Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfRulesQuiz #014 - Kdy hráč nezačne správně hru na odpališti?

#014 - Kdy hráč nezačne správně hru na odpališti?

  • Správně je za A

  • Správně je za B

  • Správně je za C

  • Správně je za D

  • - kouknul jsem do Pravidel

  • - vím bez Pravidel

  • - jen tipuji

  • - nevím


Výsledky hlasování jsou viditelné pouze pro hlasující.

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
GRQ-014.png


Otázka: Kdy hráč nezačne správně hru na odpališti?
  • Odpověď A - Stojí oběma nohama mimo odpaliště, míč je na týčku celý na odpališti.
  • Odpověď B - Míč je na týčku, týčko je před odpalištěm, část míče přečnívá nad odpaliště. Hráč stojí oběma nohama na odpališti.
  • Odpověď C - Míč je na týčku, týčko je před odpalištěm, část míče přečnívá nad odpaliště. Hráč stojí oběma nohama mimo odpaliště.
  • Odpověď D - Zaujme celý postoj na odpališti, míč je nasazen na týčku jednu hůl za kameny, asi centimetr vpravo mimo odpaliště.
Pozn.: Vybírejte v anketě pouze jednu správnou odpověď z možností A až D.

---
Odpovídejte SAMOSTATNĚ pomocí ankety (celé zadání a odpovědi se tam nevejdou).
+ Pokud jste odpověděli dejte prosím tomuto příspěvku like.


SPRÁVNÉ ŘEŠENÍ viz
---
Správná odpověď - Odpověď D: Zaujme celý postoj na odpališti, míč je nasazen na týčku jednu hůl za kameny, asi centimetr vpravo mimo odpaliště.
Vysvětlení: Viz Pravidlo 6.2b a Definice - Odpaliště.
Viz Pravidla: 6.2
Viz Definice: Odpaliště, Postoj
---

---
Cílem tohoto seriálu je postupná edukace nás všech, tak, aby nám společně bylo na hřišti lépe. Žádný učený z nebe nespadl. K otázkám jsou využity zdroje z online pravidlových testů čgf dostupných každému zájemci na adrese https://testy.cgf.cz/, kde vyjma dalších otázek naleznete i správné odpovědi a vyhodnocení náhodně seskládaných testů. ČGF - díky za to! :up:
 
Upraveno:
  • To se mi líbí
Reactions: bbv
Co to znamená "část míče přečnívá nad odpaliště"? Tomu nerozumím. Může mi někdo vysvětlit, prosím!
 
Co to znamená "část míče přečnívá nad odpaliště"? Tomu nerozumím. Může mi někdo vysvětlit, prosím!
Já to chápu tak, že část míče je mimo výseč odpaliště.
 
Co to znamená "část míče přečnívá nad odpaliště"? Tomu nerozumím. Může mi někdo vysvětlit, prosím!
Protože je na týčku, tak je nad povrchem.
 
Tomu bych rozuměl, ale je tam napsáno přečnívá. Konečně výraz nad odpalištěm znají i pravidla.
Prostě část míče je mimo odpaliště a část na ním. Hranice odpaliště se promítá kolmo vzhůru.
 
ŘEŠENÍ HÁDANKY #014: Kdy hráč nezačne správně hru na odpališti??

---
Správná odpověď - Odpověď D: Zaujme celý postoj na odpališti, míč je nasazen na týčku jednu hůl za kameny, asi centimetr vpravo mimo odpaliště.
Vysvětlení: Viz Pravidlo 6.2b a Definice - Odpaliště.
Viz Pravidla: 6.2
Viz Definice: Odpaliště, Postoj

---
Zdroj hádanky: https://testy.cgf.cz/

Celkem hlasovalo k tomuto okamžiku 29 lidí, z toho 28 (96,6%) tipovalo/vědělo správně.

Výstřižek.JPG



Další hádanka bude ve čtvrtek. :) Správné řešení doplněno do úvodu do spoileru.
Překvapilo někoho řešení? Zažili jste už někdy tuto situaci? Nebo obdobnou? Nebo nějaké nepříjemné nedorozumění?
 
Upraveno:
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
ŘEŠENÍ HÁDANKY #014: Kdy hráč nezačne správně hru na odpališti??

---
Správná odpověď - Odpověď C: Zaujme celý postoj na odpališti, míč je nasazen na týčku jednu hůl za kameny, asi centimetr vpravo mimo odpaliště.
Vysvětlení: Viz Pravidlo 6.2b a Definice - Odpaliště.
Viz Pravidla: 6.2
Viz Definice: Odpaliště, Postoj

---
Zdroj hádanky: https://testy.cgf.cz/

Celkem hlasovalo k tomuto okamžiku 29 lidí, z toho 28 (96,6%) tipovalo/vědělo správně.

Zobrazit přílohu 28114


Další hádanka bude ve čtvrtek. :) Správné řešení doplněno do úvodu do spoileru.
Překvapilo někoho řešení? Zažili jste už někdy tuto situaci? Nebo obdobnou? Nebo nějaké nepříjemné nedorozumění?
Máš tam chybu: Správná odpověď je D ne C 😉
 
týčko je před odpalištěm cili tycko je pred odpalistem smerem do hriste?
to jsem to zase podelal :):):)
I kdyby bylo za odpalištěm nebo vedle, tak je to jedno, pokud míč přečnívá DO prostoru odpaliště 😉
 
Nemusí to být ani sečna, stačí tečna , tj dotyk míče s pomyslnou( skutečnou) čárou vymezující prostor odpaliště.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom