Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Barva odkazu

Sauron

Mazák fóra
19.jamka
Jméno
Alexander
Přijmení
Klimeš
Klub
Kotlina - Terezín
HI (HCP)
21,9
Zdravím, když vložím odkaz pod text do textu, tak se to vybarví nějakou nedomrlou červenou. Osoby se zníženým barvocitem červenou v mozaice zpravidla nevidí. Já jen s velkým úsilím. Taky nevidím z dálky třešně na stormě (příklad), prostě mi to splyne.

Když mi dáte stránu textu a 4 slova tam budou červenými písmeny, tak jsem zcela v řiti. DÁ SE TO NĚJAK ZMĚNIT, NEBO JE TO DEFAULT K BAREVNÉMU SCHÉMATU?
 
@Sauron: Rozumím. Akorát ten problém s barvami je debilní - nezavděčíš se všem "poruchám" a omezením a vždy je to nějaký kompromis. To ale web neomlouvá, měl by být i ve vlastním zájmu přístupný pokud možno všem nebo maximu uživatelů. Možná by se dala použít zelená, ale to když jsem zkoušel, tak už té zelené v současném layoutu je moc. Konkrétní uživatelské css v duchu nahraj si každý uživateli vlastní šablonu toto forum neumí. Umí a podporuje centrálně vytvořené šablony a jejich výběr (tzn. třeba i dříve "poptávaný" tuším od @Mirek_62 dark mod) - ale zatím se touto cestou nevydávám, je to dvoj/xnásobná práce pro všechny různé individuální úpravy. A bojím se, že ani dark mod by tento problém co se týče horšího rozlišení barev nepomohl. Takže ano, je to default vlastnost zvoleného schématu.

Jak z toho ven? Zkusíme to, co se dělávalo hodně dříve, tzn: "podtržený odkaz", což je zvýraznění aktivního odkazu nezávislé na jeho barvě (a v nějakých standardech přístupnosti webu i doporučená technika). Sice to vypadá trochu ošklivěji, ale pro většinu je to věc především zvyku. Tato úprava se týká odkazů v příspěvcích, nikde jinde v jiných odkazech by se to promítnout nemělo (dodělám to tam kdyžtak později - články, stránky a další obsah...) - css místní šablony nejsou nakódovány úplně bezchybně. Tzn. případně postupně opravím.

Změna se projeví automaticky, případně je potřeba obnovit paměť prohlížeče (např ctrl+f5 atd). Jinak tuším, že prohlížeče některé umí pomocí vlastních vlastností nebo pluginů pro konkrétní web definovat vlastní vlastnosti (nikdy jsem ale zatím nezkoušel).

Ukázka zvoleného řešení:
---------------------------------------
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Fusce nibh. Quisque porta. Etiam bibendum elit eget erat. Proin in tellus sit amet nibh dignissim sagittis. Etiam quis quam. Etiam ligula pede, sagittis quis, interdum ultricies, scelerisque eu. Jdi na web www.19jamka.cz a sed ac dolor sit amet purus malesuada congue. Fusce wisi. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Curabitur bibendum justo non orci. Nullam faucibus mi quis velit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Integer in sapien. Maecenas fermentum, sem in pharetra pellentesque, velit turpis volutpat ante, in pharetra metus odio a lectus.
 
Upraveno:
@Sauron: Prima. Je to už realizované. Pokud se to neprojevuje, ctrl+f5 či podobné zkratky dle prohlížeče, příp. restart.
Kdyby někde ještě něco bylo možné upravit a "zpřístupnit", dej pls. vědět.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom