Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

19.jamka 🩸 Daruj krev, zachráníš život. S 19.jamkou.

Výstřižek.JPG


Daruj krev, zachráníš život. S 19.jamkou.

Včera 4.11.2021 jsem byl na Staroměstské radnici v Praze převzít Zlatou medaili Prof. MUDr. Jana Janského, za 40 odběrů, v mém případě převážně plné krve. Byl jsem tam mezi odhadem cca několika desítkami dalšími obdobně oceněnými bezpříspěvkovými dárci krve určitě ze všech koutů Prahy a okolí. Získaná medaile (a obrovský klobouček všem, co dosáhnou Zlatých křížů za ještě více odběrů krve či jejích složek (80,120,160), lépe řečeno však nezištné, dlouhodobé a pravidelné pomoci, prostě vau!) mě potěšila, ale ještě víc mě potěšilo, že i včera na slavnostním ceremoniálu a i kdykoli na transfúzní stanici vidím kolem sebe různé lidi z různých oborů, věku, zálib, kteří neváhají a sem tam zajdou věnovat část sebe těm okolo nás. A nikdo z nás neví, komu naše krev pomůže, jestli malému, velkému, něčí mámě, tátovi, dítěti... Ale je nás bohužel málo.

krev.png 1e333afd-00ab-4187-b116-976ffcad7a32.jpg


V ČR v posledních letech nestačí počet nových dárců krve vyrovnat jejich úbytek daný věkem či nemocemi - např. v roce 2018 tak ubylo 15 tisíc dárců. Aby bylo dost krve pro naše nemocné, je třeba každoročně získávat 33.000 nových dárců krve! (více). S rozvojem dalších léčebných metod roste stále i potřeba krve získávané od dárců. V průměru dostane každý občan za svůj život 4x krevní transfúzi a 12x preparát vyrobený z krve.

Užitečné odkazy:


A proto tedy - 19.jamku, české golfové fórum, přihlašuji k podpoře Českého červeného kříže a k aktivní propagaci k bezpříspěvkovému darování krve.

Umí i Tvoje ruce odpálit míček z týčka daleko? Umí zahrát birdie, vyhrát se z rafu, zahrát desetimetrový jednopat? Umí se radovat a umí se i vztekat a házet holemi? Pak jistojistě umí i pravidelně jednou za několik měsíců zachraňovat životy. Je to jednodušší, než zahrát rovnou ránu. :up: Protože... třeba protože ani ty nikdy nevíš, kdy ji sám budeš potřebovat, až jednou ty nebo někdo z tvých blízkých... Ale hlavně protože, protože takto pomáhat, pokud alespoň trochu můžu a nebrání mi v tom věk, prodělané nemoci atp. i přes to chvilkové občasné nepohodlí a drobnou bolest, je A MUSÍ ZŮSTAT POŘÁD PROSTĚ NORMÁLNÍ. Vím, že je mnoho váhajících, kterým chybí ten první impuls, začít. Stejně jako u golfu. U Darování krve je to mnohem snažší. A dobrý pocit mnohem častější, než dobrý pocit ze své golfové hry. :)

Pro začátek, komu je to blízké a pokud chodíte darovat bezpříspěvkově krev kdekoli - přihlaš se a dej o sobě vědět i tu do vlákna. Budeme určitě motivací i ostatním, kteří třeba doposud váhají, nebo kteří si dali darovací pauzu a pořád mají spoustu výmluv - proč ne a že až za rok a tak... No a obráceně kdokoli kdo už dlouho váhá a úplně se necítí, oslovte kohokoli z nás - dodáme vám napoprvé odvahu, slovem, podporou, zkušenostmi a případně i doprovodem - přinejhorším se nás bude bát na jednom místě o trošku víc a sdíleně. :)

A co za to? Dobrý pocit a stoprocentně o 3 rány méně při každé naší golfové hře! 🏌️‍♂️⛳

Díky!

Aktivní bezpříspěvkoví dárci krve z řad golfistů 19.jamky (nebojte se nás oslovit, pokud napoprvé s dárcovstvím váháte! Dodáme odvahu!):

Dříve krev darovali (díky) a už nemohou:
 
Upraveno:
Také se připojím s příspěvkem. Krev dávám už asi 30 let a mám za sebou 82 odběrů plné krve v Rokycanech a okolo 20 odběrů krevních destiček na separátoru v Plzni. Tam je nejhorší ten randál tý ždímačky za hlavou 🤣. Také už se mi stalo, že jsem měl několikrát rychlý telefon jestli mohu být do hodiny v Plzni na odběr. Kdo můžete, darujte. 👍
 
Tak letos jen 3 odběry kvůli operaci očí:). Každopádně děkuji @requo že mne opět vyburcoval a mohu si tak beze studu dávat řízek už v 9 ráno!

4CFC211A-0819-49A5-9233-21192BEC79FB.jpeg
B6EA4610-EF9F-41F4-932F-FE93602EA95B.jpeg
 
20 let mi trvalo tu kartičku zaplnit, ale je to tam! Schválně za jak dlouho dám tu novou…

5E21DDBA-8D44-41E7-87BC-A444F725B12D.jpeg
 
Upraveno:
Dneska po 46. Plná krev. Praha, Vinohradská nemocnice. Když můžu hrát golf... tak určitě mohu dávat i krev či její složky a to ideálně v nemocničním zařízení. :) Tak kdyby někdo, milí Jamkaři, o tom uvažoval, už neuvažujte a běžte! :)

IMG_3266.jpeg

---

V ČR v posledních letech nestačí počet nových dárců krve vyrovnat jejich úbytek daný věkem či nemocemi - např. v roce 2018 tak ubylo 15 tisíc dárců. Aby bylo dost krve pro naše nemocné, je třeba každoročně získávat 33.000 nových dárců krve! (více). S rozvojem dalších léčebných metod roste stále i potřeba krve získávané od dárců. V průměru dostane každý občan za svůj život 4x krevní transfúzi a 12x preparát vyrobený z krve.

Užitečný odkaz:
 
Dnešní 18.odběr.
Musím říct, že je velmi příjemné, že i když se tam během hodiny setkáte s mnoha zdravotníky..., tak všichni jsou velmi milí.
IMG_3945.jpeg

Na příští odběr bych ráda vzala staršího syna, už dorostl do věku, kdy může pomoci také.
 
Já se také vrátil před chvílí. Jen jsem musel něco přes hodinu ležet u takový ždímačky 🤣. Ale sestřičky jsou asi všude na takovýchto pracovištích příjemné. Ale jak tak koukám, tak jsou stále mladší. Nebo já starší? 😆
 
Dnes odběr č. 69.
Potom golf a pak jsem si za odměnu udělal jednohubku k obědu 😄.
Kdyby si náhodou někdo myslel, že jsem prožranej, tak to tak opravdu není 😉. To já jenom abych podpořil tvorbu nových krvinek 😃
FunPic_20240306_145822552.jpg
 
Upraveno:
Zavidim, me ted 2x poslali domu:(
 
Jak to?😳 To se mi nikdy nestalo.
Vždyť si mladý a perspektivní hoch 😉
V prvnim pripade mi asi po 2 minutach prestala tect krev, proste dosla. A ted v patek jsem mel moc bilych krvinek…
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom