Jamkovka 19.jamky 2020

Můj vztah k této akci
Tuto akci spolupořádám
Pořadatel akce
19.jamka
Ročník akce
2. ročník

General Information

Jamkovka 19.jamky 2020
II.ročník

Nejgolfovější ze všech golfových soutěží, jamkovka. Přihlašte se a ověřte své golfové dovednosti na hřišti proti svému soupeři. Vyhrává ten nejlepší, rozhoduje nejenom um s golfovými holemi, ale i taktika a v neposlední řadě psychika. To všechno slibuje toto klání, různé soupeře, různá hřiště... Prostě Jamkovka 19.jamky je znovu tady a pro všechny členy fóra!

Termín: květen až ? (dle počtu přihlášených) (posunut začátek na květen z důvodu koronaviru)
Co: jamkovka s 5/8 vyrovnáním hracích HI
Místa: hřiště vybrané hráči
Jak se přihlásit: zaplatit startovné ve výši 190 Kč na eshopu 19.jamky do 24.4.2020 -> (jít do eshopu)
Soutěžní výbor: Jan Košťál (@JanKostalCZE), Bohumil Křivda (@Yahuu), Michal Šatal (@requo)
Hlavní rozhodčí: Bohumil Křivda (@Yahuu)

Historie:
Propozice podrobněji:
 • Druh soutěže: Jamková hra podle platných pravidel golfu a místních pravidel, s 5/8 vyrovnáním hracího HI, rozdělení do skupin, poté playoff
 • Jamková hra: hraje se na počet vyhraných jamek, jamku vyhrává hráč, který zahrál méně ran na jamce (po vyrovnání), v případě stejného výsledku se jamka půlí. Zápas končí ve chvíli, kdy jeden z hráčů vede o více bodů než zbývá jamek.
 • Vyrovnání: Hraje se s 5/8 vyrovnáním hracího HI, maximálně 1 rána na jamku, maximální HI pro vyrovnání se počítá 36, u PRO hráčů se pro výpočet hracího HI počítá HI 0. Postup výpočtu: rozdíl přesných hracích HI pro zvolené odpaliště hráčů v den konání zápasu se vynásobí koeficientem 5/8 (zaokrouhluje se dolu) a rozloží se dle hcp jamek od nejtěžších (od 1).
  • Př: Hráčka A, HI 20,2 vs. Hráč B, HI 4, hřiště Zbraslav (tabulka pro hrací HCP vždy na serveru čgf, nahoře výběr muži/ženy!)
   • hráčka A (HI 20,2; červené odpaliště; žena): hrací HI 23
   • hráč B (HI 4, bílá odpaliště, muž): hrací HI 7
   • (hrací HI hráčky A - hrací HI hráče B) * 5/8
   • (23 -7) * 5/8 = 10,625 (zakrouhlení dolů) = 10 -> vyrovnání je 10 ran ku prospěchu hráčky A
 • Kategorie: Společná hcp +4 - 54
 • Termín a hřiště: Začátek prvního kola 1.5.2019. Nejzazší termíny odehrání jednotlivých kol budou upřesněny podle počtu přihlášených, hřiště bude zvoleno hráči, první los soupeřů bude určen dle spádovosti bydlišť účastníků.
 • Uzávěrka přihlášek: do 24.4.2020 zaplatit startovné na eshopu 19.jamky (viz odkaz výše), při platbě uveďte svůj nick na 19.jamce + číslo čgf. Přijatá platba vám bude následně potvrzena soukromou zprávou zde na jamce a budete přidán mezi přihlášené účastníky
 • Poplatky: startovné činí 190,- / hráč a zahrnuje administrativu mistrovství a ceny pro vítěze. Green fee si účastníci hradí sami na jednotlivých hřištích.
 • Nasazení: dle domluvy ve skupině
 • Výzva soupeře - určení hřiště: Vyzyvatel je hráč s vyšším hi (v době začátku mistrovství), navrhne datum a hřiště konání soupeři, ten může přijmout nebo dát protinávrh, pokud hráč nenastoupí k domluvenému utkání, prohrál. Pokud se hráči nebudou schopni domluvit na termínu nebo na hřišti konání, oznámí toto neprodleně soutěžnímu výboru, který přihlédne k situaci a rozhodne o dalším postupu.
 • Odpaliště: muži minimálně žlutá, ženy minimálně červená. Je doporučené změnit odpaliště s cílem co nejméně ran navíc.
 • Hlášení výsledků: výsledek vždy hlásí vítěz do konce termínu kola do tohoto vlákna na 19.jamce, včetně skóre a fotografie skorekarty!
 • Systém hry: Hráči budou rozlosováni do x skupin (dle bydliště) po x hráčích (podle počtu přihlášených). Každý hráč odehraje s každým, tedy každého čeká několik kol v základní skupině. Poté 2 nejlepší z každé skupiny postoupí do playoff a budou hrát vyřazovacím způsobem, dokud nevzejde vítěz jamkovky.
 • Bodování v základní skupině: Výhra 1 bod, Prohra 0 bodů, Remíza 0,5 bodu.
 • Vyhlášení a předání cen proběhne na večírku 19.jamky na podzim 2020

FAQ: (průběžně doplňováno)
-------
1. Otázka: Pro koho tato Jamkovka je?

Pro všechny golfisty registrované na 19.jamce. Registrace je zdarma. Ideální bude, když se prvním svým příspěvkem na fóru zároveň nám ostatním představíte, viz odkaz. A pak už stačí jen zaplatit startovné.

2. Otázka: Kde najdu HCP jamek?
HCP jamek naleznete na skorekartě v řádku každé jamky, nejčastěji vedle paru jamky.

3. Otázka: S výpočtem a s ránami k dobru si neporadím...
Pokud nejste schopni určit správné vyrovnání výpočtem, kontaktujte @JanKostalCZE do zpráv, nejlépe několik dní před odehráním kola. Do zprávy nezapomeňte uvést hi obou hráčů a jaké hřiště budete hrát, plus odpaliště.

4. Otázka: Kdy se dozvím soupeře? Jak ho mám kontaktovat?
1. soupeře se dozvíte po rozlosování, další soupeře po dohrání kol. Budete kontaktování ve zprávě zde na jamce s údaji o soupeři.

5. Otázka: Mohu jezdit na buggy?
Ano, ale pouze pokud na buggy budou oba hráči. Tedy žádný hráč nezíská výhodu.

6. Otázka: Něco mi není jasné...
Zeptej se tu ve vlákně - otázka může být užitečná i pro ostatní, případně kontaktuj pomocí soukromé zprávy soutěžní výbor.

---
Přihlášení účastníci (zaplaceno startovné):

WebGolf.cz

Informace o záznamu

Autor
requo
Zobrazení
535
Upraveno
Hodnocení autora
hvězdičky: 5.00

Více akcí v Golftúry

Více akcí od requo

Sdílet akci

Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom