Golfová výzva 2020

Můj vztah k této akci
Tuto akci přímo pořádám
Pořadatel akce
19.jamka
Web akce
http://www.19jamka.cz
Ročník akce
4. ročník

General Information

Golfová výzva 2020
IV.ročník

(Viz I.ročník, II.ročník a III.ročník)​

Dobrovolná a bezplatná sezónní hra 19.jamky pro všechny golfisty. 19 úkolů, které musíte splnit. Co za to? Dobrý pocit ze soutěže s ostatními, spoustu nových zážitků, přátel, zábavy. Úkoly jsou dvojího druhu, vážné, rozšiřující naše golfové dovednosti a nevážné, sloužící pro pobavení, koneckonců, je to výzva. A samozřejmě úkol mistrovský, jak jinak, devatenáctý, pro skutečné machry.

Termín: 14.4. až říjen 2019 (od okamžiku přihlášení v 1. úkolu)
Místa: libovolné znormované hřiště, vždy celá 18x, nebo 2x9 (příp. kde je řečeno, tak stačí i 1x9), samozřejmě venkovní hřiště nikoli indoor!
Akceptovaný formát hry: Na rány, individuální formáty (tzn. ne texas, ani jamkovka atp.).
Přihlásit se do výzvy: automaticky prvním splněným úkolem
Potvrzení úkolů: ke konkrétnímu číslu úkolu napište "splněno" + případnou variantu splnění a napište, jak to šlo. Splněný úkol potvrdím a zaznamenám úspěch do tabulky.
Úroveň úkolů: Některé úkoly lze splnit/nesplnit, ale některé mají tzv. svojí úroveň (v názvu úkolu označeno pomocí R/Y/B), úrovně jsou tři:
 • úroveň I. (red): úkol lze splnit kdykoli, kdekoli i více úkolů najednou
 • úroveň II. (yellow): úkol lze splnit kdykoli, ale pouze jeden, musí být předtím pole červené
 • úroveň III. (black): pouze jeden úkol lze splnit jen na ofic. turnaji (s úpravou HCP), uznáno kdykoli (i když není pole červené nebo žluté), u vícekolových turnajů se počítá každé kolo jako "jeden" turnaj

Úkoly Golfové výzvy 2020:
 1. Přijmout Golfovou výzvu 2020! ZDE V PŘIDRUŽENÉM TÉMATU NAPSAT: Přijímám výzvu! (+ pokud můžete, tak dobrovolně nasdílet na sociální sítě link Výzvy!)
 2. Hra bez sněhuláka (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) bez tripley bogey (a bez horšího).
 3. Hra bez ztráty míčku (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) bez ztráty svého míčku. Slušné skóre - pro každého dle vlastního uvážení - na konci podmínkou!
 4. Hra v tříčlenném flajtu v časovém limitu (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) v minimálně tříčlenném flightu v časovém limitu daného hřiště.
 5. Hra bez bunkeru (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) bez zahrání míče do bunkeru. Pokud míč dopadne do bunkeru, ale skončí mimo něj, tak to je v pořádku.
 6. Hra bez trestné oblasti (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) bez zahrání míče do trestné oblasti. Hratelný a odehraný míč z trestné oblasti, byť bez započítaného trestu, se počítá jako míč v trestné oblasti. Hřiště s ostrovními greeny je ideální, leč ne povinné!
 7. Hra bez outu (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) bez toho, aby míček skončil v outu (včetně vnitřního). Čím více značených outů na hřišti, tím lépe!
 8. 4 různá hřiště ze svého regionu dle ČGF (R/Y/B) Během sezóny odehrát alespoň 4 různá hřiště (18 jamek, příp. 2x9) ze svého regionu dle ČGF (viz cgf.cz - Hřiště - Vyhledávání / Kliknout na Filtrování hřišť a zaškrtnout vybraný region). Při splnění vypsat hřiště.
 9. UPRAVENO: Zlepšit na turnaji svůj HI (HCP) (R/Y/B) Na oficiálním turnaji zlepšit svůj HI. Turnaj musí být s úpravou HCP.
 10. FIR trefené na 70% jamkách 4, 5 (6) par jamkách hřiště (R/Y/B). Trefená fervej první ranou z týčka. Nepočítá se pro jamky s parem 3. Při hře na 18 jamek (příp. 2x9).
 11. Hra bez trojpatu (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) s maximálně 2 paty na jamku.
 12. Hra se ziskem 3 míčků (R/Y/B) Přišel jsem, zahrál jsem, našel jsem... Při hře na 18 jamek (příp. 2x9) najít alespoň 3 cizí ztracené míčky. Vlastní míčky ztracené dle Definic se nepočítají. Tzn. být v celkovém zisku +3 míčky po odehrání hry!
 13. Hra se všemi holemi (R/Y/B) Při hře na 18 jamek (příp. 2x9) alespoň jednou použít každou hůl ve svém bagu. Půlsety a bagy s úmyslně vyndanými holemi se nepočítají.
 14. GIR trefené na 4, 9, 14 jamkách hřiště (R/Y/B) - Green v regulaci si hráč může zapsat do svých statistik, pokud umístí první (par 3), druhou (par 4) nebo třetí (par 5) ránu přímo na green. 4 jamky jsou pro hráče s aktuálním HI 36 a více, 9 jamek je pro hráče HI 12 a více, 14 jamek je pro hráče s HI menším jak 12. Při hře na 18 jamek (příp. 2x9).
 15. Změna pohlaví Při hře na 18 jamek (příp. 2x9) si zahrát celé hřiště pro pány z červených odpališť, pro dámy ze žlutých/bílých odpališť. Sloučená odpaliště se nepočítají, musí být rozdělená (1 či 2 sloučené odpaliště na hřišti z objektivních důvodů stavu hřiště nevadí).
 16. Přečíst golfová pravidla Přečíst aktuální pravidla golfu pro rok 2019 - hráčská edice (případně plnohodnotná). Slovo po slově a žádné přeskakování! Varianta: Pro splnění je možné se i zúčastnit libovolného golfového semináře ke změnám v roce 2019 pořádaného zástupci čgf, klubů, případně 19.jamky, případně vyššího kurzu (rozhodčí libovolné třídy atp).
 17. Golfový maratón Zahrát během jednoho dne alespoň 36 plnohodnotných jamek.
 18. První písmeno: aneb 3 česká hřiště dle jména, přijmení a místa (R/Y/B) Zahrát si tři různá česká hřiště, kde jejich název začíná na první písmeno tvého jména, příjmení a místa bydliště. Seznam názvu hřišť dle čgf tady. Pokud tvoje jméno, příjmení a místo bydliště "nemá" žádné hřiště, hledej hřiště dalšího písmene v pořadí abecedy (např. Ivan nemá žádné české hřiště na "I", bude proto hledat hřiště od písmene "J").
 19. MISTROVSKÁ: hra bez ztráty míče + bez překážky + bez autu + v časovém limitu (R/Y/B) Odehrát 18 jamek (příp. 2x9) bez ztráty svého míče, bez skončení v bankru nebo vodní překážce, bez zahrání míče do autu a hra v časovém limitu hřiště (alespoň tříčlenný flajt)".
Oproti 3. ročníku:
 • upraveno: 9 (místo udržení je výzva ve zlepšení) a 18 (tři hřiště)
FAQ: (průběžně doplňováno)
-------
1. Otázka: Pro koho golfová výzva je?

Pro všechny golfisty registrované na 19.jamce. Registrace je zdarma. Ideální bude, když se prvním svým příspěvkem na fóru zároveň nám ostatním představíte, viz odkaz. A pak už stačí jen splnit první úkol - Přijmout výzvu!

2. Otázka: Jak se splnění úkolu ověřuje?
Nijak. Spoléháme se na naši pravdomluvnost. Každý z nás ví nejlépe, jestli si dané ocenění zaslouží, nebo ne. Stejně tak si můžete plnění úkolu nechat až na hru, kdy se vám bude dařit. Např. hra bez bunkeru na hřišti, kde nejsou bunkery ve vašich dopadových zónach - nemusí být pro každého ono, ale pro někoho je to výzva i tak! A ti, co si vymýšlí úspěchy i když jich nedosáhli, těm nechť lítají míčky do outu i tam, kde outy nejsou!

3 Otázka: Jak rychle bude splnění úkolu potvrzeno?
Hned, jak se tady k tomu dostanu. Nejpozději v řádu dnů.

4. Otázka: Mohu splnit více úkolů zároveň?
Ano. Možno poreferovat o splněných úkolech zároveň v jednom příspěvku v libovolném úkolu, projdu to. Pozor na úrovně úkolů (viz otázka 8).

5. Otázka: Jak správně o úkolu napsat, že je splněno?
Vždy napište číslo úkolu - jednoduše, že jste splnil/a + příp. variantu úkolu (červená, žlutá nebo černá).

6. Otázka: Přidal jsem se do výzvy až v létě, mohu počítat své hry např. z dubna?
Ne. Golfová výzva je pro vás od okamžiku vašeho "Přijmutí". Tedy vše až od okamžiku, kdy se přihlásíte do výzvy v 1. úkolu.

7. Otázka: Mohu jezdit na bugině?
Ne. Resp. ano, ale pak se úkol, jako splněný nepočítá.

8. Otázka: Mohu splnit rovnou vyšší úroveň úkolu?
Ano, ale jen černou. Pro žlutu úroveň je potřeba mít úkol nejprve v základní, červené úrovni. Golfová výzva je pro každého golfistu, někdo ji splní pomocí červené úrovně, někdo pomocí tzv černé úrovně. Rozdíl je v tom, že u červené úrovně se můžete přihlásit o více splněných úkolů zároveň - splněno v rámci jedné hry. U vyšších úrovní, i když se vám zadaří splnit toho více, se můžete přihlásit jen o jeden úkol. Samozřejmě pokud nejprve máte splněno na červené úrovni, je možné to přebít úrovní vyšší (žlutou, černou). Jakmile se přihlásíte o žlutou nebo černou úroveň, už nebudou uznány žádné jiné úkoly jako červená úroveň.

9. Otázka: Počítá se texas, foursome, fourball, jamovka apod?
Ne. Musí se jednat o individuální hru na rány - tak, aby si hráč odehrál skutečně vše sám.
------

PS: Celé je to inspirováno tzv. Čtenářskou výzvou a Herní výzvou - díky!
WebGolf.cz

Informace o záznamu

Autor
requo
Zobrazení
412
Upraveno
Hodnocení autora
hvězdičky: 5.00

Více akcí od requo

Sdílet akci

Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom