsem hřiště znal i jako hráč, bylo pro mne jednodušší se ve starém zámeckém parku kolem šilheřovického zámku orientovat. Ten duch golfových tradic toho místa na nás "dýchal" svojí atmosférou taky.

A co nejzajímavějšího se odehrálo z mého rozhodcovského pohledu? Několik napínavých prodloužení zápasů, pozdní příchod hráče na start (- ztráta jamky), odcizení hráčova míče polským turistou kousek před mýma očima (stařík měl smůlu, já to viděl a navíc hovořím plynně polsky, takže zapíral jen chvilku, pak ho musel vytáhnout z kapsy, já ho vrátil hráči, uvedli jsme ho na patřičném místě do hry a hráči mohli v zápase jamkovky pokračovat).

Pevně věřím, že se budu moci podílet na další podobné soutěži.

Šilky kašna.jpg
 
Upraveno moderátorem:
odcizení hráčova míče polským turistou
Setřít mudlu, navíc v jeho dialektu, to je parádní rozhodcovská práce!
 
playable, but not in championship conditions? :D
Ted vazne, tohle uz je neregulerni ne?

Jak neregulérní? Práce na tomto musíte umět hrát skvěle, na dokonalém povrchu to umí hrát každý trouba. :) Teda, úplně každý ne...

Btw. když ale koukám na tu fotku jak se řeší, když je jamka v náhodné vodě, resp. všude kolem jamky je louže? Převrtat v průběhu kola se nemůže, všichni by neměli stejně jamku...
 
Jak neregulérní? Práce na tomto musíte umět hrát skvěle, na dokonalém povrchu to umí hrát každý trouba. :) Teda, úplně každý ne...

Btw. když ale koukám na tu fotku jak se řeší, když je jamka v náhodné vodě, resp. všude kolem jamky je louže? Převrtat v průběhu kola se nemůže, všichni by neměli stejně jamku...
dodnes jsem zil v domeni, ze se hraje, dokud nestoji voda na greenech.... :D
 
Jak neregulérní? Práce na tomto musíte umět hrát skvěle, na dokonalém povrchu to umí hrát každý trouba. :) Teda, úplně každý ne...

Btw. když ale koukám na tu fotku jak se řeší, když je jamka v náhodné vodě, resp. všude kolem jamky je louže? Převrtat v průběhu kola se nemůže, všichni by neměli stejně jamku...
Musis umet puttovat lobem😉
 
dodnes jsem zil v domeni, ze se hraje, dokud nestoji voda na greenech.... :D
Zrovna jsme to resili na turnaji, kdy ukazovali zabery jak jim prselo na Celadne. Ve chvili, kdy byla voda na greenech ve forme kaluzi, tak kolo prerusili
 
...

Btw. když ale koukám na tu fotku jak se řeší, když je jamka v náhodné vodě, resp. všude kolem jamky je louže? ...
Použiješ míček, který plave 🤭😂
 
Na vsech greenech byla dodrzena moznost sucheho puttu. Ano, bylo to narocne, ale furt si nemyslim ze ne neregulerni.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom