Poprvé

Každé plánované "poprvé" má své kouzlo.
Moment překvapení.
Moment k zamyšlení.
A další momenty podle naší osobnosti, podle povahy.

Výběr okolností našeho "poprvé" nám o nás samých lecos prozradí.
Jako lidé ovšem ovlivňujeme naše bytí jen omezeně.
Proto je potřeba se na vše v životě dívat nejen tak, že jsme si to nadělili. Můžeme to brát i tak, že nám to život tak nějak spolu-naservíroval.

Končím s filosofováním!

Mám za sebou první turnaj s úpravou HI (hendikepu).
A bylo toho na mě tolik, že si to budu asi ještě nějakou chvíli v sobě rovnat.
Tři dílčí závěry ale udělat už mohu:
1)
stres z cesty - opakoval se scénář, že se vyskytly problémy s dopravou a mě to ubralo na pohodě
komplikace s rozehráním - opět jsem měla málo času na rozehrání (přijela jsem pozdě) a málo místa na rozehrání (v areálu byla shodou okolností naprosto mimořádná spousta lidí).
Nestačila jsem tedy před turnajem "uklidnit", uvolnit napětí, že mi nepůjdou rány. Nestačila jsem odehrát počet míčků a ran, které já osobně v této fázi potřebuji odehrát, abych nastoupila v určitém potřebném módu na první odpaliště.

Závěr: vyčlenit si na rozehrání skutečně potřebný čas a větší časovou rezervu

2)
soustředěnost - určitě jsem byla nejsoustředěnější ze všech her, které jsem odehrála. I tak jsem nebyla ani v polovině svých současných možností. Po skutečně dlouhé době se mi podařilo jednu ránu na osmé jamce skutečně "zazdít". Několik ran jsem "odbyla a odspěchala".

Závěr: je to klíčová věc. Budu hledat vlastní metodu, jak soustředěnost podstatně zvýšit a jak s ní na hřišti pracovat

3)
soutěživost - potvrdil se můj předpoklad, že soutěžím sama se sebou a v míře, která mi přináší radost ze hry, z pohybu, přírody, společnosti ve flightu...

Závěr: turnaje budou můj golf obohacovat, nemusím mít obavy, že bych je psychicky nějak nezvládala, že by mě dokázaly otrávit.

Vím, že je to blogový příspěvek, ale nechce někdo uvést, jak to má v těchto a jiných bodech on a jak to řeší?
Hezkou každou hru! ⛳

Komentáře

Zkusím za sebe popsat jak to mám, ale u mě to byl vývoj a netuším kam se to posune ;)

cesta a rozehrání: Začínal jsem s dlouhou rozehravkou inspirovanou rozhovory s PRO, kdy si dávají série pro každou hůl a speciálně údery specifické pro hřiště.

Přešel jsem do druhého extrému “na driving chodí jen sraby” nebo “přeci si nevystřílím všechny dobré rány na rohožce” atp.

Anarchistické já je již ukojeno a vím, že rozehrání má smysl. (Dokážu si zkorigovat některé věci a občas pak trefim fairway. - včera snad ani jednou ) Na druhou stranu včera na sunsetu jsem šel na tee rovnou z restaurace a zahrál na sebe dobre. Ale na ranach z tee to bylo znát. Až půjdu na jamkovku, tak to vezmu přes driving, abych se tomuto vyhnul.

soustredeni: dokážu zahrát daleko lépe, když se maximálně soustredim. Ale jsem pak ještě protivnejsi než obvykle a ani mě a ani mé spoluhráče to pak moc nebaví. Oželil jsem vědomě par ran na kolo na úkor zábavy-tedy důvodu proč hraju ;)

soutezivost: baví mě hrát soutěže. Ale zábava vede-ani v turnaji se mi nechce to brát moc vážně ;)

každopádně, jak jsem psal výše, neustále se to u mě vyvíjí a uvidíme jaké to bude příští rok :)
 
To je moc pěkný článek. Díky za sdílení úvahy. Kéž bych byl tak analytický ke své hře, když jsem začínal. :up:

U mně bohužel jiné - turnaje v podstatě jsem hrál tam, které jsem si zogranizoval, takže to stálo za prd. Byla to chyba. člověk se nesoustředil pořádně ani na jedno, což si myslím, že je škoda a jde dělat možná (jestli vůbec), až je větší praxe. A teď, když už ta praxe je větší, si myslím, že je to pořád to samé. Prostě kde to lze, nemixovat role, ale jak z toho ven, když i golf je pro mě koníček? No, uvidíme. :)
 
Mene o golfu psat a vice si ho uzivat...

Ja osobne si myslim, ze jde hlavne o pohodu. Clovek se v dany den uz nic noveho nenauci a rozehrani je vlastne o to sve mysli pripomenout, ze to jde. Jedine, co vazne ma velky smysl je putting a naladeni se na aktualni stav a rychlost greenu.
Od jiste doby se nerozehravam... protoze kdyz mi to na drivingu jde, neni to zadna zaruka toho, ze to za pul hodky bude jinde a kdyz mi to nejde, tak se akorat naseru. Navic me bavi adrenalin prvniho drivu... ktery kupodivu vzdy dam. :)
 
Když už nějaký turnaj jdu, tak se tam cca. hodinu před startem, zaplatím, range a hlavně putting, všechno v klidu a hlavně se moc neunavit.
Když teď chodím hrát ráno, tak ani na range nejdu, sem 10-15min na puttingu a pak rovnou na jedničku, kupodivu sem už dlouho první ránu nezkazil.
 
WebGolf.cz

Info

Autor
NaBednu
Zobrazení
1,554
Komentáře
4
Aktualizace

Více v Ostatní

Více z NaBednu

Sdílet článek

Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom