Zámecká pohoda

Datum hry
7.8.2019
Golfové hřiště v ČR
Štiřín

Moje hra

Otrávený po nedávném zážitku ze svojí hry na Zbraslavi jsem nijak nedoufal, že středeční zámecká hra na Štiříně bude nějaké terno. Ať je to jak je to... tak byť mám tohle hřiště hodně rád, tak mám taky jako nepříliš dlouho aktivní golfista v paměti své návštěvy ze začátku mého toulání po golfových hřištích. A to hřiště mi nikdy nedarovalo nic. Nic. Kecám, darovalo... pár facek, vodu v botách, ztrátu ega a tak by se dalo pokračovat. Vždycky jsem to hřiště bral jako především příjemnou procházku, ale herně jsem se často trápil, ty větve, stromy a tak vůbec, vím, výmluvy... nic. Vouchery na slevách na jaře už jsou v šuplíku, je potřeba je využít, dokud je čas a prázdniny a jsou ještě platné. Bůhví, jaké budeme mít možnosti později, kdy se děcka vrátí z prázdnin, začne skolka, škola atd.

I vytáhl jsem svojí ženu @kristyna na zámek - kladné body, chápete. A k tomu se k nám přidal @honza62, který si konečně taky jednou udělal na nás čas (i on sbírá kladné body). A tedy šli jsme na to. A víte co? Bylo to nakonec moc fajn. Krásné počasí, před námi Štiřínská devítka a žádné další povinosti. A protože Honza byl doposud ještě Štiřínský golfový panic, mohl jsem alespoň chvíli zlomyslně machrovat a strašit ho, co nás čeká. Ale on se nedal. Tak příště. Cvičný green jsme vyzoušeli, nic moc, popravdě, s grýny na hřišti má podobné maximálně tak to slovo "green" (ještě že tak, jeho kvalita příšerná). Copak je takový problém alespoň sekat na stejnou výšku grýny na hřišti a při tom sekačkou poškádlit i ten cvičnej, když už tam je? Asi jo.

Jak jsme hráli? Honza parádně, zahrál 50 ran, 19 stb. Syčák. Já taky 50 ran, ale stb jen 17. To bude tím jeho birdíkem na osmičce. Mně to docela šlo, jsem se svojí hrou spokojen, lítalo to zhruba tam, kam mělo, samozřejmě i nějaké ty stromy jsem trefil, ale veverky ke mě byly milosrdné a házely mi míčky poslušně zpátky na fervej. Narozdíl od kaprů na deváté jamce, kde nám všem třem nevrátili ani jeden míček. Však se jim o Vánocích pomstíme, šupinatcům! Největší radost mám asi z první jamky, která se mi podařila ukázkově, par. Zahrál jsem ho chytře, hezky osmičkou, potom nízkou ranou pod větvemi před grýn, nádherný čip na metr od fangle a jistý pat... a už zase bylo krásně na světě a celý nepovedený Zbraslavský pondělek zapomenut. Golf je krásný! :)

Vlastně všem nám to šlo, hřiště ukázkově upravené, ferveje šťavnaté, grýny konstantní, hezké, krajina a okolí - asi bych to řekl takhle: taky chci svůj zámek s parkem a golfovým hřištěm! Nádhera. Jediné co hřišti lze v tyto dny vytknout, jsou příšerná odpaliště (ale to je na Štiříně už klasika, co si pamatuju, tak to tak bylo skoro při mé každé návštěvě). A jídlo? Parádní, bohužel ztráta hvězdičky za to, že se dost čekalo, což se mi tu stalo poprvé. Ale chuťově... mňam, mňam.

Vydejte se na Štiřín. Stojí to teďka za to. :)

Moje hra v "číslech"

Pocit z dnešní hry
hvězdičky: 5.00
Počasí bylo
slunečné, teplo
Typ hry
jen tak
Aktuální (nové) HCP
26
Počet hraných jamek
9 jamek
Odpaliště
žluté
Počet STB
17
Počet ran
50
Dneska mi šlo (chválím se)
dlouhá hra, krátká hra, patování

Můj dnešní dojem z hřiště

Jak často hřiště hraju
vyjimečně
Hřiště bych popsal jako
hobby, parkové, krátké, zábavné
Pocit z dnešní návštěvy hřiště
hvězdičky: 4.00
Kondice hřiště
hvězdičky: 4.00
Kondice hřiště - greeny
hvězdičky: 4.00
Příjemnost recepce
hvězdičky: 5.00
Restaurace a jídlo
hvězdičky: 4.00
Speciální pochvala za
ferveje, greeny
Chtělo by vylepšit
odpaliště

Komentáře

Zatím tu žádné komentáře nejsou.
WebGolf.cz

Informace o záznamu

Autor
requo
Zobrazení
114
Upraveno

Více her v Česko

Více her od requo

Sdílet hru