Představení překrásného nového hřiště v Dolní Dobrouči

Přeji vám příjemný den a velmi rád bych vám představil něco na co už velmi dlouhou dobu čekám/e a to je právě toto hřiště. O projektu už vím několik let, kdy se pravidelní jezdím koukat na úžasné dílo pana Jakuba Červenky.
Toto hřiště má prostě něco neuvěřitelného, je to opravdu nádherné hřiště v ještě krásnější krajině, kdy byl kladen velký důraz na detaily a citlivě vsazeno v tak krásné přírodě v Dolní Dobrouči.
Konečně jsme se dočkali... Trvalo to opravdu nekonečně dlouho, ale s radostí můžu oznámit, že už jenom sama příroda má vše ve vlastních rukou a hřiště je hotové! Podělím se s vámi o pár dechberoucích fotek, přímo ze hřiště, kdy jsi sem naprosto jistý, že vám to nedá a hned jak to bude možné si přijedete zahrát toto unikátní hřiště!!
Moc rádi vás uvidíme a přivítáme na tak úžasném hřišti, které v Česku nemá obdoby.
Fotky naleznete v galerii 😊 IMG_20191019_130453.jpg

Komentáře

Ahoj, paráda. Máš k hřišti nějaké zaručené podrobnosti nebo jsi "pouhý" fanda? O jak staré fotky se jedná?
 
Ahoj, paráda. Máš k hřišti nějaké zaručené podrobnosti nebo jsi "pouhý" fanda? O jak staré fotky se jedná?
Ahoj, ano mám zaručené podrobnosti. Fotky jsou různého stáří. Fotky s autorem jsou foceny někdy v září, moje fotografie jsou pořízeny v půlce října, a vyskytuje se tam fotka i z 27.12.2019.
 
Upraveno:
Určitě moc hezká příroda a vypadá i zajímavě, hodně štěstí v provozu, snad se tam někdy dostanu...
Nádherná příroda, děkujeme. Doufám že se k nám dostanete, určitě se vyplatí udělat si čas, nebudete litovat. Určitě věřím, že se to podaří chceme nabídnout klientům naprosto speciální služby, které nejsou v české republice standartem.. žil jsem nějaký čas v Anglii a viděl jsem jak se golf dělá tam a měli bychom ty nejlepší věci přenést právě do našeho systému 😊
 
Vypadá to trochu na fyzičku, úplně rovné to zřejmě nebude.. :)
 
Vypadá to trochu na fyzičku, úplně rovné to zřejmě nebude.. :)
Rovné hřiště to určitě není, ale je velmi příjemně vyřešeno všechno okolo, ve většině případů se chodí po vrstevnicích, ale určitě tohle patří k plnohodnotně sportovním hřištím, které je spíše technické, délka není nějak extravagantní ani z bílých odpališť na dnešní poměry moderní doby 😊 určitě přijeďte vyzkoušet a projít se krásnou přírodou! 😊⛳⛳
 
Mě se právě podle fotek a mapek jamek líbí, že se netlačilo na délku jamek, ale pracovalo se s převýšením a terénem. Všechny 5ti PARy do 500 m. Připomíná mi to trochu Dýšinou. Ještě k tomu nějaký příjemný rodinný hotýlek o 20 pokojích a feečko podržet kolem 1500 Kč (což je sice existenční utopie, ale pan majitel vydělává peníze jinde:)) a je to značka ideál.
 
Mě se právě podle fotek a mapek jamek líbí, že se netlačilo na délku jamek, ale pracovalo se s převýšením a terénem. Všechny 5ti PARy do 500 m. Připomíná mi to trochu Dýšinou. Ještě k tomu nějaký příjemný rodinný hotýlek o 20 pokojích a feečko podržet kolem 1500 Kč (což je sice existenční utopie, ale pan majitel vydělává peníze jinde:)) a je to značka ideál.
Přesně tak jak říkáš, to hřiště je postavené a navržené tak aby jsi mohl hrát s odlišnou strategií třeba ze žlutých a bílých odpališť. To se mi hrozně líbí, bohužel málo lidí používá nějaký course managementem a uvažování hlavou, většina amatérů přijde na týčko a vytáhne 15x driver, to je prostě špatné uvažování... Hrál jsem některé jamky už několikrát v průběhu loňského a předloňského roku, vždy tedy z bílých odpališť. Na jedničce Par5 jsem před těmi dvěma roky hrál driver a druhou 7čku železo a byl jsem na greenu. To třeba dvojka opět Par5 neumožňuje, když opravdu neriskuješ buď 7 nebo 4 to je jednoduše řečeno "lay up" jamka tam prostě v žádném kole nebudeš potřebovat takhle rychle po odehrání 1. Jamky riskovat a hnát se po berdie za každou cenu. Jsou tam pary 4 kde můžeš zkusit drive na green, hnedka trojka třeba, ale zase ani při jamkovce nebo turnaji nechceš být +4 po třech odehraných takže tě to bude nejspíše nutit hrát železem a necháš si 130 do greenu... Prostě to hřiště po tobě vyžaduje myšlení už před hrou né jenom na tyčku a to se mi hrozně líbí 😊 hlavně je postaveno tak aby proti sobě mohl hrát hcp 23 s hcp 7 třeba naprosto vyrovnaný golf. Například 15.jamku jsem hrál poprvé až v loni v říjnu, par 4 z bílých cca 260-270metru. Mírně dolů, samozřejmě jsem zkoušel tu agresivní variantu minul jsem green o 25metru v pravo míč ztracen, ale 3 ranou s tyčka jsem už green dosáhl, strašně krásně vymyšlené, tam už bude riskovat třeba daleko větší procento lidí, když budeš chtít dohnat soupeře bude to buď a nebo.. a opět může hráč který se nikam netlačí zahrát v klidu železo, a klidný par. Je to strašně úžasné hřiště, kde course management bude naprosto klíčový pro zahrání pod 80.

K tomu hotýlku, myšlenka hezká, ale pan majitel jak sám říká není "hoteliér" a chce se na 120% věnovat hřišti a golfu, možná časem to bude nezbytná část resortu. Máme několik km vzdálené spřátelené hotely kam samozřejmě hosty rádi ubytujeme s tím se počítá. Cena fee, zatím není známá, to je ten poslední detail.
Hřiště pro veřejnost bude otevřeno v půlce sezóny. 7. Měsíc. Do té doby je hřiště otevřeno pouze a výhradně pro členy klubu, komerční turnaje jsou také v plánu až od července.
 
Zrovna dneska jsem přes obě Dobrouče jela a fakt se na to hřiště hrozně těším. Bude to osmnáctka pro mě v dobře dosažitelné vzdálenosti a jak jsem psala mnohokrát, krajina kolem Dobrouče je krásná, tušila jsem, že tam hřiště bude super! Držím panu majiteli palce, aby si hřiště našlo dost členů a hlavně aby hodně golfistů našlo cestu do tohoto kouta Východních Čech. ;)
 
už jste někdo hráli? prosím dojmy ...
chystáme se tam zač. července
 
WebGolf.cz

Info

Autor
Pytlajs
Zobrazení
691
Komentáře
10
Aktualizace

Více v Ostatní

Sdílet článek

Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom