Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Blogy 19.jamky

Průvodce golfem (v 1.0) Rychlá pomůcka ve formátu oboustranné A4 (k přeložení na tři díly) pro všechny golfisty. Nemáte u sebe pravidla? Vidíte někoho, kdo tápe? Dejte mu Průvodce golfem od 19.jamky Tenhle letáček vám může pomoci. Nejčastější situace, který hobby golfista řeší. Základní dovednosti na hřišti. co: oboustranné pdf A4 - aktuální verze viz příloha licence: ke stažení a šíření zdarma hlavní autor: @doktordee --- Verze 1.0: doplněn text "Pravidla platná pro rok 2018" Verze 0.95: upravena dropzona upraven nadpis a pojmenování letáku na "Průvodce Golfem" Verze 0.9: vydáno k připomínkám
Přijde Vám golf drahý?? Pár tipů jak hrát levněji. Určitě jste každý přemýšlel, jak ušetřit na green fee, kdo by chtěl platit tisíce za hru, když nemusí. Světe div se!! Dá se ušetrit mnooho peněz za stejnou hru. 1fee=2hráči golfinfo.cz/1fee2hraci Cena: 390,-/6ks, 690,-/12ks Výhody: sleva 50%, nízká pořizovací cena Nevýhody: nutnost dvou hráčů, velké omezení na možnost hry Jedny z nejznámějších voucherů, koupíte si voucher a na recepci jim ho dáte, hrajete za půlku :) Za relativně pár korun koupíte vouchery a pak jen stačí hrát. Do akce je zapojeno více než 50 hřišť v ČR a SK. Největší nevýhodou je, že hřiště mají časová omezení, tzn. hřiště si dá podmínku, že vouchery přijímá jen v pondělí dopoledne. Golf Häftet Golfhaftet.com...
První indoor túra 19.jamky, tehdy ještě jen pod hlavičkou Levného golfu. Není to tak dávno, jen 2 roky, tedy sezóna 2015/16, v tehdy ještě funkčním a naprosto skvělém pohodovém indooru v Praze 7 Holešovicích. Kdo byl, a zná, tak určitě si pamatuje na boxersky omšelou golfovou hernu, které se nedalo upřít kouzlo, které moderním golfovým nablýskaným halám tak nějak chybí. Hala skončila neslavně - změna provozovatele, exekuce, uzavření. Co tam je teď? Nic. V budoucno? Kdo ví... lukrativní pozemek v širším centrum Prahy se asi jako driving obnovení nedočká. Zamáčkněme slzu a pojďme si my, co jsme tam tehdá se potkávali, si trochu nad jednotlivými koly s "dobovým zápisem" a fotkami zavzpomínat a připomenout si atmosféru naší první indoor...
Určitě někteří znáte knihu Čtyři dohody od Dona Miguela Ángela Ruize. Útlá knížka jako průvodce osobní svobodou skze moudrost starých Toltéků. Možná jste i viděli poutavé představení Jaroslava Duška v Klubu Lávka. Pořád se hraje. Neviděli? Zkuste si najít chvilku. Nedávno mi připomněl tuto knížku @Jerry tady na fóru, i nelenil jsem, hrábl do knihovničky a znovu si jí přečetl. Moc času to nezabere, pro ty, co neznají - tak čtyři dohody se dají shrnout do krátkého poselství: Nebudu hřešit slovem, nebudu si nic brát osobně, nebudu si vytvářet žádné domněnky a pokusím se dělat vše, jak nejlépe dovedu. Snažím se - ne vždy to jde, ale snažím se. Ale proč píšu tento článek - díky opětovné (kolikáte už?) četbě jsem si zformuloval takové 4...
Tento můj příspěvek je ryze negolfový a vznikl původně jako reakce na lehounce vyhrocenou komunikaci některých chlapců ohledně hry na indooru. Michal i jiní moderátoři si občas postěžují, že témata zasypáváme různým balastem a kdo se v tom má potom vyznat. Trochu mají pravdu, ale alespoň z mého úhlu pohledu dost taky nemají. Já tu naší 19.jamku neberu jako fórum, ale spíš jako komunitu, a tak neberu taková ta zvrhnutí se tématu k úplně něčemu jinému jako nějak výrazně nevhodná. Původně jsem tedy chtěl pokračovat v dané debatě dalším komentářem, ale nějak jsem se začal rozepisovat, a tak jsem se rozhodl napsat svůj první článek. Jako školou povinný i jako středoškolák jsem miloval slohové práce, obzvláště pak úvahy a fejetony...
Dámy a pánové, kamarádi, máme tu článek, bez kterého se těžko dá konec roku oficiálně přežít. Stejně by to někdo nevydržel a pfko by vypustil, tak takhle to bude už ofiko. Pokusím se v článku shrnout události 19.jamky roku končícího, děkovačku a nalákat na rok budoucí. Letošní rok je druhým rokem 19.jamky, takže batole. Někdy zhruba před rokem (vím to, protože jsem minulý týden platil prodloužení licence - na tohle je to dobrý) došlo ke změně na tuto platformu fóra, která umožňuje oproti předchozí verzi mnohem víc a je taková přátelštější jak pro uživatele, tak i pro údržbu. Věřím, že se změna praxí již osvědčila a že postupně evolučně fórum zraje jako víno, byť některé věci budou doladěny až časem. V letošním roce se uspořádalo mnoho...
Na Starým Bělidle bylo lautr h...o co na práci, byl náhodně vcelku pěkný den, z kamarádů nikdo na golf nešel, tak jsem vybral z garáže 4x 7 železo, dva drivery a dvě trojky dřeva a vyrazil sám sebe nafittovat...:):):). Teplota 5-6°, Míče Titleist Pro V1 1. Driver Callaway X Hot Project X 5,0 Reg 10,5° (2013) Callaway Optiforce 460 Project X 5,5 Firm 10,5° (2014) S X Hotem jsem odehrál celou sezónu, líp ho trefuju a i dnes jsem s ním byl proti Optiforce o cca 20m delší.. Mrzí mě že modely mají rozdílné fit hosely, rád bych zkusil záměnu shaftů. ale přelepovat to kvůli tomu nebudu.. 2. 3W Titleist F913 15° Diamana 72 x5ct Reg (2014) Callaway Razr fit 15° Grafolloy Snake Eyes Stiff (2012) Callaway...
Vrcholná akce na závěr venkovní golfové sezóny nemohl být zakončen jinak, než týmovým kláním ve formátu Ryder Cup - Requo Cup 2017 - Češi vs. Morava. Dva týmy, dva kapitáni a moře golfu! Zahajující ročník na mistrovském hřišti Kunětická hora dopadl po urputném dvoudenním klání v krásném babím létu vítězstvím týmu Čechů! A tím jsem vyčerpal své momentální novinářsko-reportní dovednosti a bohužel na akci nebyl z místních zpravodajských elit (@JirMar, @mkopcak...) nikdo, kdo by mě v žurnalistické perosíle překonal, aby napsal článek za mě. Ale naštěstí je hodně fotek (pro zvětšení na fotku klikněte), které bude stačit doplnit jen pár komentáři, aby ti, co nebyli s námi, pochopili a patřičně a dlouho litovali, že propásli úžasný víkend a...
Pořád jsem přemýšlela, co napsat…co, jak, proč, co dělám, proč golf miluju…. Tak začneme od začátku…léto 2001, já v UK, au-pair, noční hlídání dětí….a v telce…golf tak jsem prostě koukala. Přišlo mi to zajímavé, pravidlům jsem nerozuměla, jen jsem občas chytla termín jako birdie a tak… Zapsala jsem si ho do sešitku k výrazům, co nechápu a ve slovníku nějak nejsou….a bylo …. v Čechách jsem o golfu v té době moc neslyšela, takže prostě myšlenky na něj zapadly.... a stejně jsem byla už tehdy přesvědčená, že je to jen pro těch horních 10 tisíc, co nemusí do práce, takže se s doutníkem v jedné a sklenicí šáňa v druhé ruce vozí v autíčku po hřišti... Pak uběhlo dost času a přišlo léto 2015, kdy jsme se s mým úžasným mužem nudili….a že...
Ok, dal jsem si pár piv a myslím, že to je ten solidní základ k tomu, abych napsal a veřejně se vypovídal, jak to celé vlastně tady vzniklo. Páč pár dotazů k tomu už bylo a raději to spláchnu takhle řízeně, ať je na co odkazovat. Tedy prvopočátky - kdysi dávno, kdy jsem rozbil na squashi zuby @doktordee a ještě jsme spolu k tomu spolupracovali - on grafik, já Mistr programátor, začal David hrát golf. Moc to neuměl, ale byl tím úplně posedlý a že bychom mohli jen tak spolu udělat golfovou inzerci. Tak jsme o tom se bavili a vznikl LevnýGolf.cz. Co vám mám povídat, prostě dokonalá inzerce, krásná, funkční, bezplatná... bla, bla. A jak šel život dál, naše cesty se rozešly, dali jsme oba výpověď, páč dělat weby, kde "vedení" mělo...
Řekněme si to rovnou, představa, že každý začínající golfista spěchá, aby utratil několik tisíc za získání oprávnění ke hře, je poněkud zavádějící. Je celá řada hráčů, kteří s tím nijak nespěchají. Problém ale je, že nechuť k platbě za „golfový řidičák“, takového člověka zásadně diskvalifikuje ze hry na českých hřištích. Naprostá většina z nich, i když má v názvu slovo „veřejné“, totiž oprávnění vyžaduje. Má tedy golfista bez oprávnění možnost, zahrát si na opravdovém hřišti? Naštěstí tu nějaké možnosti jsou. VSTŘÍC GOLFOVÉ VÝZVĚ Jedním z nejpřátelštějších a nejotevřenějších golfových areálů v Česku je určitě Golf Club Libouchec. Kdo je začínajícím golfistou a neslyšel o něm, měl by vědět, že to je místo přesně pro něj. Hřiště je...
Jest to tak nastaveno, že můžete být sebevíc asociální typ, ale pokud vás baví golf a chcete jej hrát, dřív nebo později vás to nemine. O čem je řeč? Jde o takzvané Osvědčení pro hru na hřišti, dříve také nazývané Zelená karta nebo Zkouška golfové způsobilosti. Ti, co jej nemají, se ptají, proč by měli mít a proč je někdo do něčeho nutí. Ti, co jej mají, pak většinou říkají, že je to věc kruciální a nezbytná. Osvědčením to ale nekončí. JE NUTNÝ GOLFOVÝ ŘIDIČÁK? Pokud se takto zeptáte, zřejmě dostanete tyto dvě odpovědi. Odpověď odpůrce zní: Neměl by být, protože snad žádný jiný sport nic takového nevyžaduje a já chci u golfu příjemně relaxovat bez kravin okolo. Odpověď příznivce pak zní: Je nutný, protože při získání osvědčení je...
Můžete v nich vypadat jako mafiánský boss, který strojem času připutoval rovnou z Chicaga 30. let, ale také se cítit trapně, jako cyklista cvakající po chodníku v botách se zámky. Můžete tisíckrát vysvětlovat, že: né, golfové boty nejsou astronomicky drahé, a také toužit po pravé kůži za šest a více tisíc. Golfové boty, to je svět sám pro sebe. Jsou jiné, mají vlastní módu a často přitahují pozornost. K čemu ale vlastně slouží? Jaký je mezi různými druhy rozdíl a dá se na nich nějak ušetřit? PROČ TO MÁ TAK DIVNOU PODRÁŽKU? Zřejmě první věcí, která upoutá laikovu pozornost, jsou ostny či výstupky na podrážce golfových bot. Říká se jim „spiky“ a protože se golf hraje na trávě, často ve vlhku a také do kopce či z kopce, je jejich úkolem...
Kdyby v našich končinách nebylo ohledně golfu rozšířených tolik mýtů a předsudků, zcela jistě by tento text neměl žádný smysl. Skoro jako by golf byl spíše zednářskou lóží, než zábavným sportem. Pokud se chvíli golfu věnujete, brzy máte jasno, jak se věci mají. Jsou ale lidé, které by jakési tajemné módní regule mohly od vyzkoušení golfu odradit, a to by byla škoda. Takže si v tom na pár řádcích uděláme jasno a třeba tím někomu pomůžeme. Jak říká slavný anglický golfový kouč Mark Crossfield: Let’s get stuck in! OTÁZKA GOLFOVÉ MÓDY A ETIKETY Setkal jsem se několikrát s tím, že se mě negolfisté ptali, jestli musím mít při hře nějaké speciální oblečení podle golfové etikety, jestli se musí hrát jen s golfovými botami či jestli jsou nutné...
Nedávno jsem si po delší době uklízel ve svém bagu a z bočních kapes postupně povytahoval takový tucet skórkaret. Se zájmem jsem je otevřel, neboť už jsem si nevzpomínal, kdy jsem na tom kterém hřišti hrál a hle – kolonky s počtem ran byly všechny prázdné. Uvědomil jsem si, že si při běžné hře, ať už jdu sám či s někým dalším ve flightu, už přes rok nevedu skóre. Vzpomněl jsem si při tom na velmi zajímavý článek z pera Andreje Halady, který vyšel v časopise Golf Digest. I on se v něm zamýšlel nad klady a zápory vedení skóre a potažmo také hendikepu. Mým záměrem je tady trochu rozvést tuto pro mnohé kacířskou polemiku, kterou Halada nastínil a zároveň přidat některé své vlastní postřehy. Musím souhlasit s tím, že na rozdíl od jiných...
Nedávno jsem si po delší době uklízel ve svém bagu a z bočních kapes postupně povytahoval takový tucet skórkaret. Se zájmem jsem je otevřel, neboť už jsem si nevzpomínal, kdy jsem na tom kterém hřišti hrál a hle – kolonky s počtem ran byly všechny prázdné. Uvědomil jsem si, že si při běžné hře, ať už jdu sám či s někým dalším ve flightu, už přes rok nevedu skóre. Vzpomněl jsem si při tom na velmi zajímavý článek z pera Andreje Halady, který vyšel v časopise Golf Digest. I on se v něm zamýšlel nad klady a zápory vedení skóre a potažmo také hendikepu. Mým záměrem je tady trochu rozvést tuto pro mnohé kacířskou polemiku, kterou Halada nastínil a zároveň přidat některé své vlastní postřehy. Musím souhlasit s tím, že na rozdíl od jiných...
Nejdůležitější část golfu se na první pohled zdá až směšně jednoduchá – dostat míč z místa A na místo B. V této definici je ale ukryto tolik záludnosti, že mnohého, jinak mentálně odolného jedince, přinutila zkrápět trávník slzami zoufalství. Všechna naše golfová zloba i štěstí je přitom zakleta do nevelké bílé koule poseté žlábky, která se na první i všechny další pohledy tváří naprosto nevinně a nezúčastněně. Nenechme se ale mýlit a podívejme se golfovým míčům pořádně na zoubek. DŘEVO, KŮŽE, PEŘÍ, GUMA Golfový míč začal svou existenci někdy v 15. století jako vcelku obyčejná dřevěná kulička, před tím se vyráběl, z čeho jen to šlo. Až na počátku 17. Století byly dřevěné míčky nahrazeny typem featherie – ručně šitý kožený váček...
Řekněme, že vás navedl známý, nebo jste viděli golf v televizi a začínáte uvažovat nad tím, že byste si tuhle hru rádi vyzkoušeli. Pak se bezelstně zeptáte, jaká má vlastně pravidla či co k tomu potřebujete a je vymalováno. Objeví se doslova hora informací, komplikovaných názvů, rad, pravidel a bůh ví čeho ještě. Následkem toho přinejlepším svůj plán odložíte, nebo hůř nad golfem zlomíte hůl… Ale to by byla škoda, není to tak složité, jak to na první pohled může vypadat. Zkusíme vám proto dát několik dobře míněných a jednoduchých rad. JSEM ÚPLNÝ ZAČÁTEČNÍK A CHCI SI ZKUSIT ODPÁLIT MÍČEK V tom případě si, probůh, nic nekupujte. Pokud máte známého golfistu, zajděte s ním na cvičnou louku a půjčte si jeho hůl. Pokud nikoho takového...
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom