• Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
  Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo přihlašte.

Na Vrších

Popis

Na Vrších (9j)

Krátký popis, kontakty a foto přejaté z
www.gcnavrsich.cz:

Golfový areál Na Vrších zahájil svoji aktivitu v roce 2004 a srdečně Vás zve k návštěvě. Naleznete u nás golfovou školu pro děti i dospělé, tenisový kurt s profesionální trenérkou, prima občerstvení s příjemnou obsluhou. Hřiště je poskládáno z 2x3 par, 6x4 par a 1x5 par, o celkové délce ze žlutých odpališť 2416 m (4832 m) a z červených 2158 m (4316 m). Devíti jamkové hřiště je strategicky řešeno a rozděleno na 3x3 jamky. Hned první trojice jamek prověří golfistu jaký má vztah k vodním překážkám. Připravena je i výzva k přestřelení rybníku o délce cca 190 m.

1.jpg 2.jpg 3.jpg

Kontakty:

Nová hodnocení

Nenaplněná očekávání
Datum mojí hry
15.8.2020
Moje úroveň HI (HCP)
Amateur (36-20 HI)
Na hřišti hraju
poprvé
Pochválil bych
 • personál
Nelíbilo se mi
 • layout
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 3,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 3,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 3,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 3,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 3,00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 5,00
Bohužel jsme nemohli ocenit asi to nejlepší, co tohle hřiště nabízí, a to atmosféru. Konala se zde zrovna jakási dětská oslava, u recepce stál boombox a z něj vycházelo něco naprosto úděsného. Všichni tři místní členové personálu za barem se shodli na tom, ze je to fuj.
Hřiště za mě jamky 1-3 a 7-9 ok, 4-6 blbost. Kvalita odpovídá ceně za celodenní fee, ale hrát to celý den bych jako řidič za střízliva asi nechtěl.
Škoda té momentální situace u recepce.
 • To mě mrzí...
Reactions: Marta a requo
Naprostá pohoda
Datum mojí hry
9.8.2020
Moje úroveň HI (HCP)
Amateur (36-20 HI)
Na hřišti hraju
poprvé
Pochválil bych
 • strategicky umístěnou klubovnu co tři jamky
 • pohodový layout
 • usměvavý a pohodový personál
 • nakládaný hermelín
Nelíbilo se mi
 • strategicky umístěnou klubovnu co tři jamky
 • chybějící vzdálenosti k překážkám na cedulích
 • mám to od bydliště daleko :)
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 3,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 3,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 3,00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 3,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 3,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 3,00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 5,00
Na hřiště jsem byl zvědavý a to nejen kvůli názvu. Na Vrších, na Vrších... to bude kamzíkárna, ne asi. No a není. Vrch tam je, dokonce chvilku do něj i vozík tlačíte, ale nic dramatického. Asi se to pojmenovalo někdy před dobou Křídového moře - pravda, ta voda to pak trošku vyhladila, ale rozumím, je potřeba si historii trochu hýčkat. No, nebudu geografům kecat do řemesla, ale kdyby náhodou: tak Na Bouli nebo Na Vyvýšince případně na Na Bábovce by bylo přesnější. Nic ve zlém. Samozřejmě :p

Hřiště se mi moc líbilo pohodovým přístupem. Je seskládáno z 3x3 "polních" jamek, které jdou vždy kolem klubovny. Což je vlastně naprosto parádní a nebo taky ne, záleží, jak to vnímáte. Musíte se nastavit na naprostou pohodu a klid a pak je to v pořádku. Protože myslím, že přirozeně se tu bude leckerý flajt při průchodu hřištěm zastavovat - záchod, občerstvení, pokec atd.

Hřiště - naprosto pohodový areál pro hobby golf - hodně otevřený, polní, ale jednou ty stromky vyrostou. Sportovnější výzvy např. v podobě přestřelu rybníka na dvojce tu jsou - 190 metrů, panečku. Ale naštěstí se dá hrát kratší přestřel přes první jamku. Případně 9j. je už slušný pětipar - jak je hřiště celkově kratší, tak i 404 metrů je prima a potěší. Nejvíce se mi líbily jamky 7-9, tzn. poslední trojice. Takové "nejdospělejší". Průměrná úroveň hracích ploch nijak nevadí, tady to k tomu tak nějak patří a je naprosto dostatečná. Co mě štvalo při první návštěvě, jsou na cedulích chybějící vzdálenosti k překážkám, případně valům v hřišti (jamka 4) a dalším významným prvkům, které pomáhají orientaci. Takže dálkoměr se hodí. Na podruhé ale už to vnímáte, takže věřím, že to je pro místňáky naprosto už nepodstatné.

Líbila se mi i místní akademie, šestice tříparů - tu jsme nehráli, ale musí to být prima na trénink. Btw. málem jsme vlezli na odpaliště akademie 4.jamky místo odpaliště 4. jamky hřiště. Jsou kousek od sebe - ta akademická 4 z přístupové cesty svítí víc. Ale co, nakonec jsme si toho ještě včas díky upozornění kolemjdoucího místního všimli. No a zázemí hřiště - pokud můžete, dejte si nakládaný hermelín. Ten je exkluzivní. Pivo Rohozec potěšilo, dobře pitelné, akorát má vadu - nějak hrozně rychle se vypařuje a furt se musí dočepovávat. Takže resumé - za špičkovým golfem sem asi ne, ale za pohodovým zážitkem s partou obdobně naladěných přátel, nebo rodinou hobby úrovně, proč ne. Prostě Country golf se vším všudy. Zavidím a mrzí mě, že to nemám blíž. Přesně tohle bych chtěl mít za barákem u hospody. :)

IMG_6061.jpg
IMG_6063.jpg
IMG_6065.jpg
IMG_6068.jpg
Upraveno:
Marta
Marta
Já to tu prostě miluju, právě ta pohoda, klídek, bezva lidí...
U
ulilee
Včera jsem hrál poprvé a byl jsem mile překvapen. Jen musím zdůraznit, že v případě delší absence srážek, to musí být hrůza. FW jako beton. Ale to asi všude. Tady je to ale otevřené a vlastně na poli. 1. a2. kraťoučké čtyřpary, ale rozhodně ne lehké. 3. dlouhý třípar taky není úplně jednoduchý. Od 4. jamky jsou nádherně modelované greeny, možná až zbytečně moc. Myslím, že se hřiště povedlo. Atmosféru jsem nestačil za tu hodinu moc vstřebat. Místní tady můžou hrát pěkná skóre a to je pro členy podstatná věc. Přece se nechceme na domácím hřišti trápit!:up:
Marta
Marta
Ja se člověče někdy i trápím 😁😁😁
Zde je svět v pořádku
Datum mojí hry
9.8.2020
Moje úroveň HI (HCP)
Elite (19,9 - 10 HI)
Na hřišti hraju
poprvé
Pochválil bych
 • Unikátní kouzlo místa
 • Personál
 • Nakládaný hermelín
Nelíbilo se mi
 • Viz komentář
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 3,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 3,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 3,00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 2,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 3,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 3,00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 5,00
Dle mého - JÍDLO
hvězdičky: 5,00
Pojedete-li Na Vrchy s prvotní touhou hrát golf na skvěle připraveném hřišti, budete pravděpodobně zklamáni. Ale budete taky pitomci, protože sem se "jen" za golfem nejezdí. Na Vrchy se jezdí za zážitkem a ten byl v podstatě nepopsatelný. Z části proto, že po 12ti Rohozcích v 40° vedru si toho moc nepamatuju. A z části proto, že zdejší atmosféru a kouzlo místa prostě nelze přepsat na papír.

Ano, greeny se sekaly 3 dny zpátky, na FW je víc jetele než trávy, některé greeny písek neviděli ani když bylo v Čechách ještě moře. Ale zas třeba 2. jamka s možností pálit 200 m přes vodu polechtá ego každého paliče a green na 7ce vás svou rozhlehlostí a členením donutí odevzdat při odjezdu putter.

To nejskvělejší tady je však strategické umístění kouzelné klubovničky s občerstvením strategicky vždy po 3 jamkách. Musí to mít vliv na plynulost hry, protože my těch 9 jamek hráli celý den. Ale ta možnost si v tom pařáku sednout k jedné (2., 3., 4.,...) orosené 12ce, tak je k nezaplacení.

Přes půl světa bych sem nejel, ale kdykoli pojedu okolo, moc rád se zastavím!

05D20964-FCEF-452D-8938-262CAB6E4B92.jpeg
EA2C21F5-B838-4992-8044-71E20553FDDC.jpeg
WebGolf.cz

Info o položce

Kategorie
ČR - Východ
Přidáno
requo
Zobrazení
1.061
Hodnocení
3
Upraveno
Hodnocení
hvězdičky: 4,00 3 hodnocení

Více v ČR - Východ

 • Nebeská Rybná
  Nebeská Rybná (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Golf Prosečné
  Prosečné (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • UNO - Ústí nad Orlicí
  UNO - Ústí nad Orlicí (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Osyčina
  Osyčina (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.gko.cz: Golf...
 • Hrádek
  Hrádek (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.golfhradek.cz...

Více od requo

Sdílet položku

Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2022 patří (více info):
Nahoru