Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfRulesQuiz #020 - Pohnutí vlastním míčem

#020 - Pohnutí vlastním míčem

  • Správně je za A

  • Správně je za B

  • Správně je za C

  • Správně je za D

  • - kouknul jsem do Pravidel

  • - vím bez Pravidel

  • - jen tipuji

  • - nevím


Výsledky hlasování jsou viditelné pouze pro hlasující.

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
rul020.png


Otázka: Je trestné, pokud hráč při hledání pohne svým míčem?
  • Odpověď A - Není to trestné. Míč musí být vrácen zpět. Pokud není místo známo, musí být odhadnuto a míč vrácen zpět. Pokud není místo známo, musí být míč spuštěn.
  • Odpověď B - Není to trestné. Míč musí být vrácen zpět. Pokud není místo známo, musí být odhadnuto.
  • Odpověď C - Není to trestné pouze v bankru při hledání míče zabořeného v písku.
  • Odpověď D - Ano, je trestné, pokud hráč pohne při hledání svým míčem.
Pozn.: Vybírejte v anketě pouze jednu správnou odpověď z možností A až D.

---
Odpovídejte SAMOSTATNĚ pomocí ankety (celé zadání a odpovědi se tam nevejdou).
+ Pokud jste odpověděli dejte prosím tomuto příspěvku like.

---
Správná odpověď - B: Není to trestné. Míč musí být vrácen zpět. Pokud není místo známo, musí být odhadnuto.
Vysvětlení: Viz Pravidlo 7.4. Změna oproti předchozí edici Pravidel, a to jak co do beztrestnosti, tak způsobu obnovy při neznámém místě.
Viz Pravidla: 7.4, 14.2
Viz Definice: Pohnul, Vrátit
---


Cílem tohoto seriálu je postupná edukace nás všech, tak, aby nám společně bylo na hřišti lépe. Žádný učený z nebe nespadl. K otázkám jsou využity zdroje z online pravidlových testů čgf dostupných každému zájemci na adrese https://testy.cgf.cz/, kde vyjma dalších otázek naleznete i správné odpovědi a vyhodnocení náhodně seskládaných testů. ČGF - díky za to! :up:
 
Upraveno:
ŘEŠENÍ HÁDANKY #020: Je trestné, pokud hráč při hledání pohne svým míčem?

---
Správná odpověď - B: Není to trestné. Míč musí být vrácen zpět. Pokud není místo známo, musí být odhadnuto.
Vysvětlení: Viz Pravidlo 7.4. Změna oproti předchozí edici Pravidel, a to jak co do beztrestnosti, tak způsobu obnovy při neznámém místě.
Viz Pravidla: 7.4, 14.2
Viz Definice: Pohnul, Vrátit
---
Zdroj hádanky: https://testy.cgf.cz/

---
Aktuální výsledky ankety:

Anketa.JPG
 
Dnes krásná pravidlová věc - hráč při odstraňování větviček v rafu pohne svým míčem. Ten nevrátí zpět a odehraje ho, načež zjistí, že to nebyl jeho míč. Vrátí se, najde svůj a dohraje ho. Co s tím?:)
 
Dnes krásná pravidlová věc - hráč při odstraňování větviček v rafu pohne svým míčem. Ten nevrátí zpět a odehraje ho, načež zjistí, že to nebyl jeho míč. Vrátí se, najde svůj a dohraje ho. Co s tím?:)
Já bych uplatňoval 2 trestné za hru cizím míčem. Ale situace je to hodně atypická, až skoro neskutečná. Ale je fakt, že v Hořehledech je možné skoro vše.;)
 
domnívám se že trest za hru z nesprávného místa a trest za hru s nesprávným míčkem ???
 
domnívám se že trest za hru z nesprávného místa a trest za hru s nesprávným míčkem ???
Jen všeobecný trest za hru nesprávným míčkem - pravidlo 6.3c

Pokud totiž odehraješ nesprávný míč, tak vždy hraješ z nesprávného místa, protože tvůj míč leží jinde (leda by ty míčky ležely na sobě 🤭).
 
Jen všeobecný trest za hru nesprávným míčkem - pravidlo 6.3c

Pokud totiž odehraješ nesprávný míč, tak vždy hraješ z nesprávného místa, protože tvůj míč leží jinde (leda by ty míčky ležely na sobě 🤭).
Díky za info ;) Já bych si dal 2 tresný :D:D Na 99,9 procenta hraji míč jak leží :D:D Zatím se mi nepodařilo zahrát cizím míčkem :cool::cool:
 
Jen všeobecný trest za hru nesprávným míčkem - pravidlo 6.3c

Pokud totiž odehraješ nesprávný míč, tak vždy hraješ z nesprávného místa, protože tvůj míč leží jinde (leda by ty míčky ležely na sobě 🤭).
A co trest za pohnutí míčem ve hře, ten nebude?:)
 
A co trest za pohnutí míčem ve hře, ten nebude?:)
Pokud jsi hnul cizím míčem, tak to přece není Tvůj míč ve hře. A tím pádem by to musel být trest za pohnutí cizím míčem a to fakt nevím, jestli na to pravidla pamatují....
 
Díky za info ;) Já bych si dal 2 tresný :D:D Na 99,9 procenta hraji míč jak leží :D:D Zatím se mi nepodařilo zahrát cizím míčkem :cool::cool:
2 trestný jsou spávně = všeobecný trest ;) (viz definice - při hře na rány 2 trestný; při hře na jamky ztráta jamky)
 
A co trest za pohnutí míčem ve hře, ten nebude?:)
Už ti odpověděl @PFP a já s ním souhlasím.
Tedy pokud to není jamkovka, tam by dostal 1 trestnou za pohnutí cizím míčem. Ale ono by to bylo jedno, protože při jamkovce by stejně při odehrání cizího míče jamku ztratil. ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom