Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz 150. The Open Championship

a jeste i 10 a 18 :) .... vzdyt osmnactka se hrala vzdycky tak, ze druha rana se vracela do toho udoli pred greenem, to ted skoro nebylo ve hre, vsichni to hrali na dobeh prvni ranou pred green nebo i na green - a nepotrebovli ani driver, stacila trojka drevo.
 
Já si to vyhodnotil tak, že tohle hřiště bylo v tom počasí zejména o patování, přes ty himaláje na grýnech.
Ale zase, měli opravdu velké štěstí na počasí, protože pokud by jen více foukalo, tak by to bylo o něčem jiném.
Ale jinak souhlas, že tohle hřiště, stavěné před 100 a více lety (nebo taky 600 lety :), bylo děláno pro jiný golf..
 
Jeste neco pozitivniho, i kdyz jak pro koho - nevim, jestli to vnimate stejne, ale na letosnim Open bylo znat, kam se posunul golf profiku .... (ja vim, bylo to i pocasim).... ale jamky 5,7,9,12 a myslim 14 .. vsechny pro hrace lehce dosazitelne na patovani do eaglu.... uz mi to prijde az moc. Pamatuju si dobu nekdy 15 let zpet, kdy druha rana na petiparu nutila hrace brat trojku drevo a opravdu riskovat, coz byl ten spravny deal - na tri rany s jistotou nebo na dve s velkym rizikem - dneska driver nebo prvni rana dokonce i trojka drevo a druha rana na petiparu do greenu kratke nebo stredni zelezo.... to vlastne nejsou uplne prave petipary pro tyhle hrace. V tomhle je pekna seniorska tura PGA, porad je to nuti brat dreva do ruky casteji i z fairwaye a oni s tim hraji fakt krasne (Langer a dalsi).
V roce 2005 pri svym vitezstvi Tiger drivoval greeny taky. Treba 9. ve finalovym kole. Byl to prvni rok co mel v driveru grafitovej shaft, 83g. A urcite nebyl jedinej kdo hral prvni na green nebo pobliz a na 5paru mel wedge/kratky zelezo. Spis o to vic je jeho obdivuhodnej jeho rekord -19 z roku 2000, v tom pocasi a s jakym vybavenim. Povedlo se ho prekonat az o tolik let pozdeji za idealnich podminek. Jedina obrana toho hriste je vitr a i presto ze byly piny na uplne silenejch pozicich, ta kvalita hracu je uplne jinde nez pres lety. V roce 2000 vyhral Tiger o 8 ran a v 2005 o 5. Myslim ze sme si uzili mnohem zabavnejsi vyvrcholeni turnaje nez tehdy. Ale v budoucnu mysli ze ma byt na Old coursu Open zen, takze pokud jim neposunou vyrazne teecka a hriste nebude takhle brutane tvrde, tak by mohlo bejt k videni spousta zajimejch hybridu/drev do greenu apod. Chapu jak to s tou delkou myslis a casto to vidim podobne, ale tady uz teecka posunout nejde, ikdyz se hriste postupne prodluzuje. A jak slysis hrace, tak je to hrozne bavi tady hrat a nijak si nestezujou ze by to bylo moc lehky. Me by zajimal turnaj hranej po reverse routing, takze opacne, z 1. teecka na 17. green a tak dale, to je skvela vec ze se to hriste takhle da hrat.
 
Jeste neco pozitivniho, i kdyz jak pro koho - nevim, jestli to vnimate stejne, ale na letosnim Open bylo znat, kam se posunul golf profiku .... (ja vim, bylo to i pocasim).... ale jamky 5,7,9,12 a myslim 14 .. vsechny pro hrace lehce dosazitelne na patovani do eaglu.... uz mi to prijde az moc. Pamatuju si dobu nekdy 15 let zpet, kdy druha rana na petiparu nutila hrace brat trojku drevo a opravdu riskovat, coz byl ten spravny deal - na tri rany s jistotou nebo na dve s velkym rizikem - dneska driver nebo prvni rana dokonce i trojka drevo a druha rana na petiparu do greenu kratke nebo stredni zelezo.... to vlastne nejsou uplne prave petipary pro tyhle hrace. V tomhle je pekna seniorska tura PGA, porad je to nuti brat dreva do ruky casteji i z fairwaye a oni s tim hraji fakt krasne (Langer a dalsi).
Pro mě jako diváka to pozitivní bylo......na drajvovací čtyřpary 9, 10, 12 a 18 jsem se vždy těšil, stejně tak i na oba pětipary. Je to určité oživení, než aby se všech 14 čtyřparů hrálo stylem "drive, druhá na green, 2 paty - a jde se dál". Ale stejně tak tam byl i protipól, a to oba třípary....ale hlavně 17-ka, kde par byl i pro tyto hráče velkým vítězstvím.....
 
Pro mě jako diváka to pozitivní bylo......na drajvovací čtyřpary 9, 10, 12 a 18 jsem se vždy těšil, stejně tak i na oba pětipary. Je to určité oživení, než aby se všech 14 čtyřparů hrálo stylem "drive, druhá na green, 2 paty - a jde se dál". Ale stejně tak tam byl i protipól, a to oba třípary....ale hlavně 17-ka, kde par byl i pro tyto hráče velkým vítězstvím.....
souhlas a navic bych to nepricital jen hracum ale primarne hristi, prece jen old course...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom